2

קייסי איילנד

בתצוגה מרשימה ניצח הבוקר (ראשון) קייסי סטונר בפעם השנייה ברציפות, את גרנדי פרי פיליפ-איילנד, אוסטרליה. ולנטינו רוסי סיים שני

יום ראשון 05 אוקטובר 2008
ליאור מיוחס

למעלה מ-50 אלף צופים, צפו הבוקר (ראשון), בתצוגת רכיבה מרשימה של האלוף היוצא, קייסי סטונר, במגרש הבייתי שלו באוסטרליה.
סטונר זינק ראשון וכמו כדור מלוע תותח, לא הביט לאחור והוביל את המירוץ לאורך כל אורכו עד לסיום, כאשר אחרי רק 6 שניות, מגיע האלוף הטרי ולנטינו רוסי.

ניקי היידן פתח טוב את המירוץ וניסה לשמור על הקצב של סטונר, אבל למרות שפיליפ איילנד ידוע כמסלול 'קשה לברוח', סטונר משך קדימה בצەרה עקבית. בהמשך, לאחר שסטונר התרחק, ולנטינו רוסי נצמד להיידן עד שלבסוף, בהקפה האחרונה, כמו שרק רוסי יודע, עקף הפנומן  וסיים שני לפני היידן, לא לפני שהציג טקטיקת הגנה בכדי למנוע עקיפה של היידן.

רוסי נתן הופעה , הפעם זה התחיל בזינוק מהמקום ה-12, הזינוק מהמקום הנמוך ביותר השנה, והמשיך בטיפוס מעלה, מקום אחר מקום, עד כאמור, עקיפה בהקפת הסיום, כדי לסיים שני.

יריבו של סטונר על המקום השני בדירוג השנתי, הספרדי דני פדרוסה, לא סיים את המירוץ לאחר שירד מן המסלול ולא הצליח להתאושש. זהו נצחונו החמישי של סטונר העונה המעניק לו יתרון, לא מבטיח של 34 נק' על פני פדרוסה.
לורנזו חצה את קו הסיום רביעי אחרי מאבק צמוד עם שינייה נאקאנו, ג'יימס טוסלנד ודוויזיוסו.Ġדווקא טוסלנד, שחצה שישי אחרי שהפסיד במאבק הצמוד, נתן את אחד ההופעות הטובות ביותר שלו, אבל כאמור, איכז וסיים אחרון בדבוקה.

טבלאת אליפות ה-MotoGP, שני מרוצים לסיום העונה:

ולנטינו רוסי - 332 נק'
קייסי סטונר - 245 נק' דני פדרוסה - 209 נק'
חורחה לורנזו - 182 נק'תגובות

טלספורט בפייסבוק