תכיר בבקשה, אלישע

יממה לאחר שפורסם הסגל הרשמי של מכבי חיפה בעונה הבאה, היכרות ראשונה עם 8 הכוכבים מסגל הנוער שזומנו לבוגרים. תכירו את הבלמים הגבוהים (מאוד), הכוכבים שהגיעו מטוברוק ואת השחקן שמיוצג על ידי אבי נמני

יום רביעי 04 יוני 2008
שחף קורנפלד

מאמן מכבי חיפה הנכנס, אלישע לוי פירסם אתמול (שלישי) את רשימת השחקנים שאותם הוא מעוניין לראות אצלו בשנה הבאה בסגל עם פתיחת אימוני הקבוצה בראשון ביולי. מתוך 23 שחקנים שזימן לוי, לא פחות מ-8 שחקנים מגיעים מקבוצות נוער.

בין המוזמנים: השוער גד עמוס שמסיים את גיל הנוער, אלי ארליך וגיא פילוסוף שנזרקו לפני מספר שנים מקבוצת הנערים, והוחזרו על ידי מאמן הנוער, איתי מרדכי. אייל גולסה ומור דהאן שמגיעים מנס-טוברוק. החלוץ המחונן של נבחרת הנערים, מוחמד גדיר, ישראל זגורי שחקן המועדון שחתם לפני מספר חודשים ל-5 שנים וליעד אלמליח שיוצא לניתוח בימים הקרובים ואמור להחלים בתוך חודש ימים.

מכיוון שאחת המטרות הראשיות בעונה הבאה של אלישע לוי, תהיה לשלב צעירים, אנו עורכים לכם היכרות עם הדור הבא של שחקני מכבי חיפה.

הבכור שבחבורה הוא השוער, גד עמוס (יליד 88). עמוס התאמן במשך כל העונה עם קבוצת הבוגרים ואף זכה לדקות משחק בגביע הטוטו מול מכבי הרצליה, אך את הלחם הוא הרוויח בעיקר בקבוצת הנוער כשתפס מקום של קבע בשער חיפה. איתי מרדכי, מאמן הנוער: "הוא התפתח מאוד בשנה האחרונה בזמן שעבד עם גיורא (אנטמן) בצורה אישית. הוא התקדם מאוד וצפוי לו עתיד גדול".

סיפור מעניין יש לשני שחקנים מסגל קבוצת הנוער ילידי 89. השניים הם אלי ארליך וגיא פילוסוף, שהובאו בסוף עונת 06/07 לקבוצת הנוער על ידי איתי מרדכי שהחליף בתפקיד את משה הרשקו שעזב לטובת נס טוברוק. ארליך נחטף על ידי מרדכי מהפועל עכו ששיחקה בליגה הארצית לנוער ואילו פילוסוף מנצרת-עילית, קבוצת מרכז טבלה הליגה הלאומית לנוער. מייחד את שניהם שנזרקו בגיל הנערים על ידי הרשקו מהסגל, והוחזרו בגיל הנוער כדי לעשות חיל ולשמש כעזר לאלישע לוי.

ארליך, 19, יוצא חבר העמים, שחקן הגנה רב גוני המתפקד כמגן, בלם וקשר אחורי. "מדובר בשחקן אתלט ברמה גבוהה מאוד. הוא שחקן גבוה ומייחדת אותו השליטה המצוינת שיש לו בכדור, מה שלא רואים בדרך כלל אצל שחקנים גבוהים", מספר מאמנו, מרדכי. במהלך העונה החולפת, התגייס ארליך לצבא, מה שפגע בו מעט ויצר לא מעט קשיים עבורו להשתלב בקבוצת הנוער, אבל כמו שחקן גדול ארליך חזר ובענק.

במהלך העונה הופתעו ראשי מכבי חיפה לגלות כי הכישרון שמשרה הרבה שקט בהגנת הירוקים, נקרא לעזרה לטובת קבוצת הקט-רגל של עירוני קרית-אתא. בקבוצה מיד ביקשו מהשחקן לעצור את משחקי הקט-רגל והבינו לליבו כשטען שהכל נעשה מתום לב ולא ידע שאסור לו.

שחקן נוסף שנזרק בגיל הנערים והוחזר על ידי מרכדי הוא גיא פילוסוף שזכה להופעת בכורה בסגל הבוגרים בשבת האחרונה מול מ.ס. אשדוד. פילוסוף בן ה-19 המתפקד כבלם, החל להתאמן אצל רוני לוי החל מהמחזור העשירי. מרדכי: "פילוסוף בלם בגובה 1.90 שקט מאוד שמבין את המשחק. יש לו משחק ראש מעולה והוא נבחר גם לשחקן מצטיין. מיד כשהוא עלה לבוגרים, אמר לי רוני לוי: אתה יכול לשכוח ממנו. זה עשה אותי גאה לשמוע אותו אומר את זה".

אחד השחקנים שלא רווה יותר מדי נחת, הוא שחקן נבחרת הנוער, ליעד אלמליח (19). אלמליח מתפקד בעיקר כקשר אחורי ובהתאם לצורך גם כבלם. הוא צורף לסגל מכבי חיפה בשנתון נערים ג' מהפועל עכו, ומאז פוקד אותו המזל הרע. בשנה שעברה סבל אלמליח מבקע ונדרש לעבור ניתוח, החלים ממנו כעבור זמן מה, אך לרוע מזלו פקדה אותו פציעה נוספת שמנעה ממנו להצטרף ליציאתה של נבחרת הנוער לטורניר בחו"ל וחייבה אותו לעבור ניתוח נוסף אותו הוא אמור לבצע בימים הקרובים. בקבוצה מצפים כי יחלים בתוך חודש ימים וישוב לכושר.

הצעירים שבחבורה הם מוחמד גדיר ואייל גולסה, שניהם ילידי 91. גדיר שמתאים בגילו לנערים א', שיחק במשך רוב שלבי העונה בקבוצת הנוער, אך לקראת סיומה, כשקבוצת הנוער איבדה כל סיכוי לזכות באחד מהתארים, הוא הורד לטובת קבוצת נערים א' שנאבקה על האליפות עם הפועל פ"ת. גדיר הבקיע העונה 12 שערים במדי הירוקים, אך זה לא עזר לקבוצת נערים א' בסיום לזכות באליפות.

מרדכי: "מתחילת העונה ידענו שנשלב את גדיר בקבוצת הנוער. רצינו לעשות את זה בהדרגתיות, ובאמת בהתחלה הוא נכנס כמחליף. לאט לאט הוא נכנס לקצב ותפס מקום של קבע בהרכב. הוא חלוץ מדהים, חזק, מהיר וגולר. יש לו משחק ראש מעולה ובנוסף מדובר בשחקן אמיץ במיוחד. על שחקנים מהסוג הזה ניתן להגיד: יש מצבים ששחקנים לא היו שמים רגל והוא היה שם את הראש".

גולסה שהגיע מבית"ר נס טוברוק ביחד עם אחיו, אוראל, בדומה לגדיר ערך את מרבית ההופעות שלו בקבוצת הנוער למרות שהוא מתאים בשנתון לנערים א'. גולסה היה מהבולטים בטורניר מוקדמות אליפות אירופה של נבחרת הנערים וצפוי לו עתיד גדול בחיפה.

רכש נוסף מטוברוק הוא הבלם, מור דהאן (19) המתנשא לגובה 1.95. דהאן שהיה מעמודי התווך בהגנה של חיפה, הפך במהרה לאחד המנהיגים בקבוצה ולא בכדי שמו עליו בחיפה את העין. מרדכי: "מדובר בבלם שלא סתם מעיף כדורים למעלה. הוא מסוג הבלמים שעוצר כדור על החזה באלגנטיות ונותן פס למגן. הוא משחק עם הרבה ביטחון מאחורה ובנוסף מנהיג את קו ההגנה. מייחד איתו בעיקר העובדה שהוא מרבה להבקיע. הוא הבקיע 7 שערים העונה שזה כמות יוצאת דופן לבלם".

האחרון שבחבורה הוא ישראל זגורי (18), אחת התקוות הגדולות של מכבי חיפה. מיוצג על ידי הקפטן הפורש של מכבי ת"א, אבי נמני וחתם בחיפה לפני מספר חודשים ל-5 שנים. 

צילום: ביתר.נט (אסף שקד)

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק