עוד רגע אמת למספר 6

סביר מאוד להניח שהקשר האחורי של נבחרת גרמניה ביורו הקרוב יהיה סימון רולפס, שחקנה של באייר לברקוזן. היכרות ראשונה עם האיש מאחורי מריו גומז ומיכאל באלאק. יורו 2008 מתקרב. כתבה ראשונה בסדרה

יום שישי 23 מאי 2008
מערכת TELESPORT

נבחרת גרמניה, אחת המועמדות לזכייה ביורו הקרוב תהנה מסימון רולפס, קשרה של באייר לברקוזן שינסה להפוך את הקישור האחורי של הגרמנים לטוב בטורניר.

 תכירו את סימון רולפס שנולד באיבנבורן אשר בנורד-ראיין-וסטפאלן, מקום אשר סוגד לכדורגל והכדורגל והוא הדבר החשוב בחייהם. רולפס, בן להורים אשר עבודתם מחנכים בבית ספר, סיים את הבגרות שלו בגימנסיה ובאותו זמן הספיק גם לשחק כדורגל בקבוצה פעילה ומקצועית.

רולפס החל את קריירת הנוער שלו בכדורגל במועדון הקרוב לביתו Tus Recke אשר שם מצא את אהבת חייו, הכדורגל.  הוא הפגין יכולות מעולות כבר בגיל הצעיר יותר וכמו כל ילד גרמני קטן חלם להגיע לבוגרים. רולפס הצליח להפוך את חלומו למציאותי, כאשר כבר בגיל צעיר הועלה לקבוצה הבוגרת של Tus Recke  אשר משחקת בליגה הרביעית בגרמניה. רולפס  פרץ ופרח במדי קבוצתו וההצעות לא איחרו להגיע אל הבחור הכישרוני.
בגיל הנוער הגיע נציגי ורדר ברמן אשר בצפון גרמניה עד למערב גרמניה כדי לצפות בכישרון הצעיר. בברמן החליטו להציע לרולפס לעבור לשחק באקדמיית הנוער שלהם ובמידה ויצליח,  מקומו יהיה בקבוצה הבוגרת של המועדון המפוארן. רולפס  ומשפחתו לא היססו, ארזו לילד את דבריו ונתנו לו את כל הגיבוי שילד צריך. רולפס  הגיע לורדר ברמן על מנת לשדרג את רמתו וסיפק רגעים יפים לקבוצת הנוער המצליחה, אך ההחיטה של ראשי הקבוצה היתה  להשאילו ל-SSV רויטלינגן על מנת שירכוש ניסיון בקבוצה הבוגרת שלה ולהשתפשף עם בוגרים ולאחר מכן לחזור חסון ומשופשף למועדון הירוק.

הסיבוב הראשון לא החל בצורה הקלה ביותר כמו שחלם והאמין רולפס, לא הרבה דקות משחק קיבל הבחור הצעיר. לאחר פגרת החורף, קיבל רולפס את ההזדמנות להוכיח לאור היכולת הטובה שהפגין במחנה האימונים של המועדון הצנוע. רולפס  שותף 13 פעמים במדי רויטלינגן, והיכולת הטובה שהפגין הספיקה לצוות המקצועי של ורדר ברמן להחזירו למועדון, אך שם הגיעה הטעות שעליה לא חלמו בברמן.
 רולפס כנראה ולא היה מספיק משופשף ומאומן כמו שחשבוהוא לא שותף בקבוצה הבוגרת והחליט לעזוב את המועדון. אלמניה אאכן שבאותה עונה הייתה בליגת המשנה רצתה בשירותיו של הכישרון הצעיר. בברמן החליטו לשחררו ללא הרבה התייעצות וחשיבה.
לאחר שהחליטו באאכן לקנות את השחקן הצעיר מברמן, בעונתו הראשונה חסרה לאאכן אך ורק 7 נקודות על מנת לעלות לבונדסליגהף אך בסופו של דבר נכנעה אאכן לקבוצות טובות יותר.  אגב,  למרות האכזבה של אי העלייה של אאכן לליגה הבכירה, שיתפה אאכן פעולה עם האימפריות של היבשת האירופאית כאשר שיחקה במפעל גביע אופ'א לאחר שבשנה הקודמת  הגיעה עד לגמר הגביע הגרמני.

אלמנייה אאכן הפגינה יכולת מרשימה בשלב הבתים כאשר ניצחה שני משחקים, היא ניצחה את AEK אתונה ואת  ליל הצרפתית והגיעה עד לשלב שמינית הגמר כאשר פגשה את  אלקמאר ההולנדית, אך הודחה וסיימה קמפיין בהצלחה. סימון רולפס נבחר לשחקן הטוב ביותר לעונה הזו על ידי הקהל של אלמנייה אאכן, לאחר שהפגין יכולות מרשימות עם כדורגל נהדר גם בליגה וגם בגביע אופ'א, כאשר הוא שותף ב-28 משחקי ליגה וכבש 3 שערים.
אז הגיעה התפנית האמיתית. מיכאל סקיבה והצוות המקצועי של האדומים מבאייר לברקוזן, והחליטו לרכוש את הצעיר המצוין מאאכן. רגע האמת, לו ציפה רולפס כאשר היה ילד הגיע.  רולפס חתם במועדון כדורגל יוקרתי, מפואר ומוערך בכדורגל הגרמני ובאירופאי. רולפס   נבחר על ידי מיכאל סקיבה להיות המספר 6 במגרש, הקשר הדפנסיבי של הקבוצה אשר צריך לבנות את המשחק של הקבוצה. בעונתו הראשונה של רולפס בלברקוזן הוא היה היחיד מכל שחקני הקבוצה אשר שיחק את כל משחקי הליגה, 34 במספרם.
 רולפס  היה שייך לרגעי שמחה של האדומים מלברקוזן וכמו גם רגעי העצב. באוקטובר האחרון האריך סימון רולפס את חוזהו בבאייר לברקוזן כאשר חתם עד לשנת 2010. לאחר חסרונם של ברנד שניידר,  אשר היה המנהיג של המועדון ונפצע, וכמוהו גם קארסטן ראמלו הוותיק, הוא לקח את ההזדמנות בלי לחשוב פעמיים והפגין יכולת נפלאה וכושר מנהיגות מכובד בהחלט.
הקריירה של רולפס בתור שחקן נבחרת גרמניה החלה כבר בגיל צעיר, כאשר שיחק בנבחרות גרמניה הצעירות והפגין יכולות טובות.  רולפס החל את קריירת הנבחרת שלו בנבחרת עד גיל 18 כששותף במשחקי הנבחרת ב-8 משחקים וכבש שער אחד לטובת הנבחרת. רולפס שיחק בעוד חמישה משחקים של גרמניה עד 20 ועוד משחק בודד של גרמניה עד גיל 21.

רולפס נבחר גם לנבחרת ההכנה של גרמניה שנקראה TEAM 2006, אשר בה כיכבו כל הכישרונות העולים של גרמניה כגון מריו גומז הכוכב של שטוטגארט. ב-28.3.08 הופיע רולפס בפעם הראשונה בתור שחקן הנבחרת הגרמנית הבוגרת במשחק הידידות נגד דנמרק. לאחר מכן שותף  בעוד 9 משחקים של הנבחרת הגרמנית ועד כה לא הצליח לכבוש שערים. 

ב-16.5.2008 הגיע רגע השיא של הכישרון העולה. יוהאכים לאוו  פירסם את סגל הנבחרת הגרמנית לטורניר היורו. רולפס זומן ליורו. עוד רגע אמת למספר 6.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק