פורטוגל הרשימה. צ'כיה לא

אין בכלל ספק שעד כה, הנבחרת המרשימה ביותר היא נבחרת פורטוגל. צ'כיה למרות הניצחון על שוויץ, תצטרך להשתפר מאוד ולא לבנות על חוסר המזל של יריבותיה. זאב זלצר מסכם יום משחקים ראשון

יום ראשון 08 יוני 2008
זאב זלצר

יום המשחקים הראשון של יורו 2008 לא היה מאכזב, ראינו נבחרת אחת שהיא מעל הנבחרות האחרות ששיחקו ביום הראשון לעיני כל אירופה ואם לא הבנתם עד עכשיו הכוונה היא כמובן לנבחרת פורטוגל שללא ספק היא  היא המרשימה ביותר, גם בגלל היכולת האישית של רוב שחקניה ובגלל המשחק הקבוצתי.

ראינו בפורטוגל שילוב של שחקנים מבריקים, שחקנים שמשחקים בחופשיות ואוהבים לכבוש שערים במבצעים יפים שבאו אחרי פעלות קבוצתיות. השער הראשון היה אחרי מסירה כפולה של גומש עם הבלם פהפה שהוא לדעתי איש המשחק.

גם השער השני היה מבצע מבריק של רונאלדו, מהוטיניו ומיראלס. בסך הכל,  למעט בעיה בצד שמאל של פרירה שלא מסתדר עם התפקיד, פורטוגל היא הדבר הטוב של היום הראשון.

טורקיה שיחקה משחק טקטי. היא לא העזה לפתח משחק קבוצתי חופשי.  כל עוד שחקניה הצליחו לעצור את רונאלדו וגומש, היה נדמה שייחלצו תיקו. אבל אין לי ספק הפציעה של הבלם הוקאן ג'אן היתה המשמעותית במשחק.  כשג'אן נפצע ויצא, טורקיה איבדה את האיזון בהגנה, היתה חשופה מהאגפים ומהמרכז והגולים שספגה באו בהתאם. 

במשחק השני בו ניצחה צ'כיה 0:1, לדעתי התוצאה אכזרית לשויצרים שבהחלט זה יום חסר מזל מבחינתם. היו להם יותר הזדמנויות,  הם שיחקו משחק פתוח שוטף וחופשי,  אבל גם כאן חוסר הדיוק והפציעה של הקפטן, פריי גרמה להם להפסד אחזרי. 

הצ'כים איכזבו בגדול.  המשחק שלהם כבד מסורבל ושקוף. ההגבהות ליאן קולר לא הפריעו בכלל להגנה של שויץ ורק כשהוא הוחלף והוכנס חלוץ חוד אחר,  נפל גם השער שהוא שער הניצחון.  אבל גם כך צ'כיה חייבת להשתפר כי במשחק חלש שכזה היא לא תגיע רחוק.

זאב זלצר היה מאמן העל של נבחרות הנוער במשך 13 שנה ומשמש כפרשן בערוצים ספורט 1 וספורט 2.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק