אני אחזור לכאן. זו הבטחה

מספר 7 האגדי של מכבי תל אביב, ניקולה וויצ'יץ', כינס מסיבת עיתונאים לפני שהוא עוזב את הקבוצה והבטיח כי הוא יחזור להיכל נוקיה בעתיד: השנים הטובות בחיי. מזרחי: יחיד ומיוחד. פנאן: כמו חלק ממשפחתי

יום שלישי 03 יוני 2008
שלמה חסיד

תם עידן ניקולה וויצ'יץ' במכבי תל אביב. מספר 7 האגדי, הסנטר הקרואטי, שהגיע למכבי תל אביב בעונת 2001, החליט שהגיע הזמן לעזוב את היכל נוקיה ולהתחיל בדרך חדשה. ניקולה הוא לא עוד שחקן, אלא אדם בעל מידות גבוהות שתרם המון לקבוצה ולקהילה ברוב שנותיו בישראל. 

ניקולה וויצ'יץ', אמר בהתרגשות במסיבת עיתונאים: "היו לי כאן שנים ארוכות יוצאת מהכלל. אלה השנים הכי טובות בחיי. האנשים שפגשתי כאן, המשפחות, הקהל אלה דברים שישארו ואני אנצור בכל חיי. רגע כמו זה, עם כל כך המון כבוד שקיבלתי כאן. אני מאוד גאה, אני מאוד שמח.

"אני קצת נותר ללא מילים כעת, ברגעים כאלה הלב תופס תאוצה. לא התכוננתי לזה מספיק טוב, אבל צריך להיות ריאלי, כי המצב משתנה וצריך לחשוב גם על המשפחה. אמרתי לחברי ההנהלה היום, זה לא להתראות, אנחנו ניפגש שוב. אני אחזור לכאן, זו רק שאלה של זמן".

שמעון מזרחי, יו"ר מכבי תל אביב אמר במסיבת העיתונאים: "ניקולה נתן לוילרבאן אליפות בפעם הראשונה לאחר 21 שנים. אני חושב שלגבי ניקולה, ניתן להגדיר אותו כ"יחיד ומיוחד". הן בצורה ספורטיבית וגם להנהלה, שחקנים, קהל האוהדים שהוא רכש כאן בישראל במשך העונות בישראל. 

"זה אחד הרגעים העצובים מבחינתי להפרד משחקן כמוהו. אם זה היה קשור בניקולה ומשפחתו, הוא היה נשאר כאן ואף הופך להיות אזרח ישראלי. הוא עדיין צעיר וצריך לשחק עוד עונות באירופה, ואף אני מקווה שנראה אותו חוזר לכאן ואני מאמין שזה יקרה". 

דייויד פדרמן, מבעלי מכבי תל אביב: "זה אחד הרגעים הקשים מבחינתנו. קיוותי בלב שהרגע הזה אף פעם לא יגיע. ניקולה הוא לא רק שחקן, אלא הרבה יותר מכך. הוא חבר של כולנו, אדם שאנחנו מאוד אוהבים ומעריכים. הלוואי שהיינו יושבים כאן וניקולה נשאר כאן עוד כעשור. 

"לצערי המצב הכלכלי באירופה ובעולם, שניקולה יכול להרשות לעצמו ללכת לשחק בסכומים שמכבי לא יכולה להרשות לעצמה. לא נוכל לשכנע אותו, לכן המסר עבור ניקולה, שאתה חבר שלנו, אוהבים אותך ואתה נשאר חבר שלנו ואתה תמיד מוזמן לחזור לכאן". 

מנהל מכבי ת"א, מוני פנאן, הקריא מכתב מרגש ואף הזיל דמעה: "מהרגע הזה חששתי, שאני אסתכל על ניקולה ואפנים שאני אצטרך להפרד ממנו. להבין שלא אראה את ניקולה מגיע לאימון, או מגיע לטיסה ואף מחביא לי את הטלפון וממלא את התיק במיים. ניקולה הביא לנו ערכים בכל רמ"ח אבריו. דייקנות, רצינות ומסירות. 

וויצ'יץ' מלבד היותו שחקן למופת, הוא אישיות נהדרת: צניעות, הגינות, אדם ישר. הוא כאילו נולד בתוכנו. ניקולה הוא חלק ממשפחת מכבי לעוד שנים רבות וארוכות, כמו חלק ממשפחתי. אני חושש שדמעות ירדו לי, וכאן אסיים". מוני נישק וחיבק ברגש את ניקולה, שהרגיש נבוך. 

לאחר המילים המרגשות, דייויד פדרמן הגיש לניקולה תמונת ממסוגרת למזכרת. מוני פנאן ושמעון מזרחי העניקו לוויצ'יץ' את הגופיה מספר 7, שגם כן הייתה ממסוגרת.

ניקולה וויצ'יץ', סנטר מכבי תל אביב, שהגיע מקבוצת ספליט הקרואטית היה שותף לשינוי האדיר של הצהובים בתחילת המילניום. כזכור ניקולה הגיע בעונת 2001, אבל לא יכל לשחק במדים הצהובים, בעקבות עודף זרים. 

ניקולה הושאל לעונה אחת לליגה הצרפתית, שבה שיחק במדי וילרבאן. למרבה הפלא, ניקולה אף זכה באליפות בקבוצתו הצרפתית, ששבה להיות אלופה לאחר 21 שנים. 

לאחר מכן וויצ'יץ' חזר לישראל והיה שותף לזכיה בעונת 2003/04 ובעונת 2004/05. העונה ניקולה ידע את אחד העונות הקשות במכבי תל אביב, שאף לא תואר אחד נכנס לארון (אליפות, גביע וגביע אירופה).

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק