2

סמרטין למכבי? רק בינואר

בלעדי: הקשר הרוסי המצויין, ששיחק בצ'לסי האנגלית, ביקר בשבוע שעבר בתל אביב, שהה כאן 48 שעות וצפה במשחק נגד בני סכנין. חוקי אופ"א קובעין: סמרטין יכול לחתום במכבי רק בינואר. חילופי מהלומות באימון

יום שישי 03 אוקטובר 2008
אשר גולדברג

פרסום ראשון: מכבי תל אביב מצפה לתשובתו של אלכסנדר סמרטין, הכוכב הגדול ששיחק בצ'לסי האנגלית, שקיבל לפני כשבוע הצעה קוסמת לשחק בקבוצה עד תום העונה, עם אופציה להמשך ההתקשרות בידיעתו ותמיכתו של הבעלים, אלכסנדר שניידר.

אולם הבוקר נרשמה התפתחות נוספת בנושא. מתברר שמכבי ת"א רצתה להחתים את הקשר באופן מיידי, אולם בירור באופ"א העלה שעל פי החוק, מכבי לא יכולה להחתים את השחקן עד לפתיחת מועד חלון ההעברות המחודש בינוארȠ2009. זאת למרות שלסמרטין נכון לעכשיו אין קבוצה

סמרטין הגיע לתל אביב בסוף השבוע שעבר, בהזמנת מכבי תל אביב בחשאיות ובדיסקרטיות גדולה לישראל וביקר בתל אביב, התרשם מחיי הלילה של יום שישי ובשבת צפה בקרית אליעזר במשחק של הקבוצה, שניצחה את בני סכנין 2:3.

סמרטין חזר יום למחרת למוסקבה, כשמכבי תל אביב העבירה לו את ההצעה הכספית המסודרת עד לסיום העונה, פלוס אופציה לעוד עונה. הקשר הרוסי אמור להחליט בתוך מספר ימים ובמכבי תל אביב מצפים,  שאם הוא יענה בחיוב לבקשה, הצמד סמרטין ומאור בוזגלו ישדרגו Ӑת הקבוצה למירוץ לתואר האליפות ולהגברת קצב מכירת המנויים. 

סמרטין החל את הקריירה בעונת 92/93 כאשר שיחק בדינמו ברונאל, הקפיצה המשמעותית הייתה לקראת סוף שנות ה-90, כאשר כיכב בלוקומוטיב מוסקבה. לאחר מכן נחת בבורדו הצרפתית ובילה שם 3 עונות, פורטסמות' הייתה תחנתו הבאה לקראת המועדון הלונדוני, צ'לסי, בו הספיק לשהות עונה אחת בלבד. 

את הרומן האנגלי המשיך לאחר מכן כאשר שיחק במדי צ'רלטון, חזר לעונת גיחה בדינמו מוסקבה ובעונה שעברה שיחק בפולהאם האנגלית. 

חילוۤי מהלומות באימון מכבי

התקריות באימוני מכבי ת"א נמשכות והפעם בכיכובם של ליאור ז'אן ויניב עזרן שהחליפו ביניהם מהלומות ודחיפות הדדיות, במהלך ויכוח שגלש לאלימות.

מאמן מכבי, רן בן שמעון זרק בתגובה את השניים מהאימון ויעמידם לוועדת משמעת פנימית של הקבוצה. זו התקרית השלישית כבר העונה באימוני מכבי, אחרי העימותים שכבר נרשמו העונה בין אבי יחיאל לאסוס ובין דן רומן לרודי חדד.

בתוך כך מתכוננת מכבי למשחק הקשה שמצפה לה ביום ראשון מול המוליכה מכבי נתניה. המגן השמאלי אורי שטרית לא התאמן גם היום ויחמיץ את המשחק. מי שצפוי להחליפו הוא תום מנשרוב.

ידיעה זו פורסמה לראשונה ביום חמישי 2 באוקטובר בשעה 23:50

תמונה: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק