אני אשם

גמר הפיינל פור: צביקה שרף, מאמן מכבי תל אביב לקח את ההפסד על גבו. רענן כץ: מחר יש יום חדש. וויצ'יץ': מכבי עושה טעות פעמיים ב-60 שנה. פדרמן: נשנה דברים. ביינום: לא יודע אם אהיה כאן. כספי: נתחזק מזה

יום חמישי 29 מאי 2008
שלמה חסיד

במחנה הצהוב העצב, היאוש והדכדוך היה נחלת הכלל. הצהובים היו סגורים זמן רב בחדר ההלבשה, הפסד האליפות גם פגע באגו, בכבוד ובהגמוניה הצהובה בכדורסל הישראלי. האימפריה נפלה.  

צביקה שרף, נראה עצוב בסיום המשחק: "דברים שקרו במגרש טובים ולא טובים, למשל שקיבלנו את הסל בסיום, אני אשם. אני לוקח את האשמה עליי. אני בחודש האחרון לא צלצלתי לאף אחד מהעיתונאים, לא הדלפתי לאף אחד, אני מדבר רק בשמי. 

"לחולון היה אהבה וחיבור וכימיה נדיר. היו למכבי כמה קבוצות כאלה שהתחברו בצורה נהדרת. מכבי עם הלחץ הסיפור אחרת, עכשיו שהם אלופים, הם צריכים לשמור על האליפות, הם צריכים לעמוד בלחץ".

שרף גם נשאל לגבי העובדה כי לא מעט שחקנים לא שיחקו העונה: "לא היה שום תאקל ביני לבין טל בורשטיין. לגבי ליאור אליהו, יש דברים שלא כולם יודעים. שזה יעבור זמן אני אנתח את הדברים ואסביר אותם".

ניקולה וויצ'יץ', היה מכונס בעצמו בסיום המשחק: "אני רוצה קודם כל לברך את חולון על משחק ענק, מגיע להם לזכות באליפות. מכבי תמיד מגיעה קבוצה חזקה לכל משחק, היום לא הצליח לנו. דברים קורים, מדובר במשחק אחד, זה פיינל פור.  

"מכבי עושה פעמיים טעות ב-60 שנה. זה קורה, אנחנו לא רגילים לכך, לפעמים דברים קורים, אין מה לעשות".

בעלי מכבי ת"א, דייויד פדרמן: "צריך לומר את האמת, לחולון מגיע לקחת אליפות. הם סיימו במקום הראשון, בשנה הבאה יהיו דברים שונים, יודעים מה לעשות ואיך לשנות דברים".

רענן כץ, היה שרוי בהלם טוטאלי בסיום המשחק: "אני לגמרי בהלם, אני מאוכזב מאוד. אין הרבה מה להגיד עכשיו. אני רק אמרתי לצביקה, שהוא עשה כפי יכולתו ומחר יש יום חדש". אני מבקש מכולם להיות חיובי, זה לא הזמן לתת למישהו בראש. לא היינו צריכים להפסיד, היו שני איבודי כדורים לא מחוייבי המציאות".

טל בורשטיין שעבר עונה קשה מנשוא אמר בסיום: "תחושת ריקנות. לסיים עונה במכבי בלי תואר, זה לא מה שקורה כל שנה, כל עשור. אין מה לעשות, זה קרה, צריך לקבל זאת, צריך לתת את כל הקרדיט להפועל חולון. 

וויל ביינום: "צריך לתת להם את כל הקרדיט, זו הייתה זריקה אדירה (דיקסון). אנחנו כל יום עובדים קשה, זה לא דבר שקרה פתאום. לא הצלחנו בקליעות, הפסדנו את כל התארים, לפעמים זה קורה. צריך לדעת להתרומם גם ברגעים הקשים, זה הספורט, פעם למעלה פעם למטה". לגבי העונה הבאה: "אני לא יודע אם אהיה כאן, לא יודע"

עמרי כספי: "מגיע להם כל הכבוד. בסך הכל הפסדנו בגמר גביע, משחק שאמור היה להיות שלנו. זה קורה, מכבי לא רגילה להפסדים, אנחנו נלמד מזה ונתחזק מזה. שנה הבאה נהיה חזקים יותר".

ליאור אליהו: "לא נעים לי להיות חלק מזה. זה קרה. צריך להתאשת מהר ולחזור לעניינים לקראת העונה הבאה".  

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק