מספיק ניצחון אחד

פיינל פור: מכבי תל אביב הפסידה במשך כל העונה לבני השרון, אך במעמד הכי חשוב של העונה הצליחה לנצח דיי בקושי 55:57 ולהעפיל לגמר מול הפועל חולון. וויצ'יץ' הצטיין עם 13 נק'

יום שלישי 27 מאי 2008
שלמה חסיד

סוף כל סוף מכבי תל אביב העניקה לאוהדיה המון נחת לאחר הניצחון הראשון העונה 55:57 מול
בני השרון, ניצחון שהעניק גם כרטיס לגמר הפיינל פור מול הפועל חולון, שיערך ביום חמישי.

הנתון המעניין ביותר במשחק, זוהי התוצאה הנמוכה. מכבי תל אביב, כאשר היא קולעת סקור
כל כך נמוך, אז היא בדרך כלל מפסידה והאמת זה לא היה רחוק כל כך. הצהובים לא הגיעו למשחק, נתקלו בהגנה יוצאת מהכלל, אבל בסופו של דבר הניסיון הכריע.

מאידך, מכבי נתקלה ביריב נוקשה, יריב שהכיר את נקודות התורפה. אפי הכין קבוצה לתפארת, שכמעט יצרה שינוי חיובי בכדורסל הישראלי. ביכולת כזאת קשה לתאר את מכבי קוטפת עוד תואר מול הפועל חולון, שנראית כקבוצה ראוייה למאבק האליפות. ברגעי האמת היה זה ניקולה וויצ'יץ' (13 נק'), שעם קליעות עונשין וסחיטת עבירות הוליך לניצחון.

בבני השרון יצטרכו להביט היטב בסטטיסטיקה. 10:34 מהקו, הנתון המביש של הערב, שבעצם הוביל להפסד הצורב. שאפו לחבורה של בירנבוים, שללא קוקי בלצ'ר, נתנה עונה יוצאת מהכלל וכבר הגעגועים החלו.

רבע ראשון: 9:22 למכבי ת"א

מכבי תל אביב פתחה בחמישייה עם: קאמינגס, כספי, וויצ'יץ', הלפרין ומוריס. בני השרון: סיסה, טפירו, כץ, איבי וגריזארד. 

מכבי פתחה מצויין את המשחק, עם שלשה של מוריס וסל של הלפרין. ההגנה של מכבי עבדה שעות נוספות, בני השרון קלעה ר ק 4 נקודות מול 11 של מכבי. 

בני השרון איבדו את הראש, טפירו כלל לא מצא את חבריו בפעולות פשוטות. טרנס מוריס העלה את מכבי ליתרון 9 נקודות (9:18). הרבע הראשון נמשך, כאשר ההתקפה של בני השרון כלל לא תפקדה. מכבי תל אביב עלתה ליתרון שיא של 13 נק' - 9:22 למכבי. 

רבע שני: 26:29 למכבי תל אביב

ג'ייסון וויליאמס קלע שלשה בפתיחת הרבע לזכות בני השרון. מכבי מעט נרגעה, ויליאמס המשיך להפציץ מחוץ לקשת ולהקטין את ההפרש ל-11 בלבד (18:29). 

2:12 למחצית, וויליאמס המשיך לחמם את הידית, ועם שלשה רביעית עד כה במשחק, הצליח להקטין את ההפרש של מכבי ל-6 בלבד! (23:29). הקבוצה של אפי בירנבוים יצרה רבע שני מעולה ויוצא מהכלל, מכבי קלעה רק 7 נקודות מול 17 של בני השרון - 26:29 למכבי ת"א.

הרבו במכבי במחצית: הלפרין 6 נק', וויצ'יץ' ומוריס 5 נק', בלות'נתקל ובאטיסטה 4 נק'.  הרבו בבני השרון: וויליאמס 19 נק' (5 שלשות), איבי 3 נק'. 

רבע שלישי: 44:50 לבני השרון

בני השרון פתחה מצויין את הרבע השלישי עם ריצת 0:5 של ארז כץ (29:31). מנגד אסטבן באטיסטה, החזיר את היתרון של מכבי דיי מהר (34:36). 

הנקודות הראשונות של וויליאמס ברבע הגיעו 4 דקות לסיומו, שפתחו פער קטנטן של 4 נקודות (39:43). הסיוט של מכבי המשיך: בני השרון שמרה מצויין, ואף אחד בגופייה צהובה לא מצא את עצמו. בני השרון רצה למתפרצות ועלתה ליתרון שיא של 9 נק' (39:48). 

מכבי ירדה לפסק זמן מהיר, ניקולה וויצ'יץ' קלע את הנקודות לאחריו. יותרם הלפרין משום מקום קלע שלשה מצויינת, ומכבי חזרה לתמונה לקראת הרבע האחרון - 44:50 לבני השרון. 

רבע רביעי: 55:57 בסיום למכבי ת"א

כבר בפתיחת הרבע, מכבי איבדה כדור ומהצד השני ויליאמס רץ וסחט עבירה משארפ. מכבי המשיכה להחטיא בצרורות, צביקה שרף לא אהד את מה שראו עיניו והזמין פסד זמן מהיר מהצפוי. 

קצב הנקודות המשיך להיות איטי בעקבות החטאות רבות של מכבי תל אביב. 3:46 לסיום המשחק, בני השרון קצת איבדה את הקצב בהתקפה, בזכות הגנה יותר אגרסיבית של מכבי, שהקטינה את ההפרש לנקודה (52:53). 

1:52 לסיום לאחר אינספור החטאות מצד שני הצדדים, הצליח ניקולה וויצ'יץ' לסחוט עבירה מויליאמס ולקלוע סל, שהחזיר את היתרון לצהובים (53:55). ניקולה המשיך לקלוע מהקו, רק פעם אחת, ומהעבר השני ויליאמס סחט עבירה אך החטיא אחת (54:56). 

מכבי יצאה להתקפה 40 שניות לסיום, הלפרין ניסה לסחוט עבירה אך החטיא. מהעבר השני ויליאמס בקור רוח ובנחישות חדר לסל וסחט עבירה מעמרי כספי. ויליאמס לא הצליח לעמוד בלחץ והחטיא אחת מהן (55:56). גריזארד שלח את ביינום במהירות לקו (55:57). בני השרון יצאה להתקפה גורלית, ארז כץ קלע קליעה לא מאוזנת ומכבי בגמר. 

הרבו במכבי תל אביב: ניקולה וויצ'יץ' 13 נק', הלפרין 12 נק', באטיסטה ומוריס 7 נק', גארסיה 6 נק', שארפ 5 נק', בלות'נתאל 4 נק'. הרבו בבני השרון: ווילאמס 25 נק', גריזארד 12 נק', כץ 7 נק'.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק