ביתי הוא לא מבצרי

ליגת ווינר: דווקא לאחר הניצחון ההירואי מול מכבי תל אביב, חזרה גליל עליון לכפר בלום והפסידה שוב 82:74 בבית מול בני השרון, שחזרה לנצח. וויליאמס הצטיין עם 26 נק'. קטש: הם פגעו בנו בנק' התורפה

יום שני 12 מאי 2008
שלמה חסיד

רק 4 ימים חלפו מאז הניצחון ההירואי של גליל עליון בהיכל נוקיה מול מכבי תל אביב, ניצחון איכותי כשלעצמו, אבל דווקא הלחם והחמאה - משחקי הבית, שבו לטמיון. גליל עליון נכנעה 82:74 לבני השרון ופיספסה הזדמנות לברוח סופית מהתחתית.

הכל הלך טוב ויפה עבור גליל עליון. פתיחת רבע ראשון מצויינת, גם ברבע השני, אבל משהו לא דופק ברגעי הלחץ. יוגב אוחיון, הרכב הפנטסטי של הקבוצה, שקלע 15 נק', לא היה יכול לבדו להוליך את גליל לניצחון. אור איתן (14 נק'), שהצטיין בחצי הראשון, נעלם בחצי השני.

כעת גליל צריכה לנצח במשחק הבא את הפועל חולון, כדי לקוות לנפילה של עפולה/גלבוע מול מכבי תל אביב בהיכל נוקיה. שמחה רבה בבני השרון, לאחר הנפילה במחזורים האחרונים, חזרו חניכיו של בירנבוים לנצח.

משחק מצוייין של ג'ייסון וויליאמס עם 26 נק' ביחד עם אנדרי איבי, שהצטיין עם 18 נק' פלוס 10 ריב', תרמו לניצחון. בני השרון תארח במחזור הבא את אשקלון בבית.  

קטש: הם היו טובים מאיתנו. בירנבוים: מתכוננים לפיינל פור

עודד קטש: "היום דווקא באנו יותר מרוכזים בבית. תמיד מולם קשה לנו לשחק נגדה, הם בנויים לפגוע בנו בכל נקודות התורפה. יש להם מספיק מקום לנצל את הפנים שלנו. שיחקנו לא רע לפרקים, אבל הם היו טובים מאיתנו".

אפי בירנבוים: "שיבינו כולם שחסרונו של מאיר ומונסון מאוד משמעותים. לוקח זמן להתרגל, כץ משחק יותר. הוא שיחק מצויין בהגנה. היו קצת צעקות בחדר הלבשה, אבל ידעתי כל הזמן שיש לי קבוצה עם אופי. מתכוננים לקראת הפיינל פור. היינו נגד קבוצה עם המון אופי, רעד להם מעט הידיים, זה עזר לנו, אבל שיחקנו הגנה טובה". 

המצטיין של המשחק, ג'ייסון וויליאמס: "זה קשה לשחק ללא השחקנים המרכזיים. יש לנו שחקנים טובים בקבוצה, והם יודעים לשדרג את הקבוצה גם כשקשה. כיף לשחק כאן, אני שמח כל משחק כאן. אנחנו רוצים להצליח במסלול הניצחונות ולחזור לכך".

ניצן חנוכי: "משחקים כמעט כל משחק 40 דקות. יהיה גם קשה ביום חמישי. שבוע שעבר נפצעתי בכתף, לא האמנתי שאני אשחק, אבל ידעתי שאין ברירה. שמח שגם שיחקתי וגם ניצחנו".

ארז כץ: "היום היינו מעט לחוצים למשחק. נוצרה סיטואציה, שאשקלון מנצחת אותנו בחמישי והיה יכול להיות לא טוב. אני שמח עבור הקבוצה שניצחנו, והבטחנו את הפיינל פור סופית. עכשיו אנחנו עייפים בעיקר, יש לנו נסיעה ארוכה. נתאושש מחר".
 
רבע ראשון: 19:25 לגליל עליון

הפועל גליל עליון: אוחיון, איתן, מוסינזון, בראון,ניקסון. בני השרון: כץ, גריזארד, חנוכי, וויליאמס, סיסה.  

ארז כץ קלע את הנקודות הראשונות במשחק, אבל מהעבר השני גליל רצה 2:7 בזכות אוחיון, איתן (שלשה) ובראון.

אור איתן המשיך להפציץ מכל כיווון ולהעלות את היתרון של גליל ל-8 נקודות (10:18). בני השרון הצליחה לחזור למשחק. ניצן חנוכי חתם את הרבע עם הנקודות האחרונות - 19:25 לגליל העליון. 

רבע שני: 38:42 לבני השרון

וויליאמס פתח את הרבע השני עם דאנק, לאחר אס' מצויין של דורון שפר. מנגד כץ וגריזארד, קלעו לבני השרון (23:27). 6:35 לסיום המחצית, בני השרון צימצמה לנקודה בלבד (28:29).

4 דקות למחצית, ג'ייסון וויליאמס השלים 6 נקודות רצופות והעביר את היתרון לאורחת (33:36).עד לסיום הרבע, בני השרון הצליחה לשמור על פער יחסית קטן - 38:42 לאורחת. 

הרבו בגליל עליון במחצית: איתן 0 נק', לואיס ואוחיון 6 נק'. הרבו בבני השרון: וויליאמס ואיבי 12 נק'.

רבע שלישי: 53:54 לבני השרון

יוגב אוחיון פתח מצוין את הרבע השלישי והוריד את הפיגור ל-2 נקודות (43:45). ההתקפה נראתה לא טובה מצד 2 הקבוצות. ג'יי לואיס העלה את הגליל ליתרון נקודה (50:51). 

ג'ייסון ווילאימס קלע 5 קליעות רצופות והחזיר את היתרון לזכות בני השרון. רק נקודה לקראת הרבע האחרון - 53:54 לאורחת. 

רבע רביעי: 74:82 לבני השרון

ג'ייסון וויליאמס פתח שוב מצויין את הרבע, מהצד השני בן שימול צלף שלשה והשווה את התוצאה - 56:56. ריצת 0:6 של בני השרון הגדילו את היתרון חזרה ל-5 נק' - 59:64.

ג'יי לואיס השלים סל ועבירה והקטין ל-3 בלבד (62:65).  3:13 לסיום המשחק, ארז כץ ניצל את הריפיון בהגנת גליל והעלה ל-7 הפרש - 63:70. דקה וחצי לסיום, ניצן חנוכי השלים 5 נקודות יוצאות מהכלל והרחיק את הגליל מהמשחק (66:75). 

גליל לא נשברה כתוצאה מההפרש, אארון ניקסון עם 2 שלשות רצופות, החזיר את התקווה (72:75). יוגב אוחיון קלע עוד 2 נק' מהקו והקטין ל-3 הפרש, 10 שניות לסיום - 74:77). גריזארד ו-וויליאמס הוסיפו עוד נקודות מהקו וקטפו את הניצחון - 74:82 לבני השרון.

הרבו בגליל עליון: ניקסון, אוחיון 15, איתן 14, ולואיס 12 נק'. הרבו בבני השרון: וויליאמס 26 נק', איבי 18 נק' (10 ריב'), גראיזארד 12 נק', חנוכי 11 נק', כץ 10 נק'.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק