השיטה לא הוגנת

עודד קטש שהתמודד והיה קרוב להדיח בעונה שעברה את מכבי תל אביב בשלב חצי גמר הפיינל פור מפרשן: "יהיה קשה לקחת את האליפות ממכבי. אנו כמעט עשינו זאת, אבל כמעט זה לא מספיק"

יום שלישי 27 מאי 2008
שלמה חסיד
 בעונה  שעברה התמודדה מכבי תל אביב בשלב חצי גמר הפינל פור מול הפועל גליל עליון, אותה אימן עודד קטש. גליל שיחקה מצוין שלושה רבעים לפני שהפסידה 87:93 . כעבור שלושה ימים החליטו במכבי תל אביב לפטר את המאמן נבאן ספאחיה ובמקומו מונה עודד קטש.

קטש, שהתחיל את העונה כמאמן מכבי, פוטר כעבור מספר חודשים והמשיך את העונה כמאמן הגליל. הבוקר הוא העריך ש"אני חושב שהכל פתוח בפיינל פור. במעמד כזה, במשחק אחד, הכל יכול להיות, כולל כמובן הפסד של מכבי".

מי מועמדת לזכייה?

"אי אפשר להצביע על פייבוריטית ולא על אנדרדוג, וכל הדיבורים טובים ללפני המשחק. אני מאמין שיהיה קשה מאוד לקחת את האליפות ממכבי, אבל בשיטה כזו, שלדעתי היא לא טובה ולא הוגנת, הכל אפשרי".

מדוע היא לא הוגנת?

"לא בהכרח הקבוצה הטובה ביותר, ששלטה בליגה, היא זו שתהיה האלופה. השנה אולי זה פועל לטובת מכבי, אבל בדרך כלל זה פועל נגדה. בכל מקרה, אני חושב שצפויה חגיגת כדורסל, עם הרבה מתח, עניין, תחרות, ואני מקווה שגם רמה גבוהה. צריך לזכור שעצם העובדה שאין מועמדת לאליפות, והכל יכול להיות, רק מעלה ומגביר את המתח שלפני המשחקים, וזה דבר שהיה חסר בכדורסל".

כמעט ואתם עשיתם זאת לפני שנה

"בשנה שעברה כמעט והדחנו את מכבי עם הגליל, אבל כמעט זה לא מספיק. במשך שלושה רבעים היינו עדיפים, אבל  סופרים רק את האליפויות, ובעניין הזה אף אחד לא יכול להתחרות עם מכבי".

מה היתרון של מכבי הערב?

"כמובן שהניסיון חשוב מאוד , אבל אפשר לחפות עליו בעזרת הקרבה, נחישות, רצון, ויכולת".

בסך הכל היתה עונה מרתקת

"הוכח שיש לנו ענף כדורסל בארץ, ונקווה שהליגה תמשיך להיות מעניינת ושהצופים יהנו, וזאת בהמשך לעונה האחרונה שבה העניין סביב הענף רק עלה בהתמדה".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק