זניט סנט אדבוקאט

דיק אדבוקאט ההולנדי שם את סנט פטרסבורג על המפה עם זכיה בגביע אופ"א לאחר ניצחון 0:2 על ריינג'רס בתום מחצית שניה קלילה ומצויינת. דניסוב (72) כבש לזניט, ז'ריאנוב כבש את השני בתוספת הזמן

יום רביעי 14 מאי 2008
מערכת TELESPORT
הפחד של אוהדי הכדורגל היה שבמפגש בין ההתקפה הטובה ביותר (זניט) להגנה הטובה ביותר (ריינג'רס) נקבל שליטה הגנתית ומשחק מחריד בגמר גביע אופ"א.

אבל מחצית שניה מצויינת של זניט עם שתי עקיצות קלות הביאה את הגביע לרוסיה ולראשונה זוכה בו קבוצה שאינה ממוסקבה. דיק אדבוקאט שאימן בראשית המילניום את ריינג'רס הוכיח שהוא יודע ממה עשויה הקבוצה הסקוטית והצליח לפרוץ את הבונקר המעצבן שלה ואחרי שניצח 0:4 את ביירן מינכן ברוסיה נראה היה שאל מול השיעמום הסקוטי, זניט חייבת לזכות.

המחצית הראשונה התנהלה בשליטה של סנט פטרסבורג אבל ההגנה הסקוטית הצליחה לעמוד בפרץ ההתקפות, השבירה הגיעה בדקה ה-72 ארשבין בישל לדניסוב את הראשון ומאז למרות שהפער היה רק שער אחד זה היה כבר גרביץ' טיים, האישרור הסופי הגיע בתופסת הזמן כאשר ז'ריאנוב קיבל כדור רוחב ופשוט החליק אותו לתוך השער וקבע כי זניט היא מחזיקת גביע אופ"א לעונת 2007-2008.

מחצית ראשונה:

הזדמנות ראשונה לזניט במשחק, בדקה ה-5, התקפה מתפרצת של סט פטרסבורג, הכדור הגיע לארשבין באגף השמאלי נכנס לרחבה אבל החמיץ את המסגרת בס"מ. לאחר 20 דקות, זניט המשיכה לשלוט במרכז השדה, ריינג'רס נשארה מאחורה והתגוננה, הרוסים הגיעו למספר הזדמנויות אבל אף אחת מהן לא הביאה לסיכון ממשי של אלכסנדר, שוערה של ריינג'רס.

בדקה ה-28, שוב פעם זניט, הפעם היה זה דניסוב שהגיע לכדור טועה ובעט מן האויר בחזקה אל עבר השער, אלכסנדר העירני  היה במקום. בדקה ה-45, קופחה זניט כאשר כדור פגע בידו של שחקן ריינגרס אבל השופט התעלם מנגיעה זו.

מחצית שניה:

הזדמנות ראשונה לריינג'רס, בדקה ה-54, דרשוויל קיבל כדור בתוך הרחבה אבל בעט לא טוב היישר לגופו של מלפייב,דרשויל לא ויתר וחטף את הכדור מהשוער, העביר למרכז הרחבה, והכדור פגע בידו של שחקן זניט, גם הפעם השופט פטר פרוידבלט בפעם השניה החליט להתעלם.

בדקה ה-65, ארשבין קיבל כדור במחצית המגרש מול אלכסנדר שוערה של ריינג'רס, ארשבין עבר את השוער אבל בעט לא טוב היישר לראש של פאפאק שהרחיק את הכדור מן הקו.

בדקה ה-72, דניסוב העלה את זניט ל0:1: ארשבין שלח כדור מצוין לדניסוב בתוך הרחבה וללא קושי האחרון כבש מול אלכסנדר. ריינג'רס ספגה הערב את שערה הראשון לאחר 494 דקות של שער נקי. זניט היתה חייבת לעלות ליתרון 0:2 אבל בדקה ה-76, זיריינאוב בעט כדור לחוץ ממצב מצוין מול שערה של ריינג'רס.

בדקה ה-90, ז'ריאנוב כבש את השני לזניט: טקה פרץ באגף השמאלי, שלח כדור רוחב לז'יריאנוב שבקלות כבש 0:2.


הרכבים:

זניט: מלפב, קרייזנאץ', פתיח טקקה, ארשבין, סירל, שירוקוב, זרייאנוב, פצ'ולין, אנקויוב, דניסוב וטומסצ'וק.

ריינג'רס:  אלכסנדר, וויר, פאפק, פרגוסון, המדני, טומסון, דרשוויל, בוראדפוט, קרלוס קוויאר, וויטיקר ודייויס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק