מ. יונייטד אלופת אירופה

גמר ליגת האלופות: אברם גרנט כבר נשם את הגביע בידו, אך ההחמצה הגדולה של ג'ון טרי בדו קרב הפנדלים, הובילה את מנצ'סטר יונייטד לזכיה שלישית בליגת האלופות (6:7 בדו קרב הפנדלים)

יום רביעי 21 מאי 2008
מערכת TELESPORT

טראגי, בהחלט אווירה טראגית תלווה את צ'לסי ואברם גרנט לאחר ההפסד בגמר ליגת האלופות (6:7 לאחר דו קרב פנדלים) מול מנצ'סטר יונייטד, שזכתה בתואר השלישי בסך הכל.

צ'לסי, שהצליחה להחזיק מצויין על המגרש במוסקבה מול המכונה המשומנת ממנצ'סטר, הובילה להרס עצמי, כאשר ג'ון טרי, האביר של אברם גרנט החליק במצב של 4:4 ומרחק שער מזכיה היסטורית בגביע. טרי החליק, אנלקה החטיא ומנצ'סטר אלופת אירופה. מה עבר על אברם גרנט באותם רגעים? קשה לחשוב, אבל גרנט כהרגלו גם ברגעים קשים יודע להתעלות יותר מכל מאמן אחר.

ומה בקשר למנצ'סטר? אליפות הליגה, אליפות אירופה, מה עוד צריך לבקש? אלכס פרגוסון מנפיק עוד גביע לארון הקדוש של מועדון הפאר, שעדיין לא שבע. מנצ'סטר יונייטד תמשיך להיות מועדון אהוד בכל העולם. הגשם הפתאומי שירד במוסקבה לא העכיר על גמר מעניין, גמר מסקרן, גמר ארוך ומותח ומשך אחריו מיליארדי צופים ברחבי העולם.

מחצית ראשונה: כדורגל משוחרר ומהנה, רונאלדו כבש ראשון, למפארד השווה

לפני תחילת המשחק נערך טקס יפיפה בסגנון אסייאתי. ב-10 הדקות הראשונות, הקבוצות עדיין גיששו על הדשא. מנצ'סטר יונייטד ניסתה לפתח מצבון קטנטן, כאשר הארגריבס ניסה להגביה והכדור מעט דגדג את צ'ך. 

בדקה ה-20 התנגשות מכוערת בין פול סקולס לקלוד מקללה, הסתיים כאשר האנגלי דימם מאפו. השופט לובוס מיקל שלף לכל אחד מהשחקנים כרטיס צהוב. 

הכיכר במוסקבה נצבעה בצבע האדום בדקה ה-26. צירופי מסירות בין סקולס לבראון, הסתיים כשהאחרון הגביה לתוך הרחבה ומי אם לא, כריסטיאנו רונאלדו כבש בנגיחה מצויינת, צ'ך אפילו לא זז מילימטר - 0:1 ענק למנצ'סטר יונייטד. 

צ'לסי יצאה מההלם 7 דקות לאחר השער. התקפה דיי נדירה, כדור שהוגבה לכיוונו של דרוגבה. החלוץ מחוף השנהב הצליח לנגוח הצידה מהפינה ובאלאק המשיך גם כן בראשו, אבל ואן דר סאר הצליח לעצור במהירות. 

הקצב המצויין המשיך במתפרצת מהאגף השני. כדור עומק ב-40 מטר של ווין רוני לכיוונו של כריסטיאנו רונאלדו, הפורטוגלי מסר רוחב מצויין לטבז. הארגנטינאי בעט מצויין, אבל פטר צ'ך הדף כדור בטוח, שהגיע לרגלו של קאריק שהפציץ מקרוב, אבל שוב צ'ך מנע את השער השני בהצלה גרנדיוזית. 

כשלא כובשים, סופגים! שוב פעם הקלישאה עובדת. צ'לסי לחצה על הדוושה לקראת סיום המחצית, בתוך תוספת הזמן, ההגנה של מנצ'סטר יונייטד מעט נסוגה לאחור. אסיין לחץ טוב על ההגנה של היונייטד, הכדור הגיע לכיוונו של למפארד שמקרוב הכניע את ואן דר סאר - 1:1 מרתק במוסקבה. 

מחצית שנייה: שינוי קיצוני בין המחציות - המשחק הלך להארכה

המצב המעניין במחצית השנייה הגיע כעשר דקות מפתיחתה. מתפרצת למופת, שהחלה אצל מקללה, ששלח את אסיין לרחבה. אסיין הטעה שני מגינים, אבל שלח את הבעיטה האחרונה מעל השער. 

המחצית השנייה בעיקר התאפיינה בפציעות כאלה או אחרות של שחקנים מצד 2 הקבוצות, אשר מנעו משחק שוטף. ההזדמנות הטובה ביותר הייתה של צ'לסי 13 דקות לסיום. כדור אדיר של החלוץ מחוף השנהב, דרוגבה, שהפציץ לכיוון הקורה. 

בדקה ה-87 הכניס אלכס פרגוסון את הג'וקר, ראיין גיגס במקומו של פול סקולס, שעדיין נותר פצוע מהמחצית הראשונה. 

הארכה: הגשם החל, דרוגבה הורחק

פתיחה מהממת לצ'לסי בהארכה. אשלי קול היתל באגף השמאלי בההגנה של מנצ'סטר יונייטד. מצא את באלאק, ששוב פירגן ללמפארד והקשר האנגלי בעט עוד בעיטה שננעצה רק בקורה. מזל גדול לשדים האדומים. 

איזה חוסר מזל למנצ'סטר יונייטד. התקפה נהדרת בדקה ה-100 של המשחק, פריצה מצויינת של אברה באגף שמאל, שמסר לראיין גיגס והקשר הוולשי בעט ברגל החלשה ומשום מקום ג'ון טרי נגח את הכדור מעל השער. 

חמש דקות לפני תום הארכה השנייה הדם עלה לשחקנים מעט לראש. התלהמות בין דרוגבה לוידיץ', הובילה לכרטיס אדום לחלוץ מחוף השנהב, שהותיר את קבוצתו ב-10 שחקנים מעט לפני דרמת הפנדלים. הגשם התחזק במוסקבה, אך ההכרעה תהיה מהנק' הלבנה. 

פנדלים: 5:6 למנצ'סטר יונייטד

קרלוס טבז (מנצ'סטר) בעט ימינה, צ'ך עף שמאלה - 0:1 ליונייטד. 

מיכאל באלאק (צ'לסי) בעט טוב ימינה, ואן דר סאר כמעט הגיע - 1:1 שוויון. 

קאריק (מנצ'סטר) בעט שמאלה, צ'ך שוב עף לצד הנגדי - 1:2 ליונייטד. 

בלטי (צ'לסי) נכנס בהארכה, בעט לפינה הימנית והשווה - 2:2. 

כריסטיאנו רונאלדו (מנצ'סטר) המאסטרו נכנע לצ'ך, שהדף מצויין - 2:2.

למפארד (צ'לסי) לימד את רונאלדו כיצד בועטים - 2:3 יתרון לצ'לסי. 

אואן הארגריבס (מנצ'סטר) בקור רוח מהמם שלח כדור לחיבורים - 3:3 שוויון. 

אשלי קול (צ'לסי) בעט ימינה, ואן דר סאר כמעט כמעט עצר, אבל לא - 3:4 לצ'לסי. 

נאני (מנצ'סטר) הצעיר הצליח להשוות לפני הבעיטה המכריעה - 4:4 שוויון. 

ג'ון טרי (צ'לסי) הקפטן הגדול של גרנט, בעט את הבעיטה המכרעת, החליק ובעט החוצה! - 4:4.

המתח המשיך: אנדרסון (מנצ'סטר) בעט את הבעיטה חזק לאמצע השער - 4:5 שוב מנצ'סטר מוליכה. 

קאלו (צ'לסי) תחת גשם שוטף הצליח בקור רוח לבעוט בדיוק מרובה - 5:5 שוויון. 

ראיין גיגס (מנצ'סטר) הוולשי בקור רוח ששמור רק לו, הכניע ללא בעיות את צ'ך - 5:6 ליונייטד. 

ניקולס אנלקה (צ'לסי) החטיא את הבעיטה ושלח את יונייטד לגביע - 5:6 ליונייטד.

מנצ'סטר יונייטד: ואן דר-סאר, אברה, אואן הארגריבס, ריו פרדיננד, ווסלי בראון (אנדרסון, 124), כריסטיאנו רונאלדו, ווין רוני (נאני, 102), וידיץ', קאריק, פול סקולס (ראיין גיגס, 87) וקרלוס טבז. 

צ'לסי: פטר צ'ך, אשלי קול, קלוד מקללה (ג'יליאנו בלטי, 123), אסיין, קרבליו, פרנק למפארד, ג'ו קול (ניקולס אנלקה, 99), דיידיה דרוגבה, מיכאל באלאק, מאלודה(קאלו, 93)  וג'ון טרי. 

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק