בירנבוים ביולב קאפ

פיינל פור: מאמנה של בני השרון, הוליך את קבוצתו לניצחון גדול 69:79 על עירוני נהריה, במאבק על הכרטיס ליול"ב קאפ וזכיה במקום השלישי. אפי: עונה מצויינת. טפירו: אני מאושר

יום חמישי 29 מאי 2008
שלמה חסיד

עונה חסרת תקדים עבור בני השרון. אפי בירנבוים, מאמן הקבוצה, שהגיע  לאיזור השרון הוביל את קבוצתו ישירות לגביע השני בחשיבותו ביבשת, גביע יול"ב. בני השרון השיגה ניצחון מתוק 69:79 מול עירוני נהריה וסיימה את העונה במקום השלישי והמכובד.

גביע יול"ב, זו המתנה שבה זכתה בני השרון לאחר הניצחון המשכנע על עירוני נהריה במשחק על המקום השני. כבוד גדול להיות משוייך לקבוצות מהדרג השני ואף הראשון באירופה לעונה הבאה. כעת צריכים להחליט בבני השרון כיצד הם רואים את העונה הבאה, ובמיוחד את העומד בראשה, אפי בירנבוים.

לא מעט זרים טובים הגיעו לבני השרון ובראשם ג'ייסון וויליאמס וקוקי בלצ'ר, שנפצע לקראת סיומה. אנדודי איבי וסיסה הוסיפו למרקם עם ניצוחו של העומד בראש, מאיר טפירו. הכדורסל הישראלי זקוק לקבוצה כמו בני השרון, שמוסיפה טעם וצבע לעונה בלתי נשכחת.

מילים טובות גם לעירוני נהריה. רוני בוסאני, מאמנה של נהריה, הציב קבוצה לתפארת איזור צפון הארץ. למרות שלא הצליחו לנצח את בני השרון, מצפה הרבה עבודה בקיץ רבוי התפתחות לקראת העונה הבאה. כעת ינסו להשאיר את מתן נאור בקבוצה ולא מעט שחקנים יתחלפו ואולי אף ברק פלג, שיפרוש מכדורסל פעיל.  

בירנבוים: הצלחה מצויינת שהגענו לאירופה בוסאני: יום יותר טוב שלנו היינו מנצחים

אפי בירנבוים, מאמן בני השרון, היה מאושר בסיום: היה קשה מאוד להרים את החבר'ה. היה קשה מאוד עם איבי, הוא קצת עשה בעיות לפני תחילת המשחק. לתת מחמאות לחבר'ה האלה זה קצת נדוש, אבל הם נהדרים, חבר'ה אחד אחד מצויינים. 

מאיר טפירו, סיכם את העונה: "זה שהגענו לאירופה, זו הצלחה מצויינת למועדון הצעיר". לגבי השנה הבאה: "הבטחתי לאשתי שנסע לחופש לטיול. אני מודה לעוזר שלי ועד העונה הבאה יש זמן". 

"אני מסיים את העונה עם טעם טוב בפה. חשוב למועדון להיות ביול"ב קאפ. נתנו עונה גדולה, אני שמחתי להיות כאן. אני גאה בחבר'ה שהם משחקים איתי. גם ביום שלישי במשחק נתנו הגנה מדהימה. אם משאירים את כל מה שיש לנו, עשינו הכל ביום שלישי ועל זה אני שמח".

מאמן עירוני נהריה, רוני בוסאני: "חודשיים אחרונים היו פנטסטיים. שיחקנו כדורסל טוב, נהנו מכל רגע. ההגנה של בני השרון הצליחה לשבש לנו את ההתקפה, מגיע להם קרדיט וברכות. 

"עם קצת יותר יום טוב שלנו, יכלנו לנצח. אני מודה לכל הצוות כאן שנתנו קרדיט עצום עבורי. סיימתי עונה טובה, חבר'ה נהדרים. יהיה לנו איזה מסיבת סיום עוד מעט, הכל יהיה בסדר".

רבע ראשון: 18:20 לבני השרון

בני השרון:
טפירו, חנוכי, גריזארד, איבי וסיסה. עירוני נהריה: סוכר, גילכריסט, נאור, קוז'יקארו והיל. 

עירוני נהריה פתחה טוב את המשחק, אבל לאחר מכן בני השרון החלה לשמור היטב ו-וויליאמס כהרגלו הפציץ מכל כיוון (11:11). שלוש דקות לסיום הרבע בני השרון רצה 0:4 ועלתה ליתרון 11:15.

אשנטה ג'ונסון התעורר חצי דקה לסיום הרבע והקטין את היתרון של בני השרון לכדי 2 נקודות - 18:20 לבני השרון. 

רבע שני: 37:41 לבני השרון

בני השרון החלה לרוץ ברבע השני. טפירו (שלשה) וארץ כץ סיים מתפרצת למופת, והיתרון צמח ל-7 נקודות (20:27). 

4 דקות למחצית, מאיר טפירו וגריזארד המשיכו לרוץ ללא בעיות, והיתרון צמח ל-11 נקדות (28:39). אוצ'וקוליץ', המצטיין של נהריה ברבע השני, הקטין את ההפרש ל-6 נקודות (35:41). אוטיס היל הוסיף עוד 2 נקודות בסיום המחצית - 37:41 לבני השרון. 

הרבו בבני השרון במחצית: טפירו 17 נק', וויליאמס 14 נק'. הרבו בעירוני נהריה במחצית: אוצ'וקוליץ' 8 נק', ג'ונסון 7, אוטיס היל 6 נק'. 

רבע שלישי: 53:63 לבני השרון

נהריה פתחה מצויין את הרבע השלישי ואף עלתה ליתרון לאחר שלשה מצויינת של גילכריסט (45:46). אנדודי איבי, הגדיל את היתרון של בני השרון ל-7 נק'ודות (50:57). 

רוני בוסאני הזניק פסק זמן ולאחריו הצליח מתן נאור להפציץ שלשה מצויינת עבור נהריה. בני השרון הוסיפה עוד 5 נקודות וירדה עם יתרון מבטיח של 10 נקודות לרבע האחרון - 53:63

רבע רביעי: 69:79 לבני השרון

הרבע האחרון התאפיין בעיקר אצל השופטים, ששרקו עבירות טכניות לשני הצדדים. שש דקות לסיום איבי החזיר את היתרון לדו ספרתי עבור בני השרון (58:68). נהריה לא נבהלה מההפרש, והצליחה לרוץ 0:7 ובכך להתקרב לכדי שלוש נקודת לבני השרון (65:68). 

שתי דקות לסיום, ויליאמס החזיר את הדופק לבירנבוים עם סל חשוב. הביטחון חזר לטפירו, שמסר אסיסט מצויין לארז כץ, שחתם בשלשה (65:75). עד הסיום שתי הקבוצות כבר השלימו עם תוצאת המשחק - 69:79 לבני השרון, שזכתה בכרטיס לגביע יול"ב.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק