סטונר זינק ראשון בולנסיה

המירוץ בעיצומו. האלוף היוצא, האוסטרלי קייסי סטונר, מוביל את הגרנד פרי של ולנסיה והאחרון לעונת 2008. ץדרוסה שני, רוסי רק שלישי

יום ראשון 26 אוקטובר 2008
ליאור מיוחס
עונת 2008 תגיע היום לסיומה כשקייסי סטונר זינק מהפול פוזישן התשיעי שלו העונה, בגרנד פרי של ולנסיה, ספרד, זאת לאחר שקבע זמן הקפה של 1.31.502" .

רוכב ȼstrong>הדוקאטי ניצל הימור טקטי בהרכב צמיגים יבש ובנוסף שינוי שביצע צוות המכונאים של קבוצתו במתלה האחורי, אפשרו לו לשפר את התזמון שקבע ביום הראשון ולקבוע את הזמן הטוב ביותר. סטונר אף קיצץ עשירית שנייה מהזמן שקבע בשנה שעבר בולנסәה, אז זה הספיק לזנק מהמקום השני, היום כאמור - לפול פוזישן.

1.31.555" זה הזמן, כשרק 5 מאיות השניה מפרידות בין המקום הראשון לשני של הספרדי דני פדרוסה. פדרוסה ממשיך להוכיח שאסור לזלזל בו, ודאי שלא במגרש הבייתי שלו בולנߡיה. פדרוסה מנצח כל המירוצים שהתקיימו בספרד: הרת', קטלוניה וולנסיה. שלישי יזנק ניקי היידן שקבע זמן של 10 עשריות השנייה אחרי פדרוסה.

לראשונה מזה 3 שנים, לא זקוק ולנטינו רוסי להאבק במירוץ האחרון עבור מיקום בטבלת הרוכבים, לכן כנראה, הוא יזנק רק מהמקום העשירי, אחרי שלא הצליח, או לא ניסה כהרגלו להתברג בשורה הראשונה. כזכור, בשנה שעברה בגרנד פרי ולנסיה, היה לרוסי מאבק צמוד ביותר עם ניקי היידן.

רוסי דיבר ߔיום על הקושי שלו לפתח מהירות בהרכב הצמיגים של התזמונים וגם בזה של המירוץ. גם כך ועם זינוק מאחור, רוסי עדיין פייבוריט לסיים על הפודיום, בפעם ה-16 העונה, אם לא לנצח את המירוץ ולסגור 10 ניצחונות. כל התשובות מחר ב-15:00, מה שבטוח - רוסי әסיים עונה מוצלחת עם תואר אלוף עולם.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק