35 אלף בצעדת ירושלים

למרות מזג האוויר הסוער נהנו עשרות אלפי אנשים מהנוף הירושלמי. ילדים מאגודות הספורט השונות בעיר השתתפו בצעדה

יום רביעי 15 אוקטובר 2008
מערכת TELESPORT

למעלה מ-35,000 צועדים השתתפו בצעדת ירושלים 2008, שהתקיימה היום ( יום רביעי ) בבירה.  

הצעדה יצאה אל הדרך בשעות הבוקר המוקמות בשלושה מסלולים. למרות מזג האוויר הקריר והגשום, השתתפו בצעדת הבוקר למעלה  מ-15,00 איש, שהגיעו מרחבי הארץ וצעדו ברחובות ירושלים. בשעות הצהריים המוקמות התכנסו אלפי הצועדים להפנינג ענקי בגן סאקר שכלל במות, אומנים מהשורה הראשונה, מתחם ענק לפעילות ילדים, דוכני מזון, דוכני יצירה, אומנות, מחול ועוד.

בשעה 15:00 החל המצעד החגיגי, שהתאפיין השנה בנושא 60 שנות ספורט, כאשר את הצעדה ליוו מיצגי ענק הקשורים לתחום הספורט. בראש המצעד עמד  ראש עירייתĠירושלים, אורי לופוליאנסקי, שהוביל את המצעד כולו על גבי מיצג ספורט מרהיב אליו הצטרפו ילדים מקבוצות הספורט השונות של העיר ( בית"ר ירושלים והפועל ירושלים כדורגל, הפועל ירושלים כדורסל והפועל ירושלים שחייה ).

במצעד הססגוני, שעבר ברחובותיה המרכזייߝ של ירושלים, השתתפו 20,000 צועדים מהארץ ומהעולם, ביניהם קבוצות צועדים ממדינות רבות כמו צרפת, איטליה, סקוטלנד, גאנה, ארה"ב, גרוזיה, הולנד ועוד. הקבוצות צעדו בתלבושות אותנטיות ומסורתיות. 

כמו כן, את המצעד המרכזי ליוו כ-30 להקות מחול מەבילות מרחבי הארץ, שהלהיבו את הקהל הרב שהגיע לצפות במצעד לכל אורכו. אל להקות המחול הצטרפו קבוצות רבות המייצגות גופים ציבוריים ומסחריים, לוחמים  מחטיבות צה"ל, נציגי כוחות הביטחון, הצלה, גוש דגלנים ועוד. בנוסף, ליוו את עשרות אלפי הצועדים תזמורת צה"ל ותזמורת משטרת ישראל.

אורי מנחם, מנהל רשות הספורט העירונית, סיכם את האירוע ואמר: "הרוח הספורטיבית ניצחה את מזג האוויר ועשרות אלפי הצועדים שהגיעו הצביעו ברגליים. אני שמח שהמשתתפים נהנו מיופייה המיוחד של ירושלים בצעדות הבוקר, באירוע המרכזߙ בגן סאקר ובמצעד החגיגי ברחובות המרכזיים של העיר". 

תגובות

טלספורט בפייסבוק