עוד היד נטויה

ווימבלדון 2008: שחר פאר השיגה ניצחון ראשון מדהים בגרנד סלאם 3:5:7 מול קטי אובראיין, לאחר שפיגרה 0:5 במערכה ה-2. גם אנדיוני השיגו ניצחון ענק על הצמד האמריקאי לאחר שחזרו מפיגור ב-2 מערכות. אובזילר בחוץ

יום שלישי 24 יוני 2008
מערכת TELESPORT

הטורניר המסקרן ביותר בשלב הקיץ החמים, זהו טורניר ווימבלדון הותיק.  שחר פאר, הטניסאית מספר 1 של ישראל ומדורגת במקום ה-24 בעולם, הצליחה מעט לחזור לעצמה, לאחר ניצחון יוצא דופן 3:6, 5:7 את קטי אובראיין הבריטית. 

קשה להבין מה עבר על שחר פאר בפתיחת הטורניר, כבר במשחק הראשון. המערכה הראשונה החלה חלק עם ניצחון 3:6 משכנע. הבעיה העיקרית היתה המערכה השנייה: הבדל בין שמיים לארץ. 

שחר פאר שינתה קצוות בפתיחת המערכה לאחר שנקלעה לפיגור של 5:0! מול אובראיין, והצליחה בדרך פלא ששמורה רק לה לחזור ולנצח 5:7.  ההישג הגדול של שחר פאר בטורניר לפני כשנה העפלה עד לסיבוב השלישי בטורניר, שבו שיחקה רק 3 פעמים. 

בשלב הבא בטורניר, שחר פאר אמורה להתמודד מול המנצחת בין הצ'כית סאפארובה לבין הצרפתיה אמילי לויט.

מערכה ראשונה: 3:6 לשחר פאר

אובראין שברה את פאר במשחקון הראשון ועלתה ליתרון מינמלי 0:1. פאר הצליחה לשמור על ההגשה ולחזור למשחק (1:2 לבריטית). פאר שמרה על ההגשה ונצמדה ליריבתה (2:3). שחר פאר הצליחה להפוך את התוצאה ולהחזיר לעצמה את היתרון במשחקונים (3:4). שחר הצליחה לשמור על היתרון ואף לנצח את המערכה הראשונה - 3:6

מערכה שנייה: 5:7 לפאר וניצחון במשחק

גם בפתיחת המערכה השנייה, שחר לא הצליחה לשבור את ההגשה של אובראיין ונקלעה לפיגור של 0:2 במשחקונים. שחר המשיכה להראות רע ללא הסבר רציונאלי ונכנסה לפיגור 4:0. שחר שמרה מעט על הכבוד וניצחה במשחקון הראשון במערכה (1:5). 

שחר הצליחה לשמור על קור רוח ולחזור תחת הנסיבות הלא פשוטות (3:5). כנגד כל הסיכויים שחר הצליחה להתייצב במערכה ולהשוות ל-5:5. הדרמה המשיכה, פאר הבינה את מגרעות יריבתה והשיגה ניצחון 5:7 במערכה ובמשחק.

אנדיוני בשלב הבא לאחר דרמה ענקית - אובזילר נכנעה  לקלייבנובה

דרמה גדולה נערכה היום (שלישי) במגרש מספר 15 בווימבלדון. הצמד הישראלי, יוני ארליך ואנדי רם, אשר מדורגים במקום השלישי, הצליחו לנצח לאחר קושי רב את הצמד האמריקאי ליפסי/מרטין בחמש מערכות 7:5, 6:4, 3:6, 3:6, 9:11.

הצמד הישראלי כבר היה בפיגור בשני מערכות, אך הצליח עם האמונה לשבור את הצמד האמריקאי ולנצח 3 מערכות רצוף זו אחר זו. במערכה החמישית הצליחו הצמד הישראלי לנצח 9:11 משכנע ולהעפיל לסיבוב הבא, ששם מחכים הצמד האוסטרי/בריטי - האס והאצ'ינס.

אכזבה רבה לציפי אובזילר, הטניסאית הישראלית נכנעה  לטניסאית הרוסיה, אליסה קלייבונובה, שזהו הופתעתה הראשונה בטורניר הגראנד סלאם הבריטי,  6:4, 6:0 ונפרדה בשלב מוקדם מטורניר היחידים. 

מהלך המשחק: 

אובזילר פיגרה במהלך כל המערכה הראשונה ונכנעה 4:6 לקליבאנובה. במערכה השנייה אובזילר המשיכה להיראות רע ונקלעה לפיגור מוקדם 0:2 במשחקונים. המערכה המשיכה להראות רע, ציפי נחלשה לגמרי ופיגרה כבר 0:5 והדרך להפסד המערכה הייתה פשוט קרובה - 0:6 בסיום.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק