לטביה ברמה של יוון

זה המסר שמעבירים קשטן וסיני לשחקנים. ובמציאות מדובר בלטביה כבדה ואיטית, ברמה של מולדובה. השחצנות קצת מפתיעה וכל תוצאה בין יוון לשוויץ תשרת את הנבחרת, שתחגוג הערב את סוכות בריגה. אימ שינוי בהרכב

יום שני 13 אוקטובר 2008
אשר גולדברג
הצוות המקצועי של נבחרת ישראל, בראשותו של דרור קשטן, ראו את קלטת המשחקים של לטביה מול יוון ושוויץ ולמדו את דרך החשיבה של המאמן הלטבי, אלכסנדר סטרקובאס.

המסקנות של קשטן וסיני הם שישראל פוגשת את הנבחרת המאחרת בתקופה הכי לא מחוברת שלה, עידן של החלפת שחקנים ושיטה, עידן של ניסיונות לחזור לשיא מלפני מספר שנәם. באספות הראשונות המספר לשחקני הנבחרת הוא חד וברור: "לטביה היא ברמה של יוון, בריגה היא זוכה לדחיפה מאוהדיה ומאוד מסוכנת".

קלטות הוידיאו ודו"חות הסקאוט הוכיחו שמדובר בנבחרת מאוד איטית, נוקשה ושהצד הטכני רחוק מכישוריה.Ħnbsp; הבשורה האופטימית היא שביום רביעי יסתיים מסע של שלושה משחקי חוץ, והמתנה של חובבי כדורגל למפגש בחודש מרץ נגד יוון, באיצטדיון רמת-גן.

הנבחרת סיימה את הביקור בלוקסמבורג באימון נוסף, בו הראה דרור קשטן שהוא נותן בינתיים את האמון ב-11 שפתߗו נגד לוקסמבורג. הפרוש הוא שקשר בולטון, תמיר כהן, לא יהיה בהרכב ונראה שהוא המועמד המוביל לשבת ביציע ביום רביעי. 

קשטן מתלבט בין אבי סטרול ובין דקל קינן בעמדת הבלם, בגין אי הבהירות בנושא שיתופו בהרכב של הבולט בשחקני לטביה, החלוץ מאריۡ ורפקובסקיס, שהחמיץ בגלל פציעה את המשחק בשבת בשוויץ.

לישראל ברור שעליה לנצח ביום רביעי כדי שכל תוצאה בפיראוס בין יוון לשוויץ תשחק לזכותה. שחקן בנבחרת ישראל אמר הבוקר ל-TELESPORT: "תיקו או הפסד שלנו בלטביה, מול ניצחון יווני, יסיים את המאבק על המקום הראשון ועל הכרטיס החופשי למונדיאל. ישראל חייבת לנצח ואין לי ספק שננצח, למרות הקושי במשחק החוץ הזה".

מספר שחקנים אינם אוהבים את החגיגות ואת ההצהרות של יו"R ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, שמדבר על עליה ישראלית בטוחה למונדәאל. ההשלמה עם היכולת החלשה והמעבר לקלישאה שהעיקר הניצחון ולא הדרך תפגע בסופו של דבר בנבחרת ישראל.

את חג הסוכות יעשו השחקנים בריגה, לשם יגיעו נציגים של חב"ד. דרור קשטן יקיים בריגה רק אימון בודד, שישמש בעיקר למבחן כשירות אחרון ליוסי בניון ולטל בן-חיים.

 

תגובות

5

טלספורט בפייסבוק