יריקה בפרצוף של כולנו

לא ברור מה חשב לעצמו אבי לוזון כשהחליט למנות את גיא לוזון לתפקיד זה או אחר בהתאחדות לכדורגל. אסור שהמינוי המצחיק הזה יעבור בשתיקה שהרי מדובר בשבירת כל הנורמות האפשריות של הגינות

יום חמישי 05 יוני 2008
דורון ברגר
 האמת, כשחושבים על זה, אבי לוזון פשוט גאון. אפשר להיתפס בקבלת כסף במעטפות כמו החשד בעניין ראש הממשלה, אפשר להיות חשודים בהקמת עמותות סרק, כמו מי שרוצה להיות ראש הממשלה הבא ואפשר סתם לקבל שוחד, כמו שמואשם מי שהיה מופקד על הקופה הציבורית של מדינת ישראל.

ואפשר גם פשוט לקחת את האחיין הכושל ולמנות אותו לתפקיד בהתאחדות לכדורגל, מאמן נבחרת הנוער או הנערים, כזה שמספק הכנסה של בערך פי 3 מהממוצע במשק  הישראלי. הרי אף קבוצה שפויה לא תעסיק את גיא לוזון העונה, אז בוא נסדר למשפחה קצת שקט כלכלי.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל הקודם, גברי לוי, שפתאום שנותיו כיו"ר נראות כהגונות ביותר, סיפר בראיון לגלי צה"ל כי גם מינויו של אילן יבלוקובסקי כמנהל אצטדיון רמת גן, לווה בלא מעט ביקורת, מאחר שיבלו נשוי לאחיינית שלו או משהו כזה. לוי הוסיף כי לאורך שנים הוכח שיבלו הוא איש עבודה מצוין. זה נכון, יבלו הוא באמת דוגמא למצוינות, אבל מינויו, גם אז היה אסור.  והעובדה שלוי מינה את יבלו, לא יכולה להכשיר את הקרקע למינוי הקרוב.

תחשוב רגע, מר לוזון. מעט יותר משנה מאז מונית ליו"ר ההתאחדות, הכדורגל הישראלי נמצא בשעה קשה במיוחד. מרבית בעלי הקבוצות שואפים לברוח ממנו.  מספר רב של שחקנים מעדיף את הליגה הבלגית הבינונית. הקהל מדיר רגליו מהמגרשים. חלק מעובדי ההתאחדות מבלים אצל ראשי ארגוני הפשע בישראל והכי גרוע, יו"ר ההתאחדות לכדורגל באופן גלוי יוצא לחגוג עם קבוצת נעוריו כאילו היה אחרון האוהדים.

וכדי לחדד נבהיר. נניח שגיא לוזון היה זוכה בשלוש אליפויות רצופות ומוביל העונה את הפועל תל אביב לגמר גביע אופ"א.  נניח גם שהיה מגדל 20 שחקני נוער של מכבי פתח תקווה היישר לנבחרת הבוגרת. נניח גם שגיא לוזון היה מכריז שהוא מוכן לעבוד בהתאחדות במחיר מבצע של 1,000 דולר לחודש, אותם יתרום הדוד עמוס לוזון,  ונניח גם שאבי לוזון היה נבדק במכונת אמת ומוכיח שאין קשר בין הקירבה המשפחתית לבין המינוי המגוחך.

גם אז אסור היה למנות את גיא לוזון לעוזר מאמן נבחרת טרום ג' או לעוזר האפסנאי. גיא לוזון לא יכול להיות מועסק בשום תפקיד בשכר בהתאחדות לכדורגל. למה? ככה. כי כך קבע החוק, כי זו הנורמה של מדינה ששואפת להיות מעט ישרה ומכבדת את אזרחיה ולא יורקת להם בפרצוף בטענה ששטרן חלובה מבקש.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק