0

החל עידן נמני במכבי

אבי נמני ומרקו בלבול מעבירים אימון ראשון בקרית-שלום. רן בן שמעון, המאמן היוצא הגיע להיפרד מהשוקנים

יום שני 03 נובמבר 2008
אשר גולדברג

אימון הבכורה של אבי נמני ומרקו בלבול יצא לדרך ועידן חדש החל במכבי ת"א. לאימון הגיע המאמן היוצא רן בן-שמעון שנפרד מהשחקנים. בן שמעון גם שוחח עם אבי נמני ואיחל לו הצלחה.

אלכס שניידר שוחח מקנדה עם אבי נמני, ברך אותו על המינוי, איחל לו הצלחה והבטיח לשמור על קשר יום-יומי. נמני אמור לקיים שיחות אישיות עם כל השחקנים.

מרקו בלבול, שהיה עוזרו של רן בן-שמעון במכבי תל אביב, יאמן את הקבוצה. אבי נמני יהיה המנג'ר. ההחלטה היא לפחەת בשלב זה לאפשר למאמן צעיר לאמן תחת אבי נמני. את ההחלטה קיבל הבעלים אלכס שניידר. ההחלטה היא להרחיב את סמכויותיו של המנג'ר אבי נמני. נמני לא מעורב באימוני הקבוצה, בתוכניות האימונים וברכש. 

נמני העונה הוא יותר יועץ מקצועי לאביב בושינסקי ובקיץ זכה רן בן שמעון למנדט מלא מנמני ובושינסקי לבנות קבוצה כראות עיניו. נמני אמור להפוך למעין מאמן על שמעורב הרבה יותר גם בנעשה באימונים וגם בהבאת שחקני הרכש. 

אגב, לנמני אין תעודת מאמן, כך שהוא לא יוכל לשבת כמאמן ראשי על הקווים במהלך̠העונה הנוכחית.

בושינסקי: אין לנו פריבלגיה לחכות. נמני יהיה הסמכות הגבוהה ביותר

מכבי תל אביב ערכה מסיבת עיתונאים רשמית לאחר רעידת האדמה, שבה רן בן שמעון פוטר לאחר הכשלונות האחרונים והוחלט בפה̠מלא, כי אבי נמני ימונה למנג'ר העל בקבוצה ומרקו בלבול כמאמן ראשי.

יו"ר מכבי תל אביב, אביב בושינסקי נאם ראשון במסע"ת: "אנחנו עדיין מאמינים בעונה הזאת, אנחנו עשינו מעשה שבסיטואציה אחרת היה מוטב לחכות, או לתת זמן өהקבוצה תתחבר. היינו אולי צריכים להמתין כדי לבדוק אם נוכל לעמוד בציפיות. במכבי תל אביב אין את הפריבלגיה הזאת לחכות, זאת החלטה קשה מאד. 

זה אדם שאני באופן אישי מאד אוהב, את היכולת המקצועית שלו, את הידע שלו, אנחנו לא לרגע לא מתחרטים שזו הייߪה ההחלטה שלנו, והיה למעשה הרכש הראשון שהיה במכבי תל אביב, אותו רצינו לצערנו זה לא הלך. זה היה פשוט חוסר מזל, כי היו משחקים שהיו יכולים להסתיים אחרת.

בושינסקי המשיך: "כפי שהבנתם אני סופר כעת 4 אלטרנטיבות: להחליף שחקנים, לא רלוונטי כרגע. להביאĠשחקנים מהנוער ולהעניש את האחרים זה פיתרון ילדותי. להשאיר את המצב כמו שהוא, זו גם אפשרות, אבל כמו שטענתי הציפיות גבוהות. לדעתי, בעיתוי הנוכחי אפשר עדיין לעמוד בציפיות, בחרנו באופציה הרביעית שהיא אולי לא הנכונה אבל כרגע היא הנכונה: להחליף מאמן.

&quoŴ;זה הקהל שמגיע הכי הרבה למגרשים, אי אפשר לצפצף עליהם. יש לנו דרך, זה לגיטמי לפעמים לשנות דברים. אני מצפה שבפעם הבאה יתנו את השקט למאמן. אנחנו לא נותנים ציונים לקהל, זכותם לחשוב מה שהם חושבים".

בושינסקי אמר לגבי היום שאחרי רב"ש: &quoʹ;מעתה אבי נמני יהיה המאמן המקצועי של הקבוצה הבוגרת, כפי שרן בן שמעון היה הסמכות הראשונה בקבוצה הבוגרת, מעתה נמני יהיה הסמכות הגבוהה בקבוצה הבוגרת. אם בבחירת ההרכבים, באופן האימונים, בהדרכה על הקווים. עצם האמון של אבי נמני, זו החלטה אמיצה מבחינתו.
"יש היום הרבה מאמנים בשוק, יש כאלה שגם הציעו את עצמם. זה היה בשבילנו להחליף גרב בגרב. רן בן שמעון הוא מאמן טוב מאד, זה לא השיקול שחיפשנו. חיפשנו מישהו שיוביל את הקבוצה, שראינו את השחקנים בלי חשק לשחק ובלי אויר בריאות, לדעתנו רק נמני יצליח להרים אӪ הכפפה".

בושינסקי גם התייחס לגבי בלבול: "בלבול יהיה מאמן הקבוצה, הוא שיחק שנתיים במועדון. היה עוזר מאמן חמש שנים במכבי חיפה, גם של גרנט, גם של שום וגם של רוני לוי, היה מאמן בקבוצות אחרות. זה שילוב מצויין וזוהי החולייה החסרה בהרߛב השחקנים העונה".

אבי נמני לא התייחס לשאלות העיתונאים והחליט להמנע מלהגיב. 

פורסם לראשונה בשעה 18:03 בתאריך 2/11

תגובות

טלספורט בפייסבוק