רמהש לא תשחק באירופה

אלקטרה רמת השרון, שמשתתפת בגביעי אירופה השונים, קרוב ל-18 השנה תעדר בעונה הקרובה עקב בעיות תקציביות, בעקבות הפסקת הקצבה של משרד הספורט לקבוצה

יום ראשון 06 יולי 2008
שלמה חסיד

אלקטרה רמת השרון לא תופיע כנראה בעונה הקרובה במשחקי גביע אירופה. זאת לאחר שהתברר לה כי שר הספורט ראלב מאג'דלה החליט להפסיק את הקצבת משרדו לקבוצות נשים המשתתפות בגביע אירופה בכדורסל.

יתירה מכך, לפי החלטת השר מאג'דלה וראש מינהל הספורט אורי שפר,  הקבוצות גם לא תקבלנה את ההקצבה על השתתפותן בעונה שהסתיימה לפני כחודשיים 2007/8, חרף העובדה שבתחילת העונה הודיעו אנשי משרד הספורט לקבוצות להגיש את הבקשות המתאימות על מנת לקבל את התמיכה בהשתתפותן במשחקי גביע אירופה.

ראשי אלקטרה רמת השרון נדהמו הן מההחלטה שלא להעביר את הכסף שנכלל כבר בתקציב הקבוצה, והן מההחלטה העקרונית על ביטול הסיוע לקבוצות הנשים.

"לפני הכל, יש כאן התנהלות לא תקינה שלא תעמוד בשום מבחן משפטי על ביטול תמיכה כספית שכבר הובטחה לנו"  אמרה היום רחל אוסטרוביץ' יו"ר אלקטרה רמת השרון.

"מעבר לכך לא ברורה לי השליפה הזאת שפוגעת רק בקבוצות נשים ומחזירה אותנו לימים חשוכים של עבודה שלא על פי קריטריונים. זוהי החלטה שרירותית מנותקת מהמציאות, חסרת רגישות לספורט נשים ולא נקבל אותה ונאבק בה בכל דרך אפשרית" הוסיפה אוסטרוביץ'.

ההחלטה אגב לא הועברה עד רגע זה בצורה מסודרת ורשמית לקבוצה, שקיבלה את הידיעה רק לאחר שניסתה לברר מדוע הכסף שהובטח לא הועבר.

"בין יתר תפקידיו של מינהל הספורט, הוא לקדם ולטפח ספורט נשים ואינני מבינה איך השר יוזם פגיעה כה מובהקת בספורט נשים . פנינו לשר ולאורי שפר כדי לקבל הסברים ועד היום לא קיבלנו שום תשובה, ומדובר בבעלי מישרה ציבורית וכסף ציבורי . גם ככה ההוצאות על גביע אירופה עלו במאות אחוזים וגם בלעדיהם קשה מאד להסתדר. שיהיה ברור - לא נוותר, ואם ההחלטה לא תשונה ננקוט בכל אמצעי שעומד לרשותנו" אמרה רחל אוסטרוביץ' יו"ר אלקטרה רמת השרון.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק