חלובה מתעקש על מינוי לוזון

ממלא מקום יו"ר ההתאחדות שטרן חלובה מתכוון להעביר את ההצעה למנות את גיא לוזון למאמן הנבחרת הצעירה גם במחיר התנגדותו או הימנעותו של אבי לוזון. אבי לוזון למקורביו: "אם אצטרך, אתפטר"

יום שישי 06 יוני 2008
אשר גולדברג
 ממלא מקום יו"ר ההתאחדות לכדורגל, שטרן חלובה, נחוש להעביר את מינויו של גיא לוזון כמאמן נבחרת הנוער במזכירות ההתאחדות לכדורגל.

חלובה מודע לכך שאין סיכוי שיו"ר ההתאחדות אבי לוזון יתמוך בגלוי בהצעה, ובכוונתו להגיש הצעה למזכירות גם במחיר של התנגדות מצד אבי לוזון וגם במחיר הימנעות של אבי לוזון או בידיעה שאבי לוזון ישעה עצמו מההצבעה.

אבי לוזון היה המום אתמול מהיקף הביקורת הקשה. למקורביו אמר כי הוא אינו מתכוון להיות שותף למינויו של גיא לוזון, ובמידת הצורך כדי לא לפגוע לגיא, הוא יציע את התפטרותו.

בכיר בהתאחדות אמר: "חלובה מלגלג על כולם. שום ביקורת לא מזיזה לו וממש לא אכפת לו מה אומרים אנשי התקשורת ואיזה לחץ ציבורי יהיה. הוא נתמך על ידי מספר מקורבים ועל ידי בכירים בכדורגל הישראלי והוא הכניס את עצמו למצב שאם הוא יישבר, הוא ייצא חלש".

בהתאחדות מודעים גם לעובדה שמינויו של אייל ברקוביץ' הוא בעייתי מאוד. ברקוביץ', נגדו עומדת תלונה משטרתית על תקיפת מאמן ילדים (דני עציוני), אמור להמשיך ולפרשן בתחנת הרדיו 99FM של ארקדי גאידמק. המדהים הוא שברקוביץ' הבהיר כבר כי ימשיך לבקר אנשי כדורגל, מאמנים, עסקנים ושחקנים למרות היותו נושא במשרת מאמן נבחרת נערים א' ולהיות אחראי על פיתוח שחקני כדורגל בגילאים הקריטיים ביותר. 

בכל מקרה, היו"ר אבי לוזון מתכוון לקיים ביום שלישי מסיבת עיתונאים. נודע שגורמים שונים שתקפו אותו מילולית וגורמים אחרים בהתאחדות לכדורגל לשעבר, שניהלו מהלכים לא "כשירים" במהלך כהונתם, יהיו חלק מהנושאים במסיבת העיתונאים.

שיטה חדשה למבנה הליגות על ידי ההתאחדות לכדורגל

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון, ממלא מקום יו"ר ההתאחדות שטרן חלובה והמנכ"ל אורי שילה יצרו שיטה חדשה למבנה הליגות לתום עונת המשחקים של 2009/10.

השיטה אשר אינה מתקיימת באף מדינה, תמנה 16 קבוצות ב-2 הליגות הבכירות ותחלק כל ליגה לשלושה חלקים.

לאחר 30 מחזורי ליגה, ששת הקבוצות הראשונות יהיו בבית העליון, מקומות 7-10 ישחקו יחדיו ובית תחתון של ששת המקומות האחרונים יהיה לחלק השלישי. מטרת הבית העליון היא מאבק על תואר האליפות והכרטיסים האירופאיים, הבית האמצעי מטרתו קביעת מיקום הקבוצה, אשר מגדיל את גובה המעניק הכספי והבית התחתון ייקבע את היורדות.

תחילה יורדו 50 אחוז מנקודות הליגה לששת הראשונות ולששת האחרונות על מנת ליצור עניין בצמרת ובתחתית. מליגת העל יירדו מקומות 15 ו-16 כשהמקום ה-14 יתחרה עם המקום השלישי בליגה הלאומית על הכרטיס לליגת העל, במשחק נייטרלי אשר ייערך באיצטדיון רמת גן.

שיטה זו הוגתה שלשום על ידי ההתאחדות לכדורגל ולא ננקטת באף מדינה, כשבשוויץ השתמשו בעבר בשיטת צמצום הנקודות. הבית האמצעי וצמצום הנקודות גורם לסירבול הליגה ולהבעת ביקורת כנגד רעיון זה.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק