אני לא האדם החשוב כאן

אברם גרנט, שמתכונן לרגע החשוב בקריירת האימון, עדיין נאבק בנוגע לעתידו בצ'לסי: מוחמד עלי, צ'רצ'יל וג'ורדן אנשים שאני מעריץ. פרגוסון: אנחנו נמצאים בשיא הכושר

יום שלישי 20 מאי 2008
מערכת TELESPORT

אברם גרנט, מאמנה הישראלי של צ'לסי, לא מתרגש מהביקורות מסביב, ואולי על ההחלטה להדיחו עוד בטרם שהעונה הסתיימה, אלא מתרכז בדבר אחד - גמר ליגת האלופות מול מנצ'סטר יונייטד.

אברם גרנט דחה את השמועות לגבי כך, שהמשחק מול מנצ'סטר יונייטד יהיה האחרון כמאמן צ'לסי: "צריך לכבד כל אחד כאן במועדון, וכמובן גם לשאלות מאין אלה. אנחנו כאן בגלל שאנחנו הצלחנו להגיע לכאן".

למאמן הישראלי יש ללא ספק את מלוא הקרדיט, על עצם הגעתה של צ'לסי לגמר ליגת האלופות, מאז שירש את שרביטו של מוריניו. בינתיים השמות שנזרקים לאוויר, כמו רייקארד ומאנצ'יני, מאמנה של אלופת איטליה, לא מערערים את קור הרוח של גרנט: "מבחינתי, אני לא האדם החשוב כאן במוסקבה".

גרנט גם סיפר לעיתונאים על הערצתו לאנשים מובילים: "יש לי במשרד בצ'לסי  תמונות של אישים, שאני מעריך: מייקל ג'ורדן, ווינסטון צ'רצ'יל ומאטמה גנדי. כנ"ל גם נמצא אצלי מוחמד עלי, אנוואר סאדאת ומרתין לות'ר קינג". 

מעט לפני כל הלחץ והתקשורת, רצה גרנט לטייל עם שחקניו ברחבי מוסקבה, אך האהבה מהאוהדים מנעה זאת: "אנחנו מרגישים בבית כאן, התחלנו לטייל היום בכיכר האדומה, אבל נעצרנו בדיוק לאחר כ-5 דקות בגלל הקהל היוצא מהכלל שנחת כאן". 

וכהרגלו, פרגוסון בטוח בעצמו

אלכס פרגוסון מתחיל להרגיש את אותו הרגשות שהיו בקאמפ נואו ב-1999, ומאז עברו לא מעט שנים: "הסתיימו כל הגביעים באירופה, ונותר הגביע הגדול מכל. אני מקווה ומאמין שנצליח בהרבה יותר מבעבר. הייתה לנו הכנה מצויינת כ-10 ימים. אנחנו בכושר שיא למשחק הזה". 

המאמן הסקוטי אף נשאל האם לא יהיו השלכות לגבי העבר בין שתי הקבוצות: "אנחנו עושים הפרדה בין הליגה, לגביע האנגלי ולגביע אירופה. אני סומך על השחקנים שלי, יש להם את האומץ והעצבים להתמודד עם ההבדלים מסוג הללו".

העיתונאים ניסו להפחיד את פרגוסון ולדבר עימו על מצב הדשא במוסקבה: "אין מה לדאוג לגבי זה. אופ"א ארגנה למופת את כל האירוע, הדשא יהיה מצויין. בואו למשל לראות את אולד טראפורד בחודש פברואר, לא נראה לי שזה המגרש הטוב ביותר, אלא הגרוע ביותר שיש". 

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק