ושוב איתכם..

NBA: הלייקרס וסאן אנטוניו, שתי הקבוצות המצליחות ביותר בעשור האחרון, שחולקות ביחד 7 תארי אליפות ב-9 העונות האחרונות תיפגשנה הלילה במשחק הראשון של גמר המערב. יהיה שמייח

יום רביעי 21 מאי 2008
אסף בילגורי
הלייקרס של קובי וגאסול מול סאן אנטוניו של דנקן ופארקר. שתי הקבוצות הכי גדולות ומצליחות בעשור האחרון ב-NBA תיפגשנה הלילה לקרב טיטאניות בגמר המערב ואיזה משחק שמצפה לנו בסטייפלס-סנטר. אמרו עליהם שהם זקנים, אמרו שהם שבעים ושהם מעבר לשיא. אז אמרו. סאן אנטוניו שוב הוכיחה מאיזה חומר השחקנים שלה עשויים, כאשר בעונה בה היא נראית כמו קבוצה שאבד עליה הקלח, היא מצליחה להדיח קבוצות כמו פיניקס וניו אורלינס ולהגיע שוב לגמר המערב.

האוהדים של הלייקרס לא חוו עדיין הפסד ביתי בפלייאוף הזה. הלייקרס מחזיקה במאזן של 0:6 בפלייאוף ויחד עם משחקי העונה הסדירה ניצחה ב-12 משחקי הבית האחרונים שלה. הפעם האחרונה בה אירחה הלייקרס את סאן אנטוניו נגמרה בתבוסה של הספרס 85:106. כדי להבין עד כמה שתי הקבוצות הללו שולטות בליגה הזו בשנים האחרונות צריך להביט על הסטטיסטיקה שאומרת שהלייקרס וסאן אנטוניו חולקות שבעה תארי אליפות בתשע השנים האחרונות. הספרס זכתה באליפויות בשנים 1999, 2003, 2005 ו-2007 אשתקד ואילו הלייקרס עשתה זאת בשנות הזוהר של שאק וקובי בשנים 2000-2002 והפסידה בגמר 2004 לדטרויט.

קובי בראיינט הוריד מעל גבו מועקה גדולה. מאז הטרייד ששלח את שאקיל למיאמי, הקבוצה שלו לא הצליחה לנצח סידרת פלייאוף, כאשר פיניקס מדיחה אותה שנתיים ברציפות בסיבוב הראשון. הדרישה של קובי לטרייד שישדרג את הקבוצה שלו נענתה העונה כאשר פאו גאסול, הסנטר הספרדי הנפלא הגיע ממפיס באמצע העונה הנוכחית ומאז הכול דופק בקבוצה של קובי ופיל ג'קסון. אין כמעט ויכוח סביב העובדה שמאז שהספרדי נחת ב-ל.א הלייקרס משחקת את הכדורסל הכי טוב בליגה, כאשר את התקפת המשולש שלה עם קובי, אודום וגאסול, עדיין אף קבוצה לא הצליחה לעצור. זוהי המשימה של גרג פופוביץ', מאמנה של סאן אנטוניו, שיודע שכדי להדיח קבוצה כמו הלייקרס הוא יהיה חייב להוריד את הממוצע ההתקפי של ל.א שעומד על יותר מ-108 נקודות למשחק. סאן אנטוניו לצורך השוואה קולעת 95 נקודות בממוצע בלבד למשחק.

הלייקרס וסאן אנטוניו נפגשו במעמד הזה לפני שבע שנים, אז זה נגמר בסוויפ של הלייקרס, שזכו באליפות עם מאזן של 1:15 במשחקי הפלייאוף.  המאזן בין הקבוצות בעונה הסדירה הוא 2:2. כאשר כל קבוצה הצליחה לשמור על הביתיות שלה. שחקן המפתח בסידרה הזו לטעמי הוא דווקא מאנו ג'ינובילי הארגנטינאי של סאן אנטוניו. מאנו הוא הווינר האולטימטיבי ותמיד מגיח כאשר צריך אותו ומציל את סאן אנטוניו במצבים בהם היא מתקשה. ג'ינובילי היה זה שהעלה במו ידיו את הספרס לגמר הזה, כאשר קלע 26 נקודות והוליך את קבוצות לניצחון חוץ במשחק השביעי מול ההורנטס. אם ג'ינובילי יהיה במיטבו, יהיה ללייקרס קשה מאוד מול הספרס.

קובי בראיינט רוצה מאוד להוליך את הלייקרס שלו לאליפות נוספת בעונה בה הוא זכה לראשונה בתואר ה-MVP של העונה הסדירה. קובי לוהט בפלייאוף הזה וקולע 33.3 נקודות בממוצע למשחק. אז האם שוב נראה את סאן אנטוניו מתעלה ומגיעה לגמר עם הכדורסל המשעמם אך היעיל שלה? או שנראה את קובי בראיינט ממשיך להתעלות ומוכיח את שהוא באמת אחד השחקנים הגדולים בתולדות המשחק הזה? מה שבטוח, משעמם לא יהיה בסטייפלס-סנטר ב-4לפנות בוקר שעון ישראל. אל תחמיצו.

צילום: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק