האתגר הכריע ולא הכסף

הקשר הצרפתי המצויין, מת'יו פלאמיני, שהחליט לעזוב דווקא בעונת השיא את ארסנל לטובת חלומו - מילאן: "עשיתי את המהלך בלב שלם". ובנוסף גם דרוגבה ואדביור מוזמנים

יום רביעי 21 מאי 2008
אייל כהן

סיום העונה באנגליה החל גם באופן רישמית את עונת המלפפונים המסורתית. השם החם שיוצא לפועל  הוא מת'יאו פלאמיני, הצרפתי בן ה-24 של קבוצת ארסנל הלונדונית, יעזוב את התותחנים לטובת אתגר חדש באיטליה, העונה לשם מילאן.

פלאמיני אפילו לא התייחס לדחייה בעקבות כך שמילאן לא תשחק בעונה הבאה בליגת האלופות, כדי להצטרף למה שלהגדרתו, מדובר בחלום ילדות: "אני תמיד אמרתי שמילאן זו הבחירה הראשונה שלי לאחר ארסנל, וזה לא בשביל כסף. זוהי לא התרברבות מצידי, היו לי הצעות מכל מיני מקומות, ובחרתי במילאן, זה חלומו של כל שחקן.

"מבחינתי זו הייתה החלטה קשה לעזוב את לונדון, אבל עשיתי זאת בלב שלם". בזמן שפלאמיני יפסיד את המסע של ארסנל בליגת האלופות, הוא מאמין כי גם התואר השני באירופה, יהיה עבור מילאן אתגר משמעותי: "לי זה לא כל כך משנה. מי ששיחק בגביע אופ"א, יודע שמדובר בניסיון. מילאן יש המון תארים בכל מיני מסגרות, כך שזה לא כל כך משנה".

פלאמיני המשיך להתרגש כאילו עלה לשחק בבוגרים. הקשר הצרפתי בן ה-24 לא הפסיק לפרגן ולהאמין כי הבחירה שבה בחר, לא תאכזב אותו לרגע: "הליגה האיטלקית חוזרת להיות בטופ העולמי. לאחר כל הבעיות, הגשרים נבנים מחדש. יש כאן שחקנים אדירים מכל רחבי העולם". 

פלאמיני גם התייחס לסגנון החיים של שחקני כדורגל בלונדון: "החיים באנגליה טובים.יש רק בעיה אחת והיא הפאפרצ'י. הצלמים רודפים אחרינו לכל מקום ובוחנים מי החברה החדשה שלנו, זה סיוט עבורנו".

כאשר שמות כמו אדביור ודידייה דרוגבה מוזכרים כמי שאומרים להצטרף למילאן, פלאמיני בהחלט מתנהג כמו שגריר טוב: "אם היה לי את הכסף הייתי מביא את שניהם. הם שחקני התקפה מצויינים, אני אשמח גם אם שבצ'נקו יצטרף למילאן, ונהיה קבוצה אדירה". 

תמונות: רויטרס.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק