פאר בשמינית הגמר

טורניר ווימבלדון: בתום קרב מותח , גברה שחר פאר על דינארה סאפינה (9 בעולם) והעפילה לשמינית הגמר, שם תפגוש את דמנטייבה (5 בעולם). רם בשמינית גמר זוגות מעורבים. משחק הזוגות של פאר הופסק

יום ראשון 29 יוני 2008
מערכת TELESPORT

האם שחר פאר חוזרת לעצמה? אחרי שבשבוע האחרון השיגה שני ניצחונות על יריבות נחותות ממנה בטורניר ווימבלדון, גברה הערב (שבת) על דינארה סאפינה הרוסיה, המדורגת תשיעית בעולם. בתום אחדהמשחקים הדרמטיים והארוכים שידענו, רשמה פאר ניצחון 5:7; 7:6; 6:8, שמוביל אותה לשמינית הגמר של הטורניר היוקרתי, בו תפגוש את את ילנה דמנטייבה (5 בעולם).


מהלך המשחק:

סאפינה פתחה טוב, שמרה על ההגשה במשחקון הראשון ושברה את ההגשה של שחר במשחקון השני. פאר החזירה לה עם שבירה משל עצמה, וצימקה ל- 2:1. בשני המשחקונים הבאים, כל אחת מהטניסאיות שברה בדרך ל- 3:2.

המשחקון השישי היה צמוד למדי, ובסופה, הטניסאית הישראלית הצליחה לנצח לאחר שובר שוויון ולהשוות ל- 3:3. הרוסיה שמרה על ההגשה שלה במשחקון די קליל ועלתה ל- 4:3, אך פאר שמרה על המשחק צמוד והשוותה ל- 4:4.

המשחקון התשיעי היה מהיר, ובסיומו עלתה סאפינה ליתרון 5:4. הטניסאית הרוסיה פתחה טוב את המשחקון הבא, אך שחר הדביקה את הפיגור עם 4 נקודות רצופות כדי לנצח בשובר שוויון ולקבוע 5:5.

 לאחר מכן, הישראלית שברה את ההגשה של יריבתה, ניצחה את המשחקון ועלתה ליתרון ראשון במערכה, 5:6. במשחקון הבא, הצליחה פאר לשמור על ההגשה שלה ולרשום ניצחון במערכה הראשונה, 5:7.

 שחר המשיכה במומנטום שסיימה עימו את המערכה הראשונה, ופתחה עם 0:1 את המערכה השניה תוך שהיא שוברת את ההגשה של יריבתה. פאר הצליחה לשמור על ההגשה שלה במשחקון השני, ועלתה ל- 0:2.

במשחקון השלישי, סאפינה התעשתה והצליחה לצמק ל- 1:2, במשחק צמוד כשהיא שומרת על ההגשה שלה. פאר לא נבהלה, לקחה את המושכות בחזרה לידיה והשאירה את הרוסיה על  האפס בדרך ל- 1:3.

 המחבט מספר 1 של  ישראל לא נעצרה, שברה את ההגשה של הרוסיה ועלתה ל- 1:4 במערכה. המשחקון החמישי הסתיים בנוק אאוט מהיר לזכותה של הרוסיה, שצימקה ל- 2:4. סאפינה המשיכה ללחוץ, צימקה ל- 3:4 ופתחה מחדש את המערכה השניה.

המשחקון השמיני היה הקרב הארוך ביותר עד כה, ובסיומו ניצחה המדורגת 9 בעולם בשובר שוויון וקבעה 4:4. שחר הצליחה לעצור את הסחף, אחרי שלושה משחקונים בהם לא הצליחה לנצח, שברה את ההגשה של סאפינה ועלתה ליתרון 4:5.

בשתי המערכות הבאות, שברה כל אחת מהטניסאיות את ההגשה של יריבתה, מה שהעמיד את פאר ביתרון 5:6, מרחק משחקון אחד משיא אישי בקריירה. אך לצערה של פאר, הרוסיה עוד לא אמרה את המילה האחרונה שלה הערב, והשוותה ל- 6:6.

השחקניות פנו לשובר שוויון, בו יצאה הרוסיה כשידה על העליונה, וסגרה את המערכה השניה עם ניצחון 6:7.  

פאר שמרה על ההגשה שלה עם פתיחתה של המערכה השלישית, ועלתה ל- 0:1, אך סאפינה הצליחה להשים מהפך עם שני. משחקונים כמעט מושלמים ועלתה ל- 2:1

המומנטום, שעבר לכיוונה של הרוסיה עוד בשלהי המערכה השניה, המשיך איתה גם בשלישית. סאפינה השתלטה על המשחק כמעט לחלוטין, ועלתה ליתרון 3:1. פאר החליטה לא לוותר, והצליחה לצמק ל- 4:3.

סאפינה עלתה ל- 5:3 במשחקון השמיני, אך המותחן נמשך כשפאר נתנה פוש, ניצחה שלושה משחקונים רצופים ועלתה ליתרון- 5:6. במשחקון ה-12, שחר שוב היתה רחוקה נקודה אחת מניצחון במשחק, אך הרוסיה הצליחה לכפות שוויון 6:6.

הדרמה נמשכה גם במשחקון הבא, שהוכרע גם הוא בשובר שוויון לזכותה של פאר, שעלתה ל- 6:7. שחר לא וויתרה, והצליחה לנצח גם את המשחקון הבא בשובר שוויון, בדרך לניצחון במערכה 6:8 וניצחון במשחק.

רם ודשי בשמינית גמר זוגות מעורבים.

  אנדי רם ונטלי דשי העפילו לשלב שמינית גצר זוגות מעורבים אחרי שניצחו את ג'ימי דלגדו  וקטי אובריאן  4:6 0:6.

משחק הזוגות של שחר פאר וויקטוריה אזרנקה נגד סאפינה ואנגס סבאי, הופסק אחרי מערכה אחת אותה ניצחו פאר ואזרנקה 5:7. 

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק