מקום שישי שווה עלייה

זה יכול לקרות רק בישראל. קבוצת נערים א' של מכבי חיפה התפרקה וראשיה, תאמינו או לא, הם אלה שקבעו את המחליפה. אלא שצור שלום סיימה רק במקום השישי בליגה המשנה וראשי הפועל עכו זועמים

יום רביעי 02 יולי 2008
שחף קורנפלד

 לפני שבוע ימים החליטה מחלקת הנוער של מכבי חיפה לצמצם את מספר הקבוצות במחלקה שלה מ-11 ל-9 בלבד, כשהכוונה היא שבכל שנתון תהיה למועדון קבוצה אחת בלבד. המשמעות: פירוק קבוצה בנערים א' וילדים א'.

פירוק קבוצת נערים א' ובשמה המלא "מכבי חיפה שמעון" המשחקת בליגה הארצית יוצר לא מעט סיבוכים, שכן מחוז "נערים א' ארצית צפון" אמור להכיל כמדי שנה 14 קבוצות והשנה נותרו 13 בלבד בשל הפירוק החיפאי.

אובדי העצות בהתאחדות החליטו להעניק את המקום הפנוי למכבי צור שלום, קבוצת בת של מכבי חיפה ששיחקה אשתקד בליגה המחוזית של נערים א' במחוז צפון שתזכה מן ההפקר ותשחק בליגה הארצית עם בכירי המועדונים בארץ.

בחירתה של צור שלום כמחליפה של חיפה, הוא ללא ספק מהלך מפתיע של ההתאחדות. שואלים למה? צור שלום סיימה בשנה שעברה במקום השישי בלבד בליגה המחוזית ורק שיתוף פעולה של המועדון עם מכבי חיפה והבטחות מצד הקבוצה להתאחדות כי תעמיד בשנה הקרובה קבוצה שתתמודד בכבוד עם יתר קבוצות המחוז עזרו לה להוציא את המהלך לפועל.

בהפועל עכו התקשו להאמין למהלך המפתיע שהובילו מכבי חיפה וצור שלום, שכן הקבוצה מהצפון סיימה בשנה שעברה במקום השני בליגה המחוזית, המקום ממנו שולפים בדרך כלל קבוצות במקרה של פירוק קבוצה.

יו"ר המחלקה, מוטי טובול הגיב: "הופתענו מההחלטה. אנחנו לא נסכים שדבר כזה יקרה. נגיש להתאחדות לכדורגל מכתב ואני מקווה שיושבים שם אנשים הוגנים וישרים שישנו את רוע הגזרה".

בינתיים, בצור שלום ההכנות לקראת העונה הבאה בעיצומם. לתפקיד מאמן נערים א' מונה תומר אסולין, מי שאימן בשנה שעברה את הנוער של מ.כ. אפק ששיחק בליגה הארצית ואף הצטרפו לקבוצה מספר שחקני חיזוק.

אגף הנוער של ההתאחדות עובר בימים אלו שדרוג ושינוי. ודבר אחד בטוח – לאורית רז, ראש אגף הנוער החדשה תהיה עבודה בגזרת הצפון.

 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק