המלך חייב לחזור לעצמו

את הקיץ שעבר בילה יניב עזרן על כתפי האוהדים, אך בשבועות האחרונים מי שהיה מלך השערים רק לפני שנה נותר רחוק מהרעש התקשורתי. ככה זה כשאתה מבקיע שער אחד למרות ששילמו עליך 800 אלף דולר

יום ראשון 13 יולי 2008
אביחי קרבצ'יק

במחזור העשירי של העונה שעברה, התמודדה מכבי תל אביב מול מכבי הרצליה. ספק רב אם יניב עזרן האמין אז שאת ה-24 בנובמבר 2007 הוא יצטרך לזכור כל כך הרבה זמן. באותו היום ניצחה מכבי תל אביב 0:2. את השער השני כבש יוסי שבחון בדקה ה-56. את השער הראשון כבש עזרן, שתי דקות מוקדם יותר. אולם, כאמור, ספק אם גם אז, יניב עזרן האמין שזה יהיה הראשון, האחרון ולמעשה, השער היחיד שלו עד כה בליגה במדי מכבי תל אביב. בזמן שהקבוצה של אלכס שניידר מייצבת את עצמה מחדש ומחפשת בכיליון עיניים שחקנים איכותיים שיחזירו אותה לצמרת הכדורגל הישראלי,  ניצב לו אי שם הרחק מאור הזרקורים שחקן אחד שבקיץ שעבר היה המלפפון הכי לוהט בשוק.

מלך השערים של עונת 2006/7 מתקשה להבין ודאי איך זה קרה לו, אבל יניב עזרן, רוצה להוכיח לעצמו, ולכל המספידים כי עדיין כוחו במותניו.

תזכורת - בדיוק לפני שנה חתם עזרן על חוזה בקריית שלום בבית ישפאר, מעונו של יו"ר הצהובים דאז, לוני הרציקוביץ'. מיד עם סיום החתימה חיכו לעזרן עשרות אוהדים, כאשר הם מרימים אותו על הכתפיים מתוך ציפייה שיכבוש את ליבם במהלך העונה. 

בקריית שלום הנחיתו הקיץ שמות של שחקנים שהמועדון הצהוב לא הורגל לקבל בשנים האחרונות. שמות כמו מאור בוזגלו, איליה יבוראין וג'יזרמו יישראלביץ', אך מי שלא היה שותף לכל הפסטיבל באימון הפתיחה היה עזרן, החלוץ שהיה אמור לספק את השערים המצופים בעונה שעברה ולא עשה זאת.
 
ויקי פרץ, עוזר מאמן מכבי תל אביב בתחילת העונה החולפת בטוח כי עזרן יעבור את התקופה הקשה: "לא סתם לקחנו בזמנו את עזרן, אנחנו יודעים שהוא שחקן מצוין, פשוט היו לו חבלי קליטה קשים במיוחד ואני בטוח שהוא יכול לתרום למכבי. הוא הרי היה מלך השערים".

לכל מי ששכח, אותו עזרן היה במגעים עם אספניול הספרדית, אך בשל בעיות בירוקרטיות העדיף את ההצעה של הצהובים. גם מכבי חיפה היתה בתמונת הרכישה, אבל עזרן העדיף את ההצעה של אבי נמני על פני זאת של המועדון מהכרמל.  ההצעות לעזרן היו אחרי עונה מופלאה באשדוד, עונה שהוא החל בקפריסין בפארלמיני וסיים אותה כמלך השערים בישראל. 

עמיתו וחברו הטוב של החלוץ, במיוחד באותה תקופה, עידן שריקי, חלוצה של מ.ס אשדוד בטוח כי עזרן עוד יראה את היכולות שלו: "עזרן הוא אחד השחקנים הכי טובים בליגה, כמובן שהוא לא שכח לשחק כדורגל, היה לו בסך הכול חוסר מזל. אני מאמין שהוא יצליח, מדובר בשחקן שיודע לעבוד קשה, מקצוען שרוצה להצליח והוא יצליח ויתן עונה טובה".
 
הפיטורים של אלי כהן בתחילת העונה וחוסר היציבות הניהולית במועדון עד כניסתו של אלכס שניידר לא הוסיפו שקט לחלוץ שעלה לרוני מאנה ולוני  800 אלף דולרים, אחד הסכומים הגבוהים ביותר ששולמו אי פעם להעברה בין קבוצות ליגת העל. בנוסף לכך, החלוץ המחונן נאלץ להתמודד עם פציעה לא פשוטה בברכו, עובדה שגרמה לו לקחת תרופות בכדי להפחית את הכאבים, אך במקביל מנעה ממנו להציג את היכולות המצוינות שלו על כר הדשא. חשוב לציין, כי במועדון הצהוב ניסו בכל דרך אפשרית להכשיר את עזרן, אך הפציעה והכאבים הכריעו את הנער, שנאלץ לעבור ניתוח בברכו. 

מאמנו לשעבר, יוסי מזרחי מאמין שלעזרן יש את הכוחות הנפשיים לעשות קאמבק: "עזרן לא רק שחקן מצוין אלא גם בחור מצוין, שחקן שעובד קשה ונלחם. אני חושב שליד שחקנים החדשים במכבי צפויה לו עונה טובה, כמובן שהקבוצה צריכה עוד להתחבר ולשחק כדורגל טוב כדי שיצליח, אך כשחקן שלעצמו הוא שחקן נהדר".

במידה ובקריית שלום יבנו על עזרן כבורג מרכזי במערך של המאמן הנכנס רן בן שמעון, אז אין ספק שזאת תהיה שנת המבחן מבחינתו. הפציעות והלחץ מסביב, כמו  המונח 'קבוצה גדולה',  כבר לא ישמשו כתירוץ, מה עוד שלחלוץ צפויה מלחמה יותר קשה על חולצת ההרכב. 

יו"ר מכבי תל אביב, אביב בושינסקי  מצפה שההשקעה של מכבי תניב בסופו של דבר את הפרות: "כולם שמים לב לרכש שעשינו אבל אולי כבר שכחו, שבמכבי משחק מלך שערים מלפני שנה. אנו יודעים מה הוא מסוגל לעשות, ואנו בטוחים שבתוספת השחקנים החדשים שהבאנו, כשעזרן ייכנס לכושר הוא יהיה מסוגל לתת עונה טובה למכבי. הפעם אנו מקווים לראות אותו בכושר טוב".

אז איך ישתלב עזרו בקבוצה החדשה של בן שמעון? ממש לא ברור. אבל סביר להניח שהמאמן החדש לא יסתפק בשער אחד עד סוף נובמבר, ואם כך יהיה, נראה שבינואר 2009 עזרן ייאלץ לחפש בית אחר.

צילום: עודד כהן

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק