האוהדים החרימו, רעננה התקפלה

הנהלת רעננה ניסתה למכור כרטיסים ב-90 שקלים לאוהדי הפועל פ"ת לקראת המשחק בשישי. האוהדים החרימו את המכירה ורעננה התקפלה. אי בהירות לגבי שיתופו של נימבה

יום רביעי 14 מאי 2008
אסף בילגורי

ביום שישי ייערך המשחק המסקרן בליגה הלאומית בין הפועל רעננה להפועל פ"ת, משחק קריטי לשתי הקבוצות, שרוצות להעפיל לליגת העל.

עקב הצפי הרב של אוהדי הפועל פ"ת, שצפויים להגיע בהמוניהם, הוחלט שהכרטיסים יימכרו במכירה מוקדמת באיצטדיון בפ"ת, אולם לאוהדים שבאו לקנות היום כרטיסים ציפתה הפתעה לא נעימה.

הנהלת רעננה החליטה להפקיע מחירים ודרשה לא פחות מ-90 שקלים לכרטיס מבוגר ו-45 שקלים לכרטיס נוער. פי שלושה מבדרך כלל.

אוהדי הפועל פ"ת, ובראשם אירגון האוהדים "החזית הכחולה", החליטו להחרים את מכירת הכרטיסים ולא הסכימו לקנות כרטיסים במחירים המופקעים. מכירת הכרטיסים נעצרה והוחלט שמחר (חמישי) יימכרו שוב כרטיסים ב-80 שקלים למבוגר.

אוהדי הקבוצה המשיכו במחאתם למרות ההקלה במחיר כשהם טוענים שהמחירים עדיין יקרים.  הנהלת רעננה, שחששה מאיבוד הכנסות אדיר בעקבות הוצאות השיטור הרבות, הסכימה בסופו של דבר להוריד את מחירי הכרטיסים ל-70 שקלים למבוגר. 

זאת רק אחרי שהיא קיבלה אישור ממשטרת כפ"ס להכניס לאיצטדיון 2000 אוהדים, מה שמאפשר להנהלת רעננה למכור יותר כרטיסים במחירים נוחים יותר לאוהדים.

יו"ר רעננה, שלמה שטרן, הגיב לאתר הרישמי של הפועל פ"ת, "4everblue" ואמר: אני לא רוצה לעשות קופה על אוהדי הפועל פ"ת. לא היתה לי ברירה בגלל דרישות המשטרה הגבוהות".

פטי נימבה בספק לשישי

חוסר השקט בהפועל פ"ת גולש גם למישור המקצועי, כאשר קיימת אי בהירות גדולה מאוד לגבי שיתופו של נימבה ביום שישי עקב הכרטיס האדום שספג במשחק מול הפועל עכו לפני שלושה מחזורים.

נימבה, שכזכור עשה תנועה מגונה באותו משחק לקהל של עכו וספג כרטיס אדום, ספג הרחקה משני משחקים בפועל ועוד שניים על תנאי. בעקבות העובדה שזהו האדום השני שסופג נימבה העונה, הוא אמור להרצות עונש אוטומטי של שני משחקים, בנוסף לעונש הקיים, כלומר 4 משחקים.

יו"ר הקבוצה, אפי צפריר פנה לדיין אלחדיף בטענה שלא מדובר בעבירה על שחקן יריב על פי סעיף 17 ג' בתקנון ולכן הוא לא צריך להרצות עונש הרחקה אוטומטי ודיון נוסף בנושא יתקיים מחר בהתאחדות.

אפי צפריר, התייחס לנושא ואמר ל-telesport:  נימבה קיבל 2 בפועל ו-2 על תנאי. ההתאחדות החליטה שהוא צריך לרצות 2 משחקים בעבור האדום האוטומטי ועוד 2 בפועל. אחרי שביקשתי מהדיין אלחדיף, הוא התכוון לתת בעבור האדום משחק אחד ועוד 2 בפועל. ז"א 3. הכל היה לא ברור, בדיון הראשון בכלל הבנתי שזה 2 משחקים. האדום השני לא היה חלק מסעיף 17 ג' פגיעה בשחקן יריב. ביקשתי בקשה מההתאחדות, אני מחכה לתשובה שתהיה מחר".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק