הכי מקורב שיש

הוא היה עיתונאי שהפך לאיש הכי קרוב לדניאל יאמר. איציק גניש, האיש ששיקם את מחלקת הנוער והיה מאלה שדאגו להסתלקותו של אייל ברקוביץ' מנתניה, רשם לעצמו אתמול ניצחון. פרופיל על האוהד שזכה בהזדמנות חייו

יום חמישי 03 יולי 2008
שלמה חסיד

"יש דברים שאי אפשר לספר עליהם.  אולי רק שכאחד הצדדים יכתוב ספר, אבל שיהיה ברור, אחת הבעיות העיקריות לכך שאייל ברקוביץ' לא במכבי נתניה היא בזכות איציק גניש".

הדובר של הדברים הנ"ל לא מוכן היה להיחשף. הפרטים, על התקרית או התקריות בין איציק גניש לאייל ברקוביץ' בקיץ 2006 ידועים רק למקורבים ביותר ולא פורסמו כדי לא לעורר מהומה רבתי, אבל דבר אחד בטוח - בקיץ 2006 נלחמו ברקוביץ' וגניש על התואר - האיש שדניאל יאמר הכי מקורב אליו במכבי נתניה,  וידו של גניש יצאה על העליונה.

הקיץ האחרון היה קיץ לא קל למכבי נתניה שספגה שלל ביקורות. גניש, קצין התקשורת של הקבוצה, עמד מול גל ביקורות וניסה להסביר שיאמר הנופש, בהחלט מודע למתרחש והכול יהיה בסדר. בד בבד הוא גם נלחם במינויו של אייל ברקוביץ' לנבחרת הנערים ודי הצליח לעורר עניין. עכשיו הוא מוכן לפתיחת העונה כאיש, שאולי רבים לא מכירים, אבל נחשב לאחד החזקים ביותר, אם לא הכי חזק בקבוצה של דניאל יאמר. אתמול אחרי האימון הראשון של מתיאוס ושמחת האוהדים, ודאי רשם לעצמו ניצחון קטן.

גניש החל את דרכו בעיתונות, בעיתון 'ראשון' של רשת "שוקן" לפני כ-10 שנים. אחרי שהעיתון נסגר עבר לתפקידי עריכה וכתיבה במקומוני השרון של הרשת בחדרה ונתניה, עד שלפני שלוש שנים הצטרף לעיתון "הארץ", שם סיקר את מכבי תל אביב בתקופת הגלאקטיקוס, את הנבחרת ואת מכבי נתניה.

הסקופ הכי גדול שלו בתקופת הגלאקטיקוס היה שמכבי ת"א לא בדקה את מצבו הבריאותי של דוארטה שהגיע פצוע. השחקן נאלץ לעבור ניתוח שהשבית אותו לתקופה ארוכה ומכבי לא נהנתה מאחד השחקנים הבכירים שלה לאותה התקופה. הוא גם פרסם תחקיר על מנכ"ל הקבוצה דאז, אלי דריקס, תחת הכותרת "איפה אלפונסו כשצריך אותו". בכותרת המשנה נכתב שהמנכ"ל של מכבי נהג להשתמש באביו, אלפונסו דריקס, כדי לנהל מו"מ עבור מכבי והאם הוא יכול לעזור לדריקס גם הפעם, בתוך כל הבעיות שיש לקבוצה.

גניש סיקר את נתניה בתקופת המשא ומתן בין אשר אלון לדניאל יאמר. לפתע השניים הפכו למקורבים. יאמר אהב את האינטיליגנציה של גניש שהתעקש בפרסומים בעיתון כי העסקה תצא אל הפועל. כשיאמר רכש את הקבוצה הוא מינה את גניש לעוזרו. בכירי נתניה שלא אהבו תמיד את כתיבתו, קיבלו אותו לפתע כמעין בוס.

הוא גדל כילד מול מגרשה של מכבי נתניה והיה  אוהד שרוף של הקבוצה. האוהדים מדווחים על אדם פעלתן שמפנה אוזן לכל בקשה שלהם. גניש מספר: "אין הרבה אנשים שעוסקים במה שהם אוהבים, לי יש את הזכות לעבוד במקום שאני הכי אוהב בעולם, מכבי נתניה. מכאן יש לי את הכוח להשקיע כל כך הרבה בקבוצה ובעבודה".

צבי בן-יעקב, יו"ר חוג האוהדים של מכבי נתניה מאשר: "גניש הוא מתנה למכבי נתניה. כיף לראות את העבודה שהוא עושה בנוער ובבוגרים, את המגע עם האוהדים, השחקנים והקבוצה. הוא נכס אמיתי, בשנה שעברה שאירחנו את ליירה הפורטוגלית היה לחץ עצום וזה היה המשחק הראשון של נתניה באירופה, היו לו אורחים חשובים ובכל זאת הוא מצא את הזמן לתפעל בעיה אישית שלי בתוך כל הלחץ וזה רק מראה מי זה גניש".

חוץ מלהיות קצין התקשורת ויד ימינו של יאמר, גניש הוא יו"ר מחלקת הנוער של מכבי נתניה בשנתיים האחרונות ובמחלקה מדווחים על פריחה ושגשוג מאז לקח את המחלקה שהייתה הרוסה וכעת זוכה בתארים ומעלה שחקנים לקבוצה הבוגרת.

בני לם, מאמן הנוער: "גניש הביא אותי לנוער של נתניה לפני שנתיים. הוא משקיע את כל זמנו במחלקה ובדור העתיד של מכבי נתניה, שחשוב לו כל כך  והוא שם את כל יכולותיו על הצלחת המחלקה. תודה לאל, השנה הגענו להישגים ואנחנו מגדלים את דור העתיד של נתניה ולגניש חלק גדול בכך. אדם ישר, חרוץ ואין סיבה שבן אדם כזה לא יצליח"

חזרה לברקוביץ'. את ההודעה על החשש מברקוביץ' כמאמן נבחרת הנערים פרסם גניש באתר האינטרנט  הרשמי של מכבי נתניה, אתר שגניש ייסד והקים ומתפעל באופן שוטף. גניש גם גולש קבוע בפורום האוהדים של הקבוצה ועונה לכל השאלות.

כשנשאל מה קרה עם ברקוביץ' ענה: "קיבלנו פניות מהורים של ילדים במחלקת הנערים שהתלוננו ופחדו לשלח את הילדים לנבחרת של אייל. ישבנו, התייעצנו, חשבנו מה לעשות ולבסוף הוצאנו את ההודעה שאנו חוששים ממינוי זה. אני שמח שבסופו של דבר זה לא קרה ואייל לא מונה לתפקיד"

לירן שטראובר, קפטן ושוער הקבוצה מסכם: "איציק גניש הוא איש חשוב מאוד במכבי נתניה. מדובר באיש שעובד בלי הפסקה למען הקבוצה, תמיד שם כשצריך אותו. הקבוצה היא הכול בשבילו, הוא משקיע המון בג'וב והלוואי שבכל קבוצה יהיו אנשים כאלה, הכדורגל היה נראה ככה בהחלט טוב"

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק