נא לפוצץ, בבקשה

אם מישהו חשב שראשי הקבוצות לא אוהבים את חדירת הקהל לכר הדשא באימונים, כדאי לו לקרוא את הכתבה הבאה. מתברר שחלקם דווקא שמחים מהתופעה המוזרה. לפחות אין נפגעים

שבת 05 יולי 2008
שלמה חסיד

 תופעה חדשה במגרשי הכדורגל. אוהדי הקבוצות מפוצצים את האימונים של קבוצותיהם. מה שהיה בעבר אירוע נדיר, הפך למנהג קבוע.

אומנם לא כל אימון מתפוצץ ולא כל קבוצה יכולה להיות "גאה" בנתון הזה, אך בדרך כלל אימוני הפתיחה של הקבוצות הבכירות מתפוצצים, בטח אם מדובר בקבוצה שעשתה רכש מאסיבי במיוחד  בקיץ, והאוהדים לא יכולים לעמוד בהתרגשות. וכך, את חגיגות האליפות הם מעתיקים לאימון הראשון של העונה.

שי מזרחי מאוהדי מכבי תל אביב היה מאלה שחגגו השבוע בקרית שלום עם מכבי תל אביב:  "אני חושב שזה אירוע יפה מאוד שבו האוהדים שקורעים במשך כל הקיץ קוראים על ההחתמות שבקבוצה שלהם, מקבלים הזדמנות לבוא ולפגוש את הכוכבים שלהם, לראות אותם ואולי אפילו להרים אותם על הכתפיים. זה לא וולגרי, זה לא נעשה בצורה של להזיק לקבוצה, זה רק מראה כי איכפת לנו מהשחקנים ושאנחנו רוצים להביא הישגים. המסר עובר מאיתנו לשחקנים".

אז נכון שעד כה זה לא הזיק יתר על המידה, אך הרושם הרע שנשאר מההתנהגות הוולגרית של האוהדים פשוט מכערת את הכדורגל שלנו. 

הקיץ פוצצו אימוני בית"ר ירושלים, מכבי תל אביב, מכבי חיפה ומכבי נתניה. ניר בוקובזה, מהאוהדים המפורסמים של בית"ר נזכר: "הפעם הראשונה שהתפוצץ כאן אימון היה בשנת 2000 בקבוצה של גד זאבי ואלי גוטמן. האימון נערך באצטדיון האוניברסיטה בירושלים, שעבר לפני כן שיפוץ גדול והפך אותו לאצטדיון האתלטיקה הטוב בארץ, אבל אוהדי בית"ר התרגשו מאוד מסגל עמוס הכוכבים שכללו את ג'ובאני רוסו, פליקס חלפון, אלון מזרחי ויוסי אבוקסיס, והם פרצו לדשא ופוצצו את האימון, עד שאי אפשר היה להמשיך בו. כמובן שביום שלאחר האימון טענו שאנחנו אוהדים וולגרים ולא הבינו איך אפשר לפוצץ אימון של הקבוצה שלך, אבל מאותו רגע ואילך, כל קבוצת כוכבים שקמה, האוהדים לא עומדים בהתרגשות ומפוצצים את האימון הראשון, אז שיפסיקו להעתיק כל דבר טוב שיש אצל אוהדי בית"ר, ויתחילו להמציא פטנטים משלהם, כי פיצוצים של אימונים זה רעיון של אוהדי בית"ר".

השאלה הייתה אמורה להיות איך קבוצות לא נערכות מראש לתופעה המוזרה, אלא שמתברר שראשי הקבוצות כבר די מאוהבים בתופעה. ע', קצין הביטחון של מכבי ת"א אומר: "אצלנו יש נוהל באימונים כאלה. אנחנו פותחים את הדלת ומאפשרים לקהל להיכנס פנימה לעשר דקות ולהיות עם השחקנים. אצלנו זה עובר באופן חלק. אנחנו מודיעים לשחקנים ולמאמן לפני כן שאנחנו מכניסים את הקהל. הם ערוכים לכך. האוהדים מוציאים החוצה את כל מה שיש להם בארסנל. אחרי 10 דקות הם נרגעים ועוזבים את המגרש בצורה מסודרת. כמובן שאנחנו מתאמים קודם לכן עם המשטרה. אנחנו מתייחסים לזה בתור מבצע שצריך לעבור וצריך להיעשות על הצד הטוב ביותר ותודה לאל, אין אצלנו התפרעויות. זה נעשה בצורה הכי טובה שאפשר להעביר אירוע שכזה". 

אם כן, מתברר שלפחות במכבי תל אביב שמחים עם הקהל. יו"ר מכבי ת"א, אביב בושינסקי מאשר: "אני חושב שמה שקרה ביום שלישי היה אירוע יפה מאוד. אפשרנו לקהל שלנו להיכנס וענינו לבקשה שלהם ואני חושב שפעלנו נכון. היה יפה מאוד. השחקנים פגשו את האוהדים שהכניסו בהם התלהבות. אני חושב שזה היה אירוע מכובד. עשינו רכש יפה הקיץ, יש לנו שחקנים טובים, האוהדים רצו לפגוש אותם ואפשרנו להם. אני מקווה שגם במהלך העונה יהיו לאוהדים שלנו הזדמנויות לשמוח".

ומה בקבוצות אחרות? גם לותר מתיאוס, מאמן מכבי נתניה, נאלץ לבלות על כתפי האוהדים בפתיחת אימוני מכבי נתניה. איציק גניש, קצין התקשורת של הקבוצה ידע מראש על הצפוי: "אצלנו פריצת אוהדים נעשתה בצורה תרבותית, מכובדת. תיאמנו את זה איתם. הקבוצה שייכת לאוהדים שלה ואנחנו רוצים את האוהדים קרוב אלינו. אני חושב שכל השחקנים אהדו את המגע עם האוהדים, זה מראה שלאוהדים אכפת והשחקנים רוצים וכולנו מחויבים לאוהדים".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק