לאירופה יש אלופה אמיתית

עם מאמן חכם, שוער מצויין, הגנה חזקה, קישור יצירתי וחלוץ גדול הגיע לנבחרת ספרד לזכות ביורו. זה היה היורו שהשיב את השמחה לאוהדי הכדורגל. זאב זלצר בטור יומי מיוחד ואחרון על משחקי יורו 2008

יום שני 30 יוני 2008
זאב זלצר
 בסופו של דבר, הטורניר הזה הפך לאחד המוצלחים ביותר. היה זה טורניר שהוסיף אוהדים לכדורגל והחזיר את האמון בכדורגל.הזוכה, נבחרת ספרד, עושה זאת אחרי 44 שנים, כשהיא מנצחת את כל משחקיה בטורניר ושיחקה את הכדורגל האטרקטיבי ביותר מבין כל הנבחרות.

מבחינתי, המאמן לואיס ארגונאס זוכה למירב המחמאות. היה לו אוסף של כשרונות עם חיבור לדור הזהב ולא בטוח שנראה עוד נבחרת ספרדית שכזו, בעתיד. צריך להחמיא לו על חילופים נכונים, בלי שום דיפלומטיה. בכל המשחקים הוא ידע ברגעי חולשה, להחזיר את השליטה לנבחרת.

בספרד בלט מעל כולם איגר קסיאס, שכיוון והנהיג הגנה מצוינת עם שחקנים כמו פויול, מרצ'נה וראמוס שלא איפשרו לגרמנים להגיע לכמעט שום מצב של הבקעה.

אומנם, משחק הגמר נפתח עם חשש ספרדי, אבל במהירות הספרדים שבו לצורת המשחק שלהם, השתלטו על כל המגרש וגררו את הגרמנים לאיבוד עשתונות, עצבים ובייחוד הוציאו מהריכוז את מיכאל באלאק.

נהניתי לראות את הרביעיה, סנה, אינניסטה, צ'אבי ופברגאס יודעים למצוא את פרננדו טורס בכודרים גאוניים כשהוא מביך ומכניס לבלבול את כל קו ההגנה הגרמני החסון, הגבוה והנוקשה.

הגרמנים שיחקו על כדורים ארוכים ומתפרצות, אך נבלמו הרחק מהאזור שבו הם יודעים לעשות את הדברים שמובילים לשערים של שחקני ההתקפה שלהם.

אין ספק שלאורך כל המשחק היה רשום על הגביע 'ספרד'. היה רשום שהקפטן קסיאס הוא זה שיניף אותו מול המלך הספרדי ורעייתו. נכון שיתרון של 1:0,  הוא שברירי, אבל הפעם משום מה היה ביטחון שזה לא יקרה.

 חשבתי מתחילת הטורניר שספרד תזכה ובהחלט מגיע לספרדים הידד גדול. לאירופה יש אלופה האמיתית.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק