נטפל במשתמטים בנחישות

יו"ר איגוד הכדורסל שי שני נלחם במשתמטים מהנבחרת: זו תופעה חריגה ולא מקובלת לחלוטין. יש לעקור אותה מהשורש

יום שישי 27 יוני 2008
שלמה חסיד
שי שני רק נכנס לתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל וכבר נאלץ להתמודד עם פרשת ההשתמטות מנבחרת ישראל. בזה אחר זה ביקשו ליאור אליהו, ארז מרקוביץ' ודרור חג'ג' להשתחרר מהנבחרת, כשגם ג'יימי ארנולד ודיוויד בלות'נתאל מסרבים להופיע בה כמתאזרחים. הגענו ללשכתו של שני כדי לקבל ממנו תשובות לגבי התופעה.

יש גל השתמטות מהנבחרת

"תהיה לנו נבחרת מצוינת, אף שחקן כרגע לא משתמט. אליהו וחג'ג' זומנו לנבחרת ואני לא מעלה על דעתי שב-23 ליולי הם לא יתייצבו".

אליהו אומר שיש לו ברוגז עם צביקה והוא לא יכול לבוא

"אין דבר כזה להיות ברוגז עם המאמן. מי שזומן לנבחרת מבחינתנו זה כמו זימון למילואים. ניתנה לשחקנים ארכה של שלושה שבועות להודיע אם יש להם איזה בעיה אישית או רפואית שבגינה הם מבקשים להשתחרר מהנבחרת. כל מי שזומן לא העלה בקשה והוא צריך להתייצב".

ואם ליאור לא יתייצב?

"אני לא רוצה להודיע מה יהיה וכיצד זה יטופל. התקנון אומר שבמקרה של הפרת משמעת תוגש עתירה למוסדות השיפוט של האיגוד שיטפלו בכך על פי שיקול דעתם".

מה דעתך ברמה האישית על תופת ההשתמטות?

"זו תופעה חריגה, לא מקובלת לחלוטין. בענפים האחרים אנשים תובעים בבתי משפט את זכותם להיות בנבחרת, ראה מקרה דודי סלע ואחרים שהתעקשו להיות בנבחרת ישראל לבייג'ין. התופעה הזאת לא סבירה ויש לעקור אותה מהשורש".

 אז תחנכו את הספורטאים מחדש?

"תשעים ותשעה אחוז מהספורטאים בארץ נענים מיידית להזמנה מהאיגוד שלהם להיות בנבחרת. במקרה שאצלנו מישהו לא יתייצב, זה ייחשב מיעוט שבמיעוט, אבל זה גם כן לא מקובל".

אולי צביקה צריך להיות פחות רס"ר עם השחקנים?

"אני האחרון שיעביר ביקורת על מאמן שמונה ואושר על ידי הנהלת איגוד הכדורסל. צביקה שרף בא לנבחרת בימים הכי קשים שלה, הרים את הנבחרת מהקרשים, הנהלת איגוד הכדורסל נותנת לו גיבוי מלא, הוא המאמן ולא תשמע ממני ביקורת עליו".

בסוף ליאור אליהו יבוא לנבחרת וצביקה לא ייתן לו לשחק.

 "עזוב עכשיו ספקולציות. בסוף הכול יסתדר. אני לא רוצה לעשות מזה אישיו ולחמם את המדורה. גם ככה זה תפוח אדמה לוהט. נטפל בעניין הזה לפי השכל אבל עם נחישות מלאה".

 למה שלא תארגן סולחה בין ליאור לצביקה?

"אני לא רואה מקום להתערב בין מאמן הנבחרת לשחקן. האיגוד עובד בצורה מסודרת. אני רק יכול להגיד שאני סומך על כל בעלי תפקידים ואני מעריך שהנושא ייפתר על הצד הטוב ביותר".

לצפייה בראיון לחצו PLAY מתחת לתמונה.

צילום ועריכה: אביחי קריבצ'ק

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק