ראוי לפיטורים

רן בן שמעון בנה בתקציב ענק קבוצה חלשה ולא יציבה. אם זה לא נקרא כישלון אז מה כישӜון? העונה הזו עוד לא אבודה, אבל בן שמעון יצטרך ללמוד ממנה הרבה

יום שני 03 נובמבר 2008
דורון ברגר
 יוהרה. זה החטא הגדול ביותר של ספורטאים, בעיקר מאמנים. כאלו שחושבים שהם המציאו את הגלגל מחדש ועל פי שיטה שלהם יישק דבר. דייגו מראדונה אמר בשבוע שעבר בציניות: מאז שפӨשתי לא המציאו את המים החמים ואף קבוצה לא משחקת עם 7 בהתקפה או 11 בהגנה. רוצה לומר: תפסיקו לבלבל את המוח. כדורגל הוא משחק פשוט, קצת כישרון קצת אמוציות. זה הכל.

העלמת עין. אתרי האינטרנט הפכו את משחקי האימון לאירוע המרכזי של הקיץ. המאמנים אמרו שזה לא לרוחם כי מדובר בניסיונות. אלא שרבים צפו במשחקי האימון של מכבי תל אביב מול הקבוצה הגרועה של מ.ס אשדוד וראו את ההרכב השני של יוסי מזרחי עושה בית ספר לאיגור טומאסיץ'. כולנו ראינו שלמכבי תל אביב אין מגן שמאלי ובטח שאין לה קשרים אחוריים מוצלחים במיוחד. אז יכול להיות שבן שמעון היה צריך לצפות במשחק דרך מסך בגודל 17 אינץ' ולא מכר הדשא?

קבלת החלטות. רן בן שמעון החליט לאמן את מכבי תל אביב ולא את מכבי חיפה שחשקה בו מאוד. הוא העדיף את האקשן בקרית שלום מאשר הבכיינות הۧבוצתית של צעירי מכבי חיפה. הוא חלם על המיליארדים של אלכס שניידר ולא על המיליונים של יעקב שחר. ללא ספק, בדיעבד הוא טעה. אם כי, זה התברר רק בדיעבד.

נמני. הוא לא טלית שכולה תכלת, אבל סביר מאוד להניח שמלבד שיחות סגורות, נמניĠלא התערב יתר על המידה לבן שמעון בעבודה. בן שמעון קיבל את כל האשראי משניידר לבנות קבוצה בדמותו. נמני לא הפריע. בעתיד תרחיש כזה לא יתרחש שוב. השאלה אם נמני יישאר.

ראוי. רן בן שמעון היה ראוי להיות מאמן מכבי תל אביב. הוא עבר דרך Ӡאה בקריירה של אימון קבוצות נוער, אימון בליגת המשנה והצלחה בליגת העל. את הקבוצה הזו הוא בנה, את ההתקפה הבינונית, הקישור האנמי וההגנה החלשה. הוא ראה את הקטסטרופה במשחקי האימון, התעקש להציב שחקנים בעמדה הלא טבעית ושידר לא מעט לחץ. זה לא נקרא סתם כישלון, זה כߙשלון גדול. בן שמעון היה ראוי להיות מאמן מכבי תל אביב והיה ראוי להיות מפוטר ממנה. וכן, הוא גם יהיה ראוי לקבל הזדמנות נוספת. אבל זה יקרה  במקום אחר, בזמן אחר.

תגובות

טלספורט בפייסבוק