בשבילנו זה ניצחון בדרבי

אוהדי הפועל ירושלים חוגגים את הניצחון של הסמל שלהם מישל דיין על בית"ר ירושלים. אלי אוחנה: "שיפסיקו לבלבל את המוח"

יום ראשון 05 אוקטובר 2008
שלמה חסיד

הניצחון בשבת של מישל דיין על בית"ר ירושלים העניק קורת רוח רבה לאוהדי הפועל ירושלים. לאוהדים, שדיין עדיין נחשב הסמל הגדול של קבוצתם מבחינתם, זהו ניצחון שדומה ואף עולה על ניצחון בדרבי הירושלמי שלא משוחק כבר שנים רבות בגלל הדרדרותה של הפועל ירושלים לליגות הנמוכות.

חיים ברעם, פרשן אוהד הפועל ירושלים מסביר: "זה בהחלט ניצחון בדרבי. לאוהדי הפועל ירושלים אין הרבה סיבות לשמוח. כשיש הישג כזה, של הסמל הגדול ביותר של המועדון שמנצח ומשפיל את בית"ר ירושלים זה בשבילנו ניצחון חוקי למהדרין בדרבי הירושלמי. אני חושב שאוהדיה הרבים של הפועל ירושלים היום מרגישים זאת. כמה חבל שכבר אי אפשר לנצח את בית"ר בדרבי כמו בימים הטובים בקטמון".

גיא לרר, עיתונאי אוהד הפועל ירושלים וממקימי הפועל קטמון מפרגן גם הוא לדיין: "כמי שלא ניצחו בדרבי מאז שנת 1991, בדרבי ההיסטורי בו נצח מסובי הבקיע והוריד את בית"ר לליגה הארצית בימק"א, אנחנו מרגישים שניצחנו בדרבי. 20 שנ۔ לא לנצח דרבי ירושלמי זה הרבה יותר מדי, ולכן כל ניצחון כמו זה של מישל על בית"ר זורק פלאשבק לימים הטובים שלנו ומקווה שעוד יחזרו".

האמת שהדברים נמשעים קצת מוזרים. ולכן פנינו לאחד מאנשי התקשורת הותיקים בבירה, רוני דיאון, עיתונאי קול ישראל ואוהד הפועל ירושלים: "אני חושב שהניצחון של מישל על בית"ר אתמול הוא יותר מניצחון בדרבי. אם הוא היה מנצח אותם כשחקן הוא היה מקבל קרדיט קטן, אבל כאן הוא בא עם קבוצה קטנה, לעג לקבוצה של 130 מיליון שקל ולכן הניצחון הזה הߨבה יותר חשוב מניצחון בדרבי, וזה בהחלט שמחה לכל אוהדי הפועל ירושלים".

את ראשי הפועל ירושלים הניצחון של דיין שימח לא פחות מהאוהדים, אבל ויקטור יונה, היו"ר המיתולוגי של הקבוצה מבקש להרגיע: "זה לא כמו ניצחון בדרבי, אבל בהחלט ניצחון סבבה. אני מבין את האוהדים ששמחים. ראיתי את המשחק, מאוד נהניתי לראות את מישל מנצח את בית"ר. הוא העמיד את הקבוצה שלו כמו גדול. היה מגיע לו לנצח, ואני שמח שהוא מקבל קרדיט על הניצחון הזה כי מגיע לו. הוא מאמן מצוין, וכל מי שפקפק Ȼבו מבין שהוא בעל מקצוע מעולה".

ומה אומרים אנשי בית"ר? הם היו עסוקים ביום ראשון בליקוק הפצעים ולכן פנינו לסמל הכי גדול של הקבוצה, אלי אוחנה שהגיב בשם הצהובים: "שאוהדי הפועל ירושלים יפסיקו לבלבל את המוח. זה לא ניۦחון בדרבי ולא שטויות. גם מישל לא רואה בזה ניצחון בדרבי. זה ניצחון שלו כמאמן שרוצה להצליח עם קבוצתו. אני שמח בשביל מישל, חברי הטוב. גדלנו ביחד, אני אוהב אותו. הוא מאמן מצוין שעד עכשיו אימן קבוצות בלי תקציב, ולכן לא יכול היה להוכיח את עצמו. בברנז'ה של המאמנәם הוא מקבל הרבה כבוד ובצדק. עכשיו הוא יקבל גם כבוד בציבור הרחב".

תגובות

טלספורט בפייסבוק