לא אדבר עם ונוס עד לגמר

ווימבלדון 2008: זהו זה, סרינה וויליאמס זכתה בניצחון 2:6, 6:7 מול הסינית זי ז'נג והעפילה לגמר הגדול ביום שבת, מול ונוס וויליאמס, שניצחה מוקדם יותר את דמינטייבה

יום חמישי 03 יולי 2008
מערכת TELESPORT
זהו זה, נקבעו צמד העולות לגמר ווימבלדון 2008, שיערך ביום שבת הקרוב: ונוס וויליאמס, האחות הצעירה ומחזיקת תואר ווימבלדון, השיגה ניצחון 1:6, 6:7 (3) מול אלנה דמינטייבה הרוסייה, שכזכור הדיחה את שחר פאר בשלב שמינית הגמר, שתתמודד מול אחותה, סרינה וויליאמס לגמר קלאסי ומרתק.

המערכה הראשונה הלכה היטב עבור ונוס. המועמדת לזכיה השיגה ניצחון קליל 1:6 לקראת מערכה שנייה דומה. אבל, שינוי קיצוני אפיין את ונוס, שלפתע איבדה איזון וכמעט איבדה את הבכורה. 

למרות זאת דמינטייבה נתנה פייט רציני במערכה השנייה, הצליחה להשוות עד כדי 6:6 אבל להפסיד בשובר השוויון ובטיי ברייר. זהו הגמר השביעי של ונוס הצעירה, שתחפש ניצחון נוסף בגמר, כדי להגן על התואר. 

ונוס אמרה לאחר שהעפילה לגמר השביעי בסה"כ: "אני מצפה לכך כדי לשחק מולה (סרינה). היריבה מולי היום, דמינטייבה, מאוד דומה לי בסגנון המשחק, כך שהייתי צריכה לשפר עמדות כדי לנסות משהו שונה מולה. מה שהוביל לניצחון, זהו ששמרתי על ההגשה שלי במרבית המשחק".

במשחק השני במעמד חצי הגמר,  שנערך היום (חמישי), גברה סרינה וויליאמס 2:6, 6:7 מול אחת היריבות הקשות שהתמודדה מול סרינה בטורניר, זי ז'נג הסינית. 

אין ספק כי הגשם הוא ששלט במשחק, ובזכותו נפסק המשחק כשלוש פעמיים, שבין הפסקה להפסקה צבר זמן רב, עד שהמשחק חודש. 

במערכה הראשונה סרינה שלטה ללא הרף, והשיגה ניצחון דיי קליל 2:6. במערכה השנייה לעומת זאת, ראינו את הסינית חוזרת ומאמינה בעצמה, אבל הבעיה הייתה הגשם, שהחל לגשת בעוצמה וחדל את המשחק השוטף. 

לאחר מכן שהמשחק כבר חודש, שוב פעם נאצלנו לצפות בכיסוי הגשם חוזר לדשא, והסינית איבדה שוב מומנטום.  כאשר המשחק חזר סופית להכרעה, ז'נג כבר הוליכה 5:6 והייתה קרובה להשוות את המערכות, אבל הפסידה בגלל טעויות, ששמורות רק לה את המשחקון ואת המשחק כולו.

סרינה אמרה לאחר הניצחון: "היא שיחקה משחק נהדר מולי, זה תמיד נחמד לשחק מול יריב כמו ז'נג. אני מאוד שמחה לחזור לגמר גרנד סלאם, אני מאוד אוהבת זאת. הייתי מוכנה לקראת מערכה שלישית, אבל בסופו של דבר זכיתי בנקודות".

לקראת הגמר הגדול מול אחותה הצעירה: "היא יריבה עקשת. אני שמחה שהגעתי עד לכאן בינתיים, זה יהיה מרגש, אין ספק. אנחנו נפסיק לדבר עד לגמר". 

אצל הגברים, הושלם תמונת המתמודד הרביעי בחצי הגמר. הגרמני (94) ריינר שוטלר, הצליח לנצח את ארנן קלמון (145) הצרפתי, לאחר יומיים של משחקים, שהופסקו בעיקר על ידי הגשם, ששרר בלונדון. 

לאחר מאבק עיקש ניצח הגרמני 3:6, 7:5, 6:7, 7:6, 6:8 את הצרפתי, שכבר היה יכול לנצח במערכה הרביעית, אך איבד ריכוז אולי בגלל השמש, או בעצם בגלל משקפי השמש, שאותן הרכין במהלך המשחק. שוטלר יתמודד מול רפאל נדאל הספרדי במעמד חצי הגמר.

תמונות: רויטרס.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק