ליגת העל תגדל ל-16 קבוצות

עכשיו זה רשמי: ליגת העל תגדל ל-16 קבוצות. לוזון לשחר: נעשה ליגה של 4 קבוצות. גברי לוי רתח: מדוע ההצבעה לא חשאית?. בעונה הבאה: 5 עולות מהלאומית. אושרו העונשים על פריצה למגרש. ראשי הגדולות זועמים

יום שני 23 יוני 2008
אשר גולדברג

 בתום דיון סוער במיוחד בהנהלת ההתאחדות לכדורגל ולאחר הצבעה גלויה, הוחלט כי ליגת העל תגדל בתום העונה הבאה ל-16 קבוצות.

הנהלת ההתאחדות לכדורגל, אישרה את ההצעה של יו"ר ההתאחדות אבי לוזון וההצעה עברה ברוב של 24 קולות בעד, 4 נגד ושני נמנעים.

לוזון פתח את הישיבה ואמר: "בשנים האחרונות הכדורגל לא היה מעניין.  האליפות הוכרעה הרבה לפני קו הסיום. אולי פשוט נעשה משחק אחד ונקבע מי תזכה באליפות. והגענו למסקנה שאנחנו רוצים ליגה יותר גדולה, ליגה שהכדורגל הישראלי יהיה מהצפון ועד באר שבע בדרום".

נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, גדול המתנגדים להגדלת הליגה, ביקש מלוזון הסברים מדוע להגדיל את הליגה. אבי לוזון זעם לעברו: "אולי נעשה ליגה של ארבע קבוצות. כך יהיה לכם הכי מעניין".

גם יו"ר ההתאחדות לשעבר, גברי לוי זעם ואמר ללוזון: "מדוע לא עושים הצבעה חשאית? אני בטוח שבהצבעה חשאית לא יהיה להצעה רוב". לוזון צעק: "בושה וחרפה שאתה בכלל חושב על זה".

על פי ההצעה של לוזון, בתום 2 סיבובים של 15 משחקים כל אחד, יערכו משחקי פלייאוף בין 6 הראשונות ו-6 האחרונות שיחלו את המשחקים עם ניקוד בסך 50 אחוז מהנקודות שצברו, אולם הצעה זו עוד עשיה להשתנות. בכל מקרה החל מעונת 2009/10 ליגת העל שוב תמנה 16 קבוצות, כפי שהיתה לפני כעשור.

בתום העונה תרד קבוצה אחת מליגת העל אל הליגה הלאומית. 5 קבוצות יעלו מהלאומית לליגת העל. הקבוצה שתסיים במקום ה-11 בליגה העל, תערוך משחקי מבחן מול הקבוצה במקום השישי בלאומית.

בתום הישיבה אמר יו"ר מכבי תל אביב, אביב בושינסקי: "זה החלטה שלומיאלית שנועדה לעזור לאינטרסים של קבוצות מסוימות. זו החלטה חשובה מידי שהתקבלה בלי מחשבה. אין שום מקום בעולם שמשחקים בשיטה מוזרה כזו"

עונשים קשים על פריצה למגרש

הנהלת ההתאחדות אישרה את שינוי התקנון לפיו קהל המוני שפורץ למגרש (התפרצות המונית) או מעבר לגדר המפרידה, בנסיבות הקשורות להישג ספורטיבי בו זכה - קבוצתו תיענש בהפחתת 10 נקודות בפועל (אם מדובר בליגה), תורחק מהגביע (אם מדובר בגביע), ואם קבוצה תזכה בגביע המדינה ותתבצע פריצה המונית במהלך המשחק או בסמוך לאחר סיומו, יישללו ממנה התואר כמחזיקת גביע וכל הזכויות הספורטיביותתגובות

1

טלספורט בפייסבוק