יש קונצנזוס: חייבים חלוץ

האם בית"ר ירושלים תשלים את המשימה ותעפיל לליגת האלופות? שאלנו מספר מומחים בתחום מה צריך לעשות בשביל להיכנס באופן קבוע לסלון של מודי בראון

יום ראשון 18 מאי 2008
שלמה חסיד

בית"ר ירושלים השלימה את הדאבל ההיסטורי שלה וביססה את מעמדה כקבוצה מספר 1 בארץ כיום.  אולם נשאלת השאלה האם יצליחו השחקנים  להגשים את חלומו של ארקדי גאידמק ולהפעיל לליגת האלופות של אירופה,  או שכמו בשנה שעברה נגד פ.צ קופנהאגן,  תעוף בסיבוב הראשון כדי להתמקד בגביע הטוטו.

שאלנו מומחים מאנשי הכדורגל מה בית"ר צריכה לעשות כדי להעפיל אל ליגת האלופות לראשונה בתולדותיה. באילו עמדות היא צריכה חיזוק ומי צריך להישאר.

כוכב העבר של הקבוצה שגם אימן אותה, אלי אוחנה משוכנע ש "בית"ר ירושלים צריכה שני זרים תותחים, שניהם בעמדות התקפיות אם היא רוצה ליגת אלופות. קאלה הוא שוער מצוין, הכי טוב בארץ.  הוא גדול, הוא סוגר על החלוצים ולא הייתי מחליף אותו. לדעתי הוא יותר טוב מיבריץ'. כריסטיאן אלבארז הוא שחקן יוצא מן הכלל ודירק בואטנג הוא גם שחקן שצריך להמשיך איתו הלאה. בקשר לרומולו, אני חושב שזה חלוץ ליגה מצוין ואני הייתי רוצה אותו בכל קבוצה שהייתי מאמן. השאלה אם הוא יכול להתאים לליגת האלופות, לדעתי לא. בחודשים האחרונים הוא לא מספק את הסחורה וככה גם נראית ההתקפה של בית"ר. אם הם יבואו ככה לליגת האלופות, הם לא יעלו".

ארצי בן-יעקב, כוכב העבר של הקבוצה,  וחברו הטוב של המאמן, יצחק שום מנסה לנדב מעט מידע פנימי. יעקב: "אני חושב שבית"ר צריכה לחזק את ההתקפה שלה. בית"ר היא קבוצה מצוינת, אבל ההתקפה שלה חורקת. אני באופן אישי תמיד האמנתי במשחק התקפה. כשאתה חזק ומבקיע שערים, אתה מגדיל את הסיכוי שלך לנצח. בית"ר לוקה במשחק ההתקפי שלה ושומי יודע את זה וכך גם גיורא. עכשיו הם צריכים למהר ולהביא שחקן התקפי תותח שיקח אותם לליגת האלופות וזה בזמן הקרוב ביותר. שלא יקרה מצב שיביאו אותו מאוחר והוא לא ישתלב בקבוצה ולא יהיה מוכן למשימה". 

משחקי מוקדמות ליגת האלופות, הם גם עניין של תקופה, אבל למעשה הם משחקי גביע לכל דבר, עם משחק גומלין. אין יותר מידי אפשרויות לתקן.  מירו בן-שמעון, מאמן הפועל קטמון ירד בעונה שעברה ליגה עם הפועל אשקלון, אבל דווקא בגביע הצליח להשאיר מאחור לח מעט קבוצות ובגמר הפסיד רק בפנדלים. בן שמעון מנתח וממליץ: "אני חושב שבית"ר צריכה קודם כל חלוץ, זה הדבר שהכי בולט לעין. אני הייתי הולך גם כן על שני שחקני כנף שיביאו ערך מוסף מהאגפים וככה זאת תהיה קבוצה שיש לה סיכוי להגיע לליגת האלופות". 

וזהו? זה יספיק?

"לא. צריך לזכור דבר אחד. בשביל להעפיל אל ליגת האלופות אתה צריך גם הרבה מזל בהגרלה וגם לעשות הכנה מיוחדת עם משחקי אימון, הכנה מנטלית ולעבוד חזק במחנה אימונים. עצם העובדה שבית"ר כבר הייתה בשנה שעברה במעמד ועפה מחזק את הסיכוי שלה להצליח הפעם, כי הם ירצו הפעם לתקן את מה שהם פישלו בפעם הקודמת. הלוואי והם יגרילו קבוצה כמו קופנהאגן, כי היא יחסית לא מאריות היבשת"

אז אחרי שהבנו שצריך דחוף חלוץ, נסינו לחפש דיעה מעט שונה והאמת שלא כך כך מצאנו. גם מוטי איווניר, מאמן נבחרת נערים א' משוכנע: "הדבר הכי בולט והכי מתבקש הוא להביא חלוץ בעל שיעור קומה כי זה מה שחסר לבית"ר. רומולו הוא בהחלט שחקן מצוין לליגה שלנו, אבל  הוא לא יקח את בית"ר לליגת האלופות וגם קראתי שהוא רוצה לעזוב, אז אין בעיה. אני חושב שאפשר גם להביא גיבוי לעמדה של בואטנג, שחקן שיעלה מהספסל ואם יהיה צורך יתן את הערך המוסף מהספסל במחצית השניה, באם יהיה צורך בעוד שחקן כדי לרענן את המשחק".

יעקב הלל, שחקן העבר של הקבוצה מסכם: "בית"ר צריכה שני שחקנים. אחד חלוץ ואחד קשר מתחת לחלוץ והיא מסודרת. חוץ מזה לא הייתי משנה כלום בקבוצה, אבל גם אם הם יעשו את זה, לא יהיה קל להיכנס לליגת האלופות. שומי כבר היה בליגת האלופות והוא יודע את זה. אני לא חושב שאם בית"ר לא תהיה בליגת האלופות זה יהיה כישלון, לעומת זאת אם היא תעפיל לליגת האלופות זאת תהיה הצלחה מרשימה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק