נדאל. המספרים מדברים

הזכייה של רפאל נדאל בגראנד-סלאם השני השנה השלימה לספרדי הכנסה שנתית של 5.5 מיליון דולר בשנה האחרונה. המספרים והנתונים המדהימים של האיש שכמעט לא הפסיד מערכה ב-2008

יום שני 07 יולי 2008
מערכת TELESPORT
 רפאל נדאל זכה ביום ראשון בגראנד-סלאם השני לשנת 2008 אחרי הזכייה ברולאן גארוס לפני כחודש. כבר עתה ברור כי 2008 היא השנה שלו, בתוך מספר חודשים הוא יוכל אולי להשלים את סיום השנה עם ההעפלה למקום הראשון בדירוג העולמי.

השנה האחרונה של נדאל, היא ללא ספק הטובה בקריירה שלו כשהנתון היחיד שהספרדי יכול להצטער עליו, הוא ההפסד המפתיע מאוד לצרפתי צ'ונגה בחצי הגמר של אליפות אוסטרליה, אז הוא נמנע ממפגש בגמר מול נובאק דיוקוביץ' שזכה בתואר. 

קצת על המספרים המדהימים של נדאל- הוא נולד בחודש יוני 1986 בספרד. בקריירה שלו זכה ב-29 תארי יחידים וארבעה תארי זוגות. השנה הוא זכה כבר בשישה תארי יחידים (ווימבלדון, רולאן גארוס, לונדון, ברצלונה, הבמורג ומונטה קרלו) ותואר אחד בזוגות (מונטה קרלו). השנה בלבד הוא הרוויח מטורנירים ב-5.46 מיליון דולר ובקריירה זכה ב-19.47 מיליון דולר. נדאל גם מרוויח מיליוני דולרים בשנה מהחוזה שלו עם חברת "נייקי". 

מאזנו השנה במשחקים עומד על 56 ניצחונות ו-7 , ובסך הכל יש לו 309 ניצחונות מול 73 הפסדים. בזוגות מאזנו מתון הרבה יותר ועומד השנה על שבעה ניצחונות וחמישה הפסדים ובקריירה על 65 ניצחונות ו-43 הפסדים.

כדי להבין את העוצמה של נדאל, כדאי לבחון את הנתון הבא - בטורניר ווימבלדון, למעט הגמר מול רוג'ר פדרר, הפסיד נדאל רק מערכה אחת, בסיבוב השני של הטורניר לארנסט גולביס מלטביה.

בטורניר לונדון, הוא הפסיד מערכה אחת בלבד בשלב רבע הגמר וברולאן גארוס זכה, תוך כדי שהוא מנצח את כל שבעת הסיבובים בלי שהוא מאבד מערכה אחת. בטורניר המבורג זכה נדאל, תוך שהוא מאבד 2 מערכות בלבד, אחת בחצי הגמר לדיוקוביץ ואחת בגמר לפדרר. בכך השלים נדאל ארבעה טורנירים ברציפות ללא הפסד באף משחק.

אגב, בטורניר רומא שהקדים את ארבעת הטורנירים האחרונים נשר נדאל כבר בסיבוב השני, אליו העפיל אוטומטית, אחרי שהפסיד לחואן קרלוס פררו ב-2 מערכות.

יש לא מעט ספורטאים שדורגו במשך שנים במקום הראשון בעולם, אבל רק מעט דורגו בזמן רב כ"כ במקום השני. נדאל העפיל למקום השני בעולם לפני 3 שנים בדיוק, ב-25.7 2005 ומאז לא ירד ממנו למקום השלישי ולא חלף על פני פדרר שמדורג במקום הראשון החל מפברואר 2004.

נדאל ופדרר נפגשו ביניהם עד היום 18 פעמים. נדאל ניצח ב-12 מתוך 18 המשחקים, אם כי רק הניצחון הראשון שלו (עד יום ראשון האחרון) היה על מגרש שאינו חימר. היה זה בטורניר מיאמי בשנת 2004. מאז ניצח נדאל את פדרר בעשרה משחקים, כולם על חימר. פדרר הפסיד לנדאל כמעט את כל המשחקים על חימר, למעט ניצחון אחד לפני כשנה בטורניר המבורג, אז הפתיע פדרר בשלוש מערכות


צילום: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק