כוכבים תחת הכוכבים

משחק 'האאוטדורס' הראשון בהיסטוריית ה-NBA הסתיים בניצחון של דנבר 77:72, על פיניקס סאנס, בהפנינג כמו שאפשר רק באמריקה

יום ראשון 12 אוקטובר 2008
ליאור מיוחס
תחת שמי קליפורניה, בחסות הכוכבים ובריזה קרירה, התקיים הלילה במגרש הטניס של האינדיאן וולס בקליפורניה, משחק כדורסל ביזארי-משהו.

ראשית, משחק NBA (בין קבוצות ההתקפה הטובות של הליגה), המסתיים בסקור נמוך של 149 נק'. שנית, אחוזי קליעה מזוויעים של קליעות מעבר לקשת: 3 מ-27, אחוז הקליעות מהשדה היה גרוע אף הוא, 30% לערך. בנוסף, הכדור היה חלק וӔקבוצות איבדו אותו 32 פעמים במשחק.

בלי כרמלו, אייברסון וסטודמייר, המשחק לא התעלה לרמה גבוה במיוחד, אבל ללא ספק, ג'ורג' קארל קונה תמיד משחק גרוע הגורר ניצחון, כזכור, בעונה הקודמת זה לא ממש קרה לנאגטס.

המטרה העיקרית של הערב, מעבר לכۓורסל שכאמור - לא היה, הייתה לשווק את העונה הקרבה ובאה, שתתחיל בעוד כשבועיים. 16,000 צופים שלפו מצלמות בכל הזדמנות ונהנו מהקירבה למשחק, שספק אם יחזור שוב בעתיד. במהלך המשחק, ניכר היה שהשחקנים מתקשים לקלוע מהשדה בגלל רוח שנישבה בעיקר לקראת סיום המߩחק. 

הפרי-גיים, פוסט-גיים וההפקה של המשחק הייתה כרגיל רחבה עד חוצה גבולות והעניקה מוצר בידור מהטובים שיש כיום בעולם.

"רק בגלל הרוח"

בתום המשחק, התפנו השחקנים לקשקש קצת עם התקשורת ואחד ߢם השני (למרות שהם עשו זאת די הרבה גם במהלך המשחק). בקשר לאחוזי הקליעה הנוראיים, אמר סטיב נאש ל-nba.com: "המשחק לא היה עניין של אחוזי קליעה, זו הייתה הזדמנות לחוות איך זה לשחק בחוץ. המשחק היה מאוד מהנה".

מאמן הסאנס, טרי פורטר אמר: "אני לא חושב שאשקיע זמן בלצפות במשחק שוב. הרוח נשבה חזק יותר ממש שציפינו".

ניתן להסיק מסקנות רבות מן המשחק ולהפיק לקחים הניתנים ליישום בכל תחום. המסקנה  החשובה מבינהӟ: כיצד מוצר (ה-NBA), מצליח להתעדכן, להשתדרג, למתג ולגוון את עצמו והכי חשוב - לעניין, ולמשוך קהל.
ככה עושים את זה, או ליתר דיוק: This is how we do it...אולי במחוזותינו יאמצו את דרך החשיבה.

תגובות

טלספורט בפייסבוק