אני מקום 1,540 בעולם

תשכחו רגע מרוז'ה פדרר, שחר פאר או דודי סלע ותכירו את תומר חודורוב, טניסאי בן 19. בכתבה הבאה הוא מספר על השילוב בין הצבא לטניס, על השאיפות, הבעיות בענף והחלום על מקום בצמרת. משהו כמו 300 בעולם

יום שישי 06 יוני 2008
שירן גולדשלג

נא להכיר. תומר חודורוב (19), טניסאי שמתגורר במכבים, שם גם מתגוררת שחר פאר.  כמו טניסאים אחרים בני גילו, כאן בישראל הוא נאלץ להתמודד עם מציאות לא פשוטה שכוללת לו"ז עמוס והיעדר משאבים מצד האיגוד, בדרך לצבירת נקודות דירוג בסבב ה-ATP. 

בינתיים זה לא כל כך הולך לו. אומנם בעבר הוא היה אלוף לישראל לנוער, אבל בסבב הבוגרים הוא מצליח פחות. בשבוע שעבר דורג במקום ה-1,540 בעולם עם עשרות טניסאים אחרים, על סף המקום האחרון.

איך זה להיות מדורג במקום ה-1,540?

"כמובן שזאת לא הייתה השאיפה שלי. אני שואף להיות מדורג במקום הרבה יותר גבוה, אבל זה בכלל לא פשוט, במיוחד בארץ"

מה השאיפות שלך בתחום?

"כרגע אני מתמקד בלהיכנס לאלפיה הראשונה"

רואים כסף בדירוג כזה?

"בכלל לא. הכל בעזרת ההורים. האיגוד לא עוזר בכלום חוץ מאימוני כושר ואימונים במגרשים לפני נסיעות לחו"ל. כרגע אין רווחים, רק הוצאות".

באיזה טורנירים השתתפת בשנה האחרונה?

"השתתפתי בשישה טורנירי 'פיוצ'ר': בהונגריה ובאנטליה. השגתי שם מספר נצחונות אך לא משהו מיוחד שיכול לקדם אותי"

כשהיית בן 17 וחצי, היית אלוף הארץ. ודאי צפו לך עתיד טוב יותר בענף ממה שהשגת עד עכשיו. מה קרה בדרך?

"הייתי אלוף ישראל שנתיים ברצף. אחרי זה התגייסתי והיה לי קשה לחזור מהטירונות לשגרת האימונים. בנוסף, נאלצתי להתמודד עם מספר פציעות והיו גם קצת בעיות מנטליות. יש תקופות שלא הכל מתחבר. אני עובד קשה ומקווה לראות תוצאות אבל זה לוקח זמן"

אתה גם חייל וגם טניסאי, זה ודאי לא פשוט. איך נראה סדר היום שלך?

"אני מתעורר ברבע לשש כל בוקר כדי להגיע להדר יוסף ב-7:30, שם אני מתאמן על המשטחים הקשים עד 9:00 עם נועם בר. מ-9:00 עד 10:00 אני עורך אימון כושר יחד עם מאמן הכושר שלי. ברבע ל-11 אני צריך להיות כבר ביחידה שם אני משרת כעובד רס"ר. אני נמצא ביחידה 3 שעות, כי יש לי מעמד של ספורטאי מצטיין. ב-14:30 אני מתאמן פעם נוספת, הפעם עם טניסאים אחרים ולא עם מאמן כי קשה לי לממן בשלב זה מאמן שיאמן אותי פעמיים ביום. אח"כ בערב אני מתאמן בחדר כושר ועושה ספינינג".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

"מקווה שעדיין בטניס. השאיפה, לפחות בטופ 300".

מיהו הספורטאי הנערץ עליך?

"אנדריי אגאסי. אני מאוד אוהב את המשחק שלו מהקו האחורי ואת האופי שלו על המגרש. בנוסף, אני מעריך מאוד את שחר פאר".

מה לדעתך הבעיה שהובילה לנסיגה אצלה?

"בטניס יש לכל טניסאי עליות וירידות. כרגע, היא נמצאת בתקופה לא טובה. התאמנתי איתה מספר פעמים ואני יכול להגיד שהיא טניסאית מצויינת. היא התחילה להיות מוכרת בעולם, וטניסאיות אחרות למדו את המשחק שלה. היא צריכה לעבוד קשה ואני משוכנע שהיא תחזור להפגין יכולת טובה. מרגיז אותי שהתקשורת כותבת עליה דברים קשים ושכחה מהר מאוד את ההצלחות שלה".

מה  לדעתך הבעיה המרכזית של ענף הטניס בארץ?

"ראשית, מרכזי הטניס והאיגוד לא מחוברים, יש פילוג בינהם. בנוסף, קשה לטניסאי למצוא קבוצה כדי להתאמן איתה באופן סדיר. בעיה נוספת היא חוסר האמון בין המאמן לשחקן. על נועם בר, אין לי אף מילה רעה לאמר אבל מאמנים רבים אומרים שאין דור עתיד ולא מאמינים בטניסאי הישראלי ושחקנים רבים טוענים שחסרים מאמנים טובים. אני חושב שיש כאן גם טניסאים מוכשרים וגם מאמנים איכותיים". 

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק