אין דאבל - רומא עם הגביע

אינטר חלמה על זכייה בדאבל, אך עמדה מול יריב עיקש. רומא האמינה בעצמה והשיגה ניצחון 1:2 באולימפיקו מול הנראזורי. מקסס ופרוטה כבשו לג'ילארוסי. צרפת: ליון זכתה בדאבל

שבת 24 מאי 2008
מערכת TELESPORT

תמה העונה באיטליה - אינטר קיוותה להשיג דאבל לאחר שזכתה באליפות, אך לא הצליחה במשימתה לאחר הפסד 2:1 מול הסגנית רומא בגמר הגביע, שנערך באולימפיקו. הג'ילארוסי זכו בפעם השמינית בגביע האיטלקי. 

בעונה הנוכחית חל שינוי מבורך במעמד גמר הגביע, משחק אחד בלבד. בניגוד לשנים עברו, שבה הוכרע קרב הגמר בשני משחקים של בית וחוץ, השנה אירחה רומא באולימפיקו מגרשה הביתי את אינטר למשחק אחד בלבד. 

רומא הייתה הרבה יותר נחושה להכריע את המשחק: המארחת לא הפסיקה להניע את הכדור במחציתה ראשונה. בדקה ה-36 קרן באגף ימין, מקסס הצטרף להתקפה ושלח פצצה בסיבוב, שהכניע את אינטר.

הלחץ במחצית השנייה נמשך: בדקה ה-54 התקפה מתפרצת שהחלה אצל חילוץ כדור בהגנה, פרוטה שלח כדור עומק לוויצ'יניץ', שהחזיר לפרוטה, שהיה מול שער ריק - 0:2 חלק לרומא. בניגוד למהלך המשחק, הנראזורי הצליחו לחזור.

בדקה ה-59 קרן פשוטה מאגף ימין, ההגנה של רומא ניסתה להרחיק ופלה שלח פצצה מ-25 מטר לחיבורים, דוני רק ליווה את הכדור לרשת. בהמשך אינטר יכלה להשיג שוויון, אך חוסר מזל מול השער הציל את רומא, שזכתה בסופו של דבר בגביע. 

בסיום המשחק עלו שחקני רומא לדוכן, פרנצ'סקו טוטי, ה'אל קאפיטנו' של רומא, שלא שיחק קיבל את הכבוד המגיע לו והרים את הגביע לעיניי עשרות אלפי האוהדים. ומה לגבי אינטר? לא ברור עתידו של מאנצ'יני והשמועות לגבי מוריניו, שאמור לרשת את מקומו. 

צרפת: ליון הצליחה לזכות בדאבל

המטרה של אלן פרין, מאמן ליון, היה לראות דאבל היסטורי. ליון עשתה זאת לאחר ניצחון 0:1 בהארכה מול פ.ס.ז'.

המשחק היה קשה מנשוא. ליון לא הצליחה להכניע את הפריזאים במשך 90 דקות ולכן המשחק ניגש להארכה. בהארכה הראשונה, שלוש דקות לפני סיומה הצליח סידני גובו לכבוש את שער הניצחון, שהעניק את הגביע הרביעי סך הכל. 

מנגד, פאריס סן ז'רמן, שעברה עונה קשה ומתישה, הצליחה למרות הכל להגיע לגמר הגביע אך נכשלה ברגע האמת. למרות זאת פ.ס.ז' זכתה העונה בגביע הליגה, שיעניק לה כרטיס בגביע אופ"א, לעונה הבאה.תמונה: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק