יחי המלך החדש: גווארדיולה

התרגשות גדולה בבירת קאטלוניה, כאשר הוצג מאמנה החדש של ברצלונה, פפ גווארדיולה, שהעפיל מהקבוצה השנייה לראשונה וכבר אמר את דברו: אטו, רונאלדיניו ודקו לא בתוכניות שלנו

יום שלישי 17 יוני 2008
אייל כהן

פפ גווארדיולה, מאמנה החדש של ברצלונה, שהעפיל לקבוצה הראשונה לאחר שאימן בהצטיינות את קבוצת ברצלונה ב', נחשב לנכס משמעותי עבור הקאטלונים. מסיבת העיתונאים שערכו רצלונה לקראת פתיחת העונה החדשה, הייתה מיוחדת עבור המאמן החדש, אבל לא עבור שחקני הסגל.

שלושת המוסקטרים של ברצלונה: סמואל אטו, רונאלדיניו ודקו מחוזרים על ידי צ'לסי ומילאן ואף אינטר, ולא ידוע כעת את המשכם בקאמפ נואו: "כל השחקנים של העונה שעברה, שהיו בסגל של ברצלונה, הם ברמה גבוהה ביותר. אבל עם הגישה החדשה של ברצלונה, דקו רונאלדיניו ואטו לא נמצאים בתוכניות לכך." אמר המאמן החדש של הקבוצה.

גווארדיולה אף הוסיף: "אם אני חושב שהוא רוצה להיות השחקן שהוא היה, הוא היה נמצא כאן (רונאלדיניו). אבל המצב השתנה מעט, והמסקנה החדשה היא לבנות סגל חדש וחזק לשנים הבאות".

כאמור רונאלדיניו מועמד להצטרף למנצ'סטר סיטי. דקו מנגד צפוי לחבור לצ'לסי יחד עם פליפה סקולארי שהצטרף.  ולגבי סמואל אטו? הוא מחוזר על ידי לא מעט קבוצות, אבל עדיין לא נקבע איזו מהן הוא יבחר.

סוגייה נוספת אליה התייחס גווארדיולה, הוא ליונל מסי, אליה התייחס המאמן במסיבת העיתונאים: "הוא שחקן שאנחנו מאוד רוצים לשמור אותו אצלנו. הוא שחקן ענק, אבל אנחנו לא צריכים להפיל את כל כובד המשקל עליו. אנחנו נשמור עליו כדי שלא יפצע בהמשך העונה."

ומה לגבי הקבוצה החדשה שנראה בקאטלוניה: "אני חסיד של כדורגל התקפי. כשאני רואה את הכדור בסביבת היריבה, אני יותר רגוע. אני לא הגעתי לכאן כדי להעביר זמן או כדי לחגוג. אני שמח מאוד להיות כאן, ואני מודע לאחריות הגבוהה המוטלת עליי." סיכם המאמן החדש את מסיבת העיתונאים. 

מעט על גווארדיולה

בשנת 1971 נולד בסנטפדור בחבל קאטלוניה שבספרד ג'וסף סאלה גיורדיולה או בכינויו "פפ". הנער הצעיר, שהבין שכישוריו הטובים הם על הדשא, החל את דרכיו כמו רבים וטובים, באקדמיה מהטובות בעולם: אקדמיית ברצלונה לכדורגל.

כל הסופרלטיבים האפשריים ניתנו לבחור הצעיר, שגדל וקטף עימו את מירב התארים אפשריים: 6 אליפויות ספרד, 2 גביעי ספרד, 4 גביעי סופר קופה, אליפות אירופה (צ'מפיונס ליג), שני גביעי הסופר קאפ האירופי ואפילו את גביע המחזיקות (מפעל שאינו קיים). כמובן שאי אפשר לשכוח את מדליית הזהב באולימפיאדת ברצלונה בשנת 1992 במדי הנבחרת המקומית.

הרבה פרשנים בעולם ניסו לפרש מהיכן טמון הכישרון העז של גיורדיולה. אותו שחקן, שכיוון מסירות מדוייקות להפליא, כמו מערכות מתוחכמות של ירי מטוסי קרב. מסירו,ת שקשה באופן רציונאלי להגדיר, כטובות שנראו במגרשי הכדורגל ברחבי העולם ולא מצאו תשובה.

כעת בעידן החדש של גווארדיולה, כמאמן ראשי באחת הקבוצות הגדולות בגלובוס, יצטרך הנסיך להביא את הקסם של המגרש אל הקווים בקאמפ נואו. אם יצליח? הזמן יעשה את שלו, אבל מגע הקסם שלו לא ישכח לעולם.

תמונות: רויטרס.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק