פדרר ונדאל בגמר ווימבלדון

השניים יפגשו למשחק מרתק נוסף בניהם לאחר ניצחונות קלילים בשלוש מערכות על סאפין ושוטלר שישארו עם המחמאות.

יום שישי 04 יולי 2008
מערכת TELESPORT

גמר ווימבלדון 2008 יספק מפגש נוסף בין ענקי הטניס, רוג'ר פדרר המדורג במקום הראשון בעולם ורפאל נדאל (2). השניים עמדו בציפיות ולא התקשו להדיח את יריבם בשלב חצי הגמר. במשחק המוקדם גבר פדרר על סאפין ובהמשך היה זה נאדל שניצח את שוטלר הגרמני. 

רוג'ר פדרר העפיל היום לגמר ווימבלדון בפעם השישית ברציפות לאחר ניצחון בשלוש מערכות על מראט סאפין 3:6, 6:7 ו-4:6.  לשוויצרי הספיקו 105 דקות כדי לנצח את סאפין וכעת נותר לו משחק אחד בדרך לתואר הנכסף.

פדרר המדורג במקום הראשון בעולם פתח את המערכה הראשונה באופן נפלא עם 0:3 והיה נראה בלתי ניתן לעצירה. סאפין נראה היה מבולבל ולא הצליח למחוק את הפיגור עד לסיום המערכה.

במערכה השנייה עשה היה נדמה שהרוסי, המדורג במקום ה-75 בעולם מתעורר אך במצב של 6:6 הייתה ידו של פדרר על העליונה עם 3:7 בשובר השוויון, 0:2 במערכות. גם המערכה השלישית נפתחה ונסגרה באותו הטון בדיוק כאשר פדרר מנצל טעויות רבות של סאפין ומדיח אותו מהטורניר.

פדרר: "אני מרגיש נפלא. סאפין הוא שחקן מצויין ולשחק מולו זה תמיד תענוג. היה קרב קשה וזה הישג גדול עבורי. חבל שהספידו אותי מוקדם כל-כך".

בגמר יפגוש פדרר את רפאל נדאל לעוד קרב מרתק בין השניים לאחר שהספרדי גבר על ריינר שוטלר הגרמני בחצי הגמר השני, גם הוא בשלולה מערכות, 1:6, 6:7, 4:6.

נדאל פתח את המשחק בסערה ובתוך זמן קצר הוביל 0:4 במערכה הראשונה. שוטלר אמנם הצליח לצמצם עם ניצחון במשחקון החמישי אך המערכה הסתיימה ב-1:6 קליל לספרדי.

למרות הפתיחה החלשה היה נדמה שהגרמני מתעורר. שוטלר הצליח להוביל במערכה השניה כמעט לכל אורכה אך לא ידע לנצל יתרון 4:5 ואיפשר לספרדי לחזור עם שתי מערכות משלו. שוטלר השווה ל-6:6 אך בשובר השוויון הפסיד לנדאל 3:7 ו-0:2 במערכות. אובדן המערכה היה בגדר מכה מנטלית קשה לשוטלר.

במערכה בשלישית חזר נדאל לשלוט באופן מלא במשחק. במצב של 1:3 לספרדי היה כבר ברור שזה רק עניין של זמן. שוטלר אמנם נאבק עד הנקודה האחרונה אך לא היה מספיק מפוקס כדי לבצע מהפך, 4:6 בסיום, 0:3 במערכות ונאדל בגמר.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק