37 ספורטאים בדרך לבייג'ינג

מנהלת הספורט ההישגי של הועד האולימפי אישרה את יציאתם של 37 ספורטאים לאולימפיאדה, מתוכם כ-8 שחיינים

יום חמישי 12 יוני 2008
מערכת TELESPORT

מנהלת הספורט ההישגי וועדת הספורט של הועד האולימפי אישרו היום (חמישי) את יציאתם של 37 ספורטאים לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בבייג'ין כאשר שמונה מתוכם ספורטאי איגוד השחייה.

ששת השחיינים שכבר נקבעו ע"י מנהלת הספורט ההישגי לפני חודשיים אושרו ללא עוררין וכך גם הדואט בשחייה אמנותית. הטענות כאילו תום בארי צריך לעמוד בפני ועדת חריגים היו חסרות בסיס ושיאו הישראלי ב-200 מ' חזה הוכר כשווה ערך קריטריון לכל דבר וענין.

השחיינים ילוו ע"י המאמנים לאוניד קאופמן  מאמן ראשי וערן גורל ובשחייה אומנותית טטיאנה צים.

להערכת איגוד השחייה גם אלון מנדל יצטרף לסגל. החלטת הועדה היתה שמיד עם קבלת הודעה רשמית על פסילת השחיין היווני שזכה בזהב באליפות אירופה במשחה 200 מ' פרפר ושנתפס על שימוש בחומרים אסורים, יצטרף אלון מנדל למשלחת האולימפית ללא שום צורך בהחלטה נוספת.

דניאל קציר ואולגה ברסנייבה, אשר קבעו את הקריטריון הבינלאומי למשחקים האולימפיים עתרו לבית הדין העליון של הועד האולימפי, כדי שיורה על צירופם למשלחת. בית הדין קבע שיתאפשר לעורך דינם, דן חי, לטעון בפני הועדה בניסיון לשכנעה לאפשר את יציאת שחייני המים הפתוחים לבייג'ין. למרות זאת החליטה הועדה לא לאפשר יציאת חריגים למשחקים האולימפיים ובכלל זה שחייני המים הפתוחים.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק