מהלאומית לאירופה

קרית שמונה, שרק עלתה בתחילת העונה לליגת העל, כבר היתה בפיגור מול מכבי נתניה, אך הצליחה להפוך את התוצאה, לנצח 1:2 ולזכות בכרטיס היסטורי לגביע אופ"א. סכנין באינטרטוטו

יום ראשון 01 יוני 2008
מערכת TELESPORT

במשחק הנעילה של עונת 07/08 בליגת העל, גברה קרית שמונה על מכבי נתניה 1:2. הצהובים שחורים הבטיחו כבר קודם את מקומם באופ"א בעונה הבאה, ועתה חניכיו של רן בן שמעון עשו זאת גם כן. טאזמטה כבש (44), חסארמה השווה (48) ואופוריקוואה השלים מהפך (75).

קרית שמונה הצליחה לסיים את העונה המופלאה שלה עם קבלות, ולא רק עם מחמאות. כרטיס לאירופה בתום העונה שבה עלתה לליגת העל, מהווה הישג מכובד לכל הדיעות. הניצחון הערב העניק להם העפלה היסטורית למפעל האירופי, ושלח את סכנין לאינטרטוטו.

מהלך המשחק:

לפני שריקת הפתיחה כיבדה מכבי נתניה את ראובן עטר, מאמנה בשנה וחצי האחרונות, בטקס פרידה. כזכור, זהו משחקו האחרון של עטר במועדון, ואת מקומו יתפוס לותר מתיאוס.

דקה 2 - יובל אבידור דהר לאורך חצי מגרש לאחר איבוד כדור של לואיס מרין, וכשנותר לבדו מול שטראובר בעט לגופו של השוער.

דקה 13 - אמנגואה שלח טיל למרכז השער, אך שטראובר היה דרוך והדף את הכדור.

דקה 25 - וויאם עמאשה בעט כדור שטוח וחזק, שחלף בסמוך לשער.

דקה 44 - תיירי טאזמטה העלה את מכבי נתניה ל- 0:1. יחיאל צגאי מצא את טאזמטה ברחבה, האחרון לא התבלבל ושלח את הכדור לרשת של עמוס.

דקה 47 - לירן שטראובר יצא לא טוב לקרן ועמיר נוסבאום נגח לשער הריק, אך צגאי הצליח להרחיק מקו השער.

דקה 48 - סאלח חסארמה קבע שוויון 1:1. כדור חופשי של חסארמה מכ- 16 מטרים פגע בחומה הנתנייתית וחדר לשער.

דקה 50 - דדי בן דיין הרים כדור מאגף שמאל למרכז הרחבה, קיויו התרומם ונגח בסמוך לשער.

דקה 71 - גולן חרמון נגע בכדור ברחבה, אך משרוקיתו של אלי חכמון נדמה. קרית שמונה יכולה בהחלט להרגיש מקופחת. רן שמעון מחא על כך, וחכמון הרחיק אותו מהמגרש.

דקה 75 - פיטר אופוריקוואה השלים מהפך כשהעלה את קרית שמונה ל- 1:2. אבידור בעט לשער, שטראובר הדף ואופוריקוואה השתלט על הריבאונד ושלח אותו לרשת.

הרכב קרית שמונה: דני עמוס, ברק בכר, סאלח חסארמה, יוסי ביטון, עמיר נוסבאום, גואל צ'ירסואה, עמנואל אמנגואה, רן קוז'וק (נסימבה מוקאנו 65'), פיטר אופוריקוואה (יוסי דורה 77'), וויאם עמאשה (תומר סוויסה 58') ויובל אבידור.

הרכב נתניה: לירן שטראובר, קלמי סבן, דדי בן דיין, גולן חרמון, לואיס מרין, חורחה קביירו (אדם ואייר 88'), שניר גואטה (עומר פרץ 58'), דלה ימפולסקי (חן עזרא 80'), יחיאל צגאי, פרנסיס קיויו ותיירי טאזמטה.

איצטדיון ה'קופסא', נתניה.
שופט המשחק: אלי חכמון.

צילום: מכבי נתניה, האתר הרשמי.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק