ירושלים נערכת ליום גורלי

אם הפועל ירושלים לא תצליח להעפיל מחר לפיינל-פור, עלול הדבר להשליך על גורלה בעונה הבאה וייתכן שתלך על סגל עמוס בישראלים עם תקציב נמוך ועם קטש כמאמן ראשי

יום שני 19 מאי 2008
שלמה חסיד
 בהפועל ירושלים מתכוננים למחזור האחרון והגורלי של הקבוצה מחר מול הגליל, בידיעה שתוצאותיו עשויות להשליך על השנה הבאה של ירושלים, שכרגע זקוקה לנס על מנת להיות בפיינל-פור.

ירושלים אינה תלוייה בעצמה ואם נהריה תנצח כצפוי את מכבי ר"ג היא תהיה בפיינל-פור, או שאשקלון תנצח את הפועל חולון וגם היא תמנע מירושלים את ההופעה בטורניר החשוב.

בגלל המשקעים שהותירה פרשת החזיז, קיימות דיעות באיזור ירושלים הגורסות כי חולון לא רוצה את ירושלים בפיינל-פור.

במקרה של אי העפלה לפיינל-פור, עלולה הקבוצה לספוג מכה קשה ואולי להפסיד את מעמדה כקבוצה מספר 2 בארץ אחרי מכבי ת"א. במקרה כזה ירושלים כנראה לא תופיע ביול"ב בעונה הבאה למרות שיש לישראל שתי נציגות.

יו"ר בני השרון אלדד אקוניס, אמר בעניין הזה הבוקר ל-telesport: "מי שצריכות להופיע ביול"ב הן שתי הקבוצות שתסיימנה ראשונות, מלבד מכבי ת"א שהולכת ליורוליג. במקרה של אי הופעה ביול"ב, ירושלים תתקשה לגייס ספונסרים ולעמוד בחוזים שהיא חתומה עליהם לשנה הבאה".

במקרה כזה ייתכן שהתקציב יפחת גם בגלל המשבר הכספי בו שרויה הקבוצה, בגלל שארקדי גאידמק שהתחייב להעביר כספים לא עשה זאת.

יו"ר הקבוצה דני קליין, קנה לעצמו בעשר השנים האחרונות שם של מגייס הכספים מספר 1 בתחום, כאשר אסף ספונסרים רבים לקבוצה אבל לא ברור כמה יצליח לעשות יש מאין בקיץ הנוכחי.

קיימת גם אפשרות שירושלים תלך בעונה הבאה על סגל של שמונה, שבעה שחקנים לוחמים שיחזירו לקבוצה את ההתלהבות ואת ההקרבה שהיו חסרים לה השנה, כשהיא הפסידה במחצית ממשחקי הליגה, דבר שבירושלים לא זוכרים בשנים האחרונות.

מי שיחזור לקבוצה הוא יובל נעימי מאשקלון, שהוא אחיינו של דני קליין ומסביבו ייבנה סגל של שחקנים צעירים ורעבים שהקהל הגדול של הקבוצה יזדהה איתם.

קיימת אפשרות שירושלים תפנה לעודד קטש. מאמן שהצליח בשנה שעברה בגליל עם תקציב נמוך, והשנה מנע מהקבוצה לרדת ליגה.

קטש ידוע כמאמן שמאמין בצעירים, קורץ לספונסרים וגם יש לו יחסים עם היו"ר דני קליין, שכמה מהלוחשים על אוזנו המליצו לו ללכת על הלב של מכבי.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק