צביקה שרף עולה להתקפה

מאמנה היוצא של מכבי ת"א פגוע מהנהלת הקבוצה שלא האריכה לו את החוזה אחרי שהוביל אותה לגמר היורוליג וצפוי להתראיין בקרוב ולדבר על הכל: קטש, אליהו, העיתונאים וכל השאר

יום ראשון 01 יוני 2008
שלמה חסיד
המאמן היוצא של מכבי ת"א, צביקה שרף, כועס מאוד על הקבוצה ולא מתכוון לשמור את הדברים בבטן. שרף ימתין כמה ימים עד שיחליט היכן הוא פורק את הסחורה, כאשר כל ערוצי הטלוויזיה מחזרים אחריו שידבר אצלם והוא בינתיים לא התחייב לאף מקום.

בינתיים, מי ששומע את שרף אלו בעיקר אשתו ושני בניו וגם כמה מחבריו הקרובים. הטענה המרכזית של שרף היא נגד הנהלת מכבי ת"א. צביקה אמר לחבריו: "לא יכול להיות שאחרי שעשיתי הישג יפה באירופה והבאתי את הקבוצה מרחק מחצית אחת מזכיה ביורוליג, מכבי לא באה והציעה לי חוזה חדש ומשודרג. אם הייתי חותם במכבי יום לפני הגמר או יום אחרי הגמר בסכום שרציתי, אולי אפילו לשנתיים שלוש, השחקנים היו מבינים שההנהלה מתייצבת מאחורי וכל הקריסה שבאה אחר-כך היתה נמנעת. בפועל זה לא קרה".

על ליאור אליהו אמר שרף לחבריו: "לליאור יש יכולת להפוך לשחקן מרכזי באירופה אבל כל עוד הוא לא ישפר אלמנטים מרכזיים במשחק שלו כמו ריבאונד ויבוא לעבוד שעתיים לפני האימון זה לא יקרה. אלה לא דברים שקורים מעצמם. לא יכולתי לוותר לו בעניין הזה, אם הייתי מוותר לו שחקנים אחרים היו מבינים שאפשר להפקיר את ההגנה ולהתרכז בדברים אחרים וזה לא הולך".

מי שעוד נמצא על הכוונת השרפית הוא עודד קטש, העיתונאים ופיני גרשון שיחטוף ממנו אבל כנראה במרומז. בימים הקרובים ידבר שרף על הכל.

לגבי מכבי ת"א, השאלה הגדולה כרגע היא לא מי יהיה המאמן אלא איך תראה ההנהלה, ולאור הפיצוץ בין הפלגים השונים של ההנהלה לא יהיה מנוס ממהפך ניהולי שתעבור הקבוצה.

רענן כץ עשוי למכור את מניותיו לאיש עסקים עשיר ורציני מחו"ל שהביע עניין לרכוש את החלק שלו. ייתכן גם שכץ ייסרב להיפרד מהחלק שלו וידרוש להפוך לבעל הבית של מכבי מה שינשל את ההנהגה הנוכחית, בראשות שמעון מזרחי ודיוויד פדרמן, מההגה.

בנוגע לניקולה וויצ'יץ', הוא כבר לא ישוב למכבי כפי שקיוו בקבוצה. לא רק פאנתינאייקוס וברצלונה דיברו איתו אלא גם ריאל מדריד - שניקולה עשה לה בית-ספר בטופ 16 והביא את מכבי לפיינל פור על חשבונה - חולמת עליו, אבל הפצצה הגדולה מכיוונו היא שגם אטורה מסינה, מאמנה של צסק"א מוסקבה שוחח עם סוכנו לאקי קאפיקיוני ואמר לו: "תגיד לניקולה שלא ימהר לחתום בקבוצה אחרת. אם דיוויד אנדרסון הולך ל-נ.ב.א אני מביא אותו ושם אותו שחקן מרכזי בצסק"א בשנה הבאה. בכל מקרה, צפוי ניקולה לשדרג משמעותית את שכרו בעונה הבאה, כמתחייב ממעבר ממכבי למועדון אירופאי בכיר אחר ועשיר יותר. 

מי שלא צפוי להצביע ברגליים בעקבות המשבר במכבי הם האוהדים שכבר מתעניינים במנויים לעונה הבאה. במכבי מעריכים כי כל 11 אלף המנויים יימכרו לעונה הבאה, מה גם שמכבי מתכננת לשדרג את הסגל. המנכ"ל אלי דריקס אמר: "מכבי ת"א מוכרת לקהל שלה אמינות, הם יודעים שנעשה הכל כדי להעמיד סגל שייתן תמורה מלאה לכספם".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק