סטוק גנבה תיקו מליברפול

בונקר של סטוק לאורך כמעט 90 דקות, הספיק להם כדי לגנוב תיקו 0-0 יקר מליברפול, ששלטה ללא עוררין במשחק ואפילו כבשה בפתיחה שער שנפסל. בניון נכנס בדקה ה-72 אך לא הושיע.

שבת 20 ספטמבר 2008
דניאל חיימובסקי
בונקר של סטוק לאורך כמעט 90 דקות, הספיק להם כדי לגנוב תיקו 0-0 יקר מליברפול.
בניטז יכול להיות מרוצה מאיך שהקבוצה שלו נראית, אבל התוצאה מאכזבת ומאפשרת לצ'לסי לפתוח פער של 2 נקודות מהם במחזור הבא אם הם ינצחו את מנצ'סטר יונייטד.

מחצית ראשונה:
ליברפול, כבר מהפתיחה מראה את הכוונות שלה במשחק, ואפילו כבשה שער מבעיטה חופשית של ג'רארד בדקה ה-2, שהשופט החליט לפסול, ספק בטענת נבדל פאסיבי.
סטוק לא קיימים במשחק, וחוץ מבעיטה מרחוק של קיטסון בדקה החמישית הם בעיקר התגוננו, וניצלו בנס משער של ליברפול, שבעיקר מפציצה מרחוק.

מחצית שנייה:

את המחצית השנייה אפשר לסכם במילה אחת: בונקר.
סטוק הורידה את כל שחקניה להגנה, ונחלצה פעם אחר פעם מהחלוצים של ליברפול שלא הפסיקו ללחוץ על סורנסן המצויין. רובי קין, לפני שהוחלף היה צריך להעלות את האדומים ליתרון, כמו גם טורס לאחר מכן שמול שער כמעט ריק, בעט בעיטה שנחסמה לקרן, אבל כל הניסיונות כשלו וליברפול "הצליחו" לא לנצח משחק ששלטו בו ללא עוררין, ובעטו בו לפחות 20 בעיטות, ללא תשובה מסטוק, שבטח יוצאת מרוצה מהתוצאה.

מהלך המשחק:

דקה 2: שער של ג'רארד מבעיטה חופשית נפסל, אחרי שכבר שחקני ליברפול חגגו.
ג'רארד ניסה להגביה, והכדור שלו לא פגע באףĠאחד בדרך וחדר לפינה הימנית של השער של סורנסן, אבל, השופט פסל את השער להפתעת האוהדים.

דקה 5: ניסיון ראשון לסטוק במשחק, כשבעיטה מרחוק של קיטסון, עולה גבוהה מעל השער, ולא מטרידה את ריינה.

דקה 6: בעיטה של קין מקרוב, הולכת לӞרכז השער, ולא מקשה על סורנסן.

דקה 26: בעיטה של הרכש מאספניול, ריירה, מכ-20 מטר, לא מספיק מדוייקת.
אחרי כמעט חצי שעה של משחק, שליטה מלאה של ליברפול בכדור, אבל היא עדיין לא מספיק מסוכנת.

דקה 28: אלונסו בועט מרחוק, לא בפעߝ הראשונה במשחק, והפעם כמעט כובש, אבל השוער של סטוק מרוכז והודף טוב לקרן.

דקה 34: ג'רארד, שעדיין ניראה מאוכזב מהשער שנפסל, מנסה בעיטה מ-25 מטר, אבל לא מוצא את המסגרת. ליברפול בינתיים מנסה בעיקר מרחוק, אבל עדיין לא מוצאת את הרשת.

דקה 47: הזדמנות לסטוק סיטי בתחילת המחצית השנייה, כשקיטסון, העביר את הכדור ללאורנס, שמעמדת נבדל בעט רע החוצה, למרות שהיה פנוי לגמרי.

דקה 51: כמעט שער בכורה לקין בליברפול. פריצה מצויינת של ארבלואה לרחבה, שבסופה הוא מעביר כדור מדויק לקין, שמקרוב בەעט לאמצע השער.

דקה 54: שוב ליברפול כמעט כובשת, ושוב ארבלואה מעורב. הפעם הגבהה שלו מגיעה בצורה מושלמת לראש של טורס, אבל השחקן הספרדי נוגח לא מספיק מדויק, וסטוק שוב ניצלת משער בנס. בקצב הזה לא יפתיע אם שער של ליברפול יגיע בקרוב.


דקה לאחר מכן החמצה אדירה של פרננדו טורס. טורס מקבל כדור, אחרי בלאגן בהגנה ומקצת יותר מ-11 מטר, כשהשוער לא במרכז השער, בועט בעיטה שנבלמת על ידי פאיה לקרן.
ישר אחרי המצב המצויין, חילוף בליברפול, כשריירה מוחלף על ידי ראיין באבל.

סטוק עדיין מצליחה לשמור על התיקו, אבל ככל שהדקות עוברות ליברפול נהיית יותר ויותר מסוכנת.

עוברות עוד שתי דקות, וכדור של ג'רארד מגיע לקויט, שבועט ۘוב כדור שנהדף לקרן, כשגם ממנה קויט הגיע למצב בעיטה אבל בעט לא מדוייק. 

דקה 69: כדור זהה של ג'רארד לגול שלו שנפסל בדקה ה-2, אבל הפעם הכדור לא במסגרת.

דקה 72: אפילו קאראגר מצטרף לנסיונות של ליברפול, עם בעיטה חלשה מחוץ לרחߑה שלא פוגעת במסגרת. ישר לאחר מכן חילוף בליברפול, כשיוסי בניון נכנס במקום רובי קין, שהיה בינוני מאוד.

דקה 75: ליברפול לא תירגע עד שיגיע השער. ג'רארד מ-22 מטר נבלם לקרן, גם בניון מנסה מהאוויר דקה אחרי ונבלם. סטוק בבונקר כל המחצית השניה, ובקושי Ӣוברת את החצי.

דקה 83: כדור מבניון מגיע לטורס, שמצליח לייצר בעיטה ממצב קשה, אבל בועט מעל השער.

דקה 88: דקות טובות לבניון. אחרי ניסיון פריצה יפה שלו שבו עבר שני מגינים הוא התמהמה יותר מדי ברחבה ואיבד את הכדור. ישר אחר כך מסירה שלו לג'רארד הסתיימה בהגבהה שהורחקה לקרן. שלוש דקות תוספת זמן נשארו לליברפול להשיג את השער המוצדק.

דקה 92: אולי כבר בעיטה עשירית של ג'רארד במשחק, גם הפעם לא למסגרת, סטוק מחזיקה בציפורניים.

הרכבים:

ליברפול:
ריינה, דוסנה, סקרטל, קאראגר, ארבלואה, ריירה (באבל, 65), ג'רארד, קויט, אלונסו, קין (בניון, 72), טורס

סטוק:
סורנסן, גריפין, פאיה, סונקו (קורט, 21), היגיבוטאר, אולופינזאנה, דלאפ, דיאו, לאורנס (קרסוול, 65), קיטסון (פולר, 77), סידיבה.

פתיחה מושלמת לזולה - סנדרלנד חזרה לנצח

המאסטרו האיטלקי, ג'נפרנקו זולה, שהגיע לאפטון פארק כדי לסייע לווסטהאם העונה, השיג ניצחון בכורהĠ1:3 מול ניוקאסל המתפוררת. 

דויד די מיקלה כבש צמד נהדר (7,38) עבור הפטישים, ומתיו את'רינגטון הוסיף את השלישי בדקה ה-53. מייקל אואן היחיד שניסה אצל המגפייז, וצימק בדקה ה-67. 

במשחקים נוספים: בלקבורן השיגהȠניצחון 0:1 בבית על פולהאם משער יחיד של דרביישיר בדקה ה-84. במשחק נוסף סנדרלנד חזרה לעצמה עם ניצחון 0:2 מול מידלסבורו, שאיבדה הילוך במשחקים האחרונים. (צ'ופרה: 81,90). 

בולטון הובסה בבית 3:1 לארסנל. אבואה (26), בנטנדאר (27) ודנילסון (87) כבשו לתותחנים. קווין דיייויס (14) כבש ראשון לבולטו.

משחקי מחר בליגה האנגלית: ווסט ברומיץ' - אסטון וילה, האל - אברטון, מנצ'סטר סיטי - פורטסמות', טוטנהאם - וויגאן אתלטיק, וכמובן מפגש השיא בין צ'לסי למנצ'סטר יונייטד.
̼br/> תמונות: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק