הכדורגל שלנו חולה

גברי לוי, יו"ר ההתאחדות לשעבר תוקף בטור מיוחד: "חבל שהכדורגלנים שלנו לא מחונכים בערכי הספורט". על אבי לוזון: "הוא בחיים לא יקבל החלטה שנוגדת את האינטרסים של מכבי פתח תקווה. שלא יבוא בטענות"

יום ראשון 01 יוני 2008
גברי לוי
  ראיתי את משחקי ליגת העל אתמול ולא הופתעתי, אם כי התאכזבתי. בסיום המשחקים, אבי לוזון בא בטענות לחלק מהקבוצות. אם לאבי לוזון יש טענות על המשחקים, הוא לא צריך לדבר אלא לעשות. הוא הרי יו"ר ההתאחדות. הוא יכול להגיש תלונה ולבקש להעמיד לדין. אז הוא יכול לקוות שבית הדין ינקוט בעונשים קשים.

לעצם הטענות, אני חושב שכולם כבר יודעים שבכדורגל הישראלי אין טיפת ספורטיביות. לא נשאר לנו כלום מרוח הספורט. מי שצריך לנצח, מנצח. מי שלא צריך לנצח, בדרך כלל מפסיד. הכל נהיה ידוע מראש. אין הפתעות ואני גם לא חושב שמישהו הופתע מהתוצאות אתמול.

חבל מאוד שזה המצב שהגענו אליו. זה גם מצער מאוד שאלה השחקנים  שלנו וזו רוח הספורט במדינה. כבר כמה ימים לפני המחזור ידענו באיזה הרכב מכבי חיפה תגיע, איך תשחק בית"ר. כמה המשחק מעניין את שתי התל אביביות.  ולכן, מי שראה את המשחקים לא הופתע. כפר סבא? היא בסך הכל שילמה את המחיר כי היא לא התכוננה מראאש לתסריט הזה.

הכדורגל שלנו חולה. אני לא יודע מה צריך לעשות כדי להבריא אותו. צריך טיפול שורש. זה עניין של חינוך. ייקח עוד שנים עד שיהיה לנו כדורגל טוב ומחונך יותר. 

מה שכן, עכשיו כשמכבי פתח תקווה נשארה בליגה, נראה אם אבי לווזן ימשיך להריץ את התוכנית להגדלת הליגות, הרי הכל נועד כדי לקדם את מכבי פתח תקווה,  והוא בחיים לא יקבל החלטה שלא תואמת את האינטרס של מכבי פתח תקווה. פשוט לא ברור לי למה צריך להגדיל את הליגה.

הרעיון להוריד את מספר הקבוצות ל-12 היה נכון ואני מאמין שהתוכנית חדשה של לווזן לא תצא אל הפועל, בטח לא ליגה של 16 קבוצות.

גברי לוי היה יו"ר ההתאחדות לכדורגל בשנים 1995-2003

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק