לליגה לא הייתה השפעה

מאמנה של גלזגו ריינג'רס, וולטר סמית', לא מאשים את העומס של הליגה הסקוטית בהפסד מול זניט בגמר גביע אופ"א: אנחנו רוצים כעת אליפות. האוהדים הסקוטים התפרעו לאחר המשחק

יום חמישי 15 מאי 2008
אייל כהן
יממה לאחר הזכיה של זניט סנט. פטרסבורג בגביע אופ"א, והמסך בסקוטלנד מסרב לרדת. וולטר סמית', מאמנה של גלזגו ריינג'רס, שהפסידה 2:0 לאלופת רוסיה ומחזיקת גביע אופ"א, מסרב להאשים את הליגה הסקוטית בהפסד. 

כזכור, גלזגו ריינג'רס שיחקה מספר משחקי השלמה של הליגה הסקוטית ולא באה לכאורה מוכנה לגמר במנצ'סטר: "אני לא חושב שלליגה הייתה השפעה על המשחק. באנו עם ראש נקי מהליגה לגמר, ואני לא חושב שזה השפיע על השחקנים, שהיו מוכנים לגמר. 

"לא היה לנו איזה סידור מיוחד, זה היה המשחק ה-64 שלנו העונה. יש לנו כעת עוד 4 משחקים, למרות כל העומס, זה לא השפיע על תוצאת המשחק מול זניט" - התייחס המאמן וולטר סמית'

לגבי המשחק טען סמית': "היה חסר לנו שחקן שישנה את פני המשחק. לזניט היה את ארשבין, שעשה כמעט הכל. יש לנו קבוצה נהדרת, היה קשה לנו, חסר לנו שחקן יצירתי". מה לגבי המשך העונה? 

"אם ננצח את שאר המשחקים עד סיום העונה, נהיה אלופים, אני מאוד אשמח לגבי זה. זו המטרה לסיום העונה הארוכה והמתישה".

הוודקה עלתה לראש

לא רק צד חיובי היה בסיום המשחק והזכייה של זניט בגביע אופ"א, אלא גם צד מכוער מאוד של אלימות. 42 אוהדים נעצרו ולא פחות מ-15 שוטרים נפצעו במהומות שפרצו לאחר המשחק. 

הבלאגן החל מיד לאחר המשחק. האוהדים הסקוטים, שהיו "מעט" שתויים לאחר המשחק החלו להעיף מכל הבא ליד, ולאחר שפגשו את השוטרים הבריטים השתן עלה יתר על המידה על הראש. 

האוהדים החלו לפוצץ חלונות, לפגוע אפילו בכלבי משטרה, שאף נפצעו ונזקקו לטיפול. הרושם של האוהדים הסקוטים שוב נפגע, וכעת מסע ההסברה של המועדון צריך להוקיע את האוהדים הרבים, שהתנהגו כמו חיות. מספר שוטרים אף נחבלו: שבירת ידיים, גב, אצבעות. 

"ראיתי אותם תוקפים את השוטרים שהייתי ממונה עליהם. אני מאוד מאוכזב והאמת קצת בהלם, מהתנהגות הבלתי נאותה של האוהדים" אמר ג'סטין קורן, המפקד של השוטרים, שהיו באירוע.

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק