צדיק אורגינל

הוא אוהד שרוף של הכח רמת גן, קורא קבוע את הרמב"ן, יש לו חברים בכל הכדורסל הישראלי, הוא נחשב למאמן של שחקנים ולא חשש לצאת כנגד מכבי. כל מה שלא ידעתם על אפי בירנבוים, מאמנה הבא של מכבי ת"א

יום שלישי 03 יוני 2008
שלמה חסיד
בתחילת שנות ה-80 התהלך אפי בירנבוים ברחוב הרוא"ה ברמת גן. לידו עברה בחורה צעירה בשם דבורה. כאשר ראה אותה לראשונה, צעק לה: "תעצרי פה". הוא רץ לקנות כרטיס פיס בדוכן הסמוך, ניגש ואליה אמר לה "עכשיו אנחנו חייבים למלא יחד פיס. אני מרגיש שזה יום המזל שלי".

 רבים בעולם הכדורסל מכירים היטב את אפי בירנבוים, 53,  ולקראת מינויו הצפוי כמאמן מכבי תל אביב. אנחנו בצוות TELESPORT עושים לכם הכרות עם האיש המיוחד בכדורסל הישראלי, אפי בירנבוים.

כל חייו היה בירנבוים שופע בביטחון עצמי, בדיוק כמו במקרה עם דבורה. הוא אוהד שרוף של קבוצת הכדורגל הכח רמת גן. בצעירותו היה הולך ברגל למגרש גלי גיל כדי לצפות במשחקים.
כיום, מידי בוקר בירנבוים קורא את איגרת הרמב"ן ובה כתוב שקודם כל יהודי צריך לשמור על צניעות, ענווה ועשיית צדקה. "זו תורת האימון שלי" אומר בירנבוים שבנה את קריירת האימון שלו על יחסי אנוש טובים עם השחקנים.

לבירנבוים יחסים מצויינים עם כל עולם הכדורסל הישראלי. דני קליין, אלדד אקוניס, שאול אייזנברג וצביקה שרף הם כמה מחבריו הטובים ביותר והם נמצאים איתו בקשר משפחתי. כך למשל, דני קליין סיפר לחבריו הקרובים כבר ביום שישי בצהריים: "הרגע שוחחתי עם אפי בירנבוים, הוא סגור במכבי ת"א".

בירנבוים היה עוזרו של צביקה שרף בנבחרת בשנות השמונים והסתכסך עימו אחרי שצביקה לא נתן לו שום מרחב מחייה, אולם מאוחר יותר הם השלימו. אגב, בירנבוים אינו יכול לצאת לעבוד בחו"ל עקב סיבות משפחתיות שלא מאפשרות לו שהות לאורך זמן שלא בישראל. 

בירנבוים מאז ומתמיד נחשב למאמן של שחקנים. כשקני וויליאמס שיחק אצלו בירושלים ובירנבוים פוטר, וויליאמס חרט את האותיות E.B על קצה הפדחת שלו, להראות כמה אפי חשוב לו.

דני קליין סיפר על היום שבו נאלץ לפטר את אפי,  כי היה זה היום הקשה ביותר בקריירה שלו, אבל הקבוצה פשוט לא תיפקדה. אפי אימן את ירושלים 1999/200 כאשר הקבוצה סיימה את הליגה עם יתרון ביתיות על פני מכבי ת"א אך הפסידה את האליפות, גם  בגלל פרשת הפיצה.

לפני שלוש שנים התייאש אפי בירנבוים מהאפשרות שיגיע למכבי שסלדה מהתנהותו המוזרה, כינס מסיבת עיתונאים אחרי משחק של הפועל תל אביב מול הפועל ירושלים והשמיע את נאום הכבשים המפורסם. שמעון מזרחי לא סלח וכעבור חצי שנה כאשר חיפשו מאמן לנבחרת הוא יירט את הניסיון למנות את בירנבוים למאמן הלאומי ודאג למינויו של איש סודו צביקה שרף, שהשתמש במקפצה זו כדי לחזור למכבי תל אביב.

בירנבוים הבין כי טעה ובראיון שהעניק ל-TELESPORT לפני שנה בדיוק התנצל על נאום שתיקת הכבשים, מה שלמעשה סלל את הדרך למינויו כמאמן מכבי בימים האלה.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק